Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonlar.org`a Gonderilenler  (Okunma sayısı 598695 defa)

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 20, 2011, 01:35:26 öö
Yanıtla #380
  • Ziyaretçi

Nisan 09, 2011, 10:10:12 ös
Yanıtla #381
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

"Türkle ve araplardan nefret ediyorum benide araniza alin"

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 11, 2011, 07:56:54 ös
Yanıtla #382
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Cok utaniyorum, boyle sacma sapan Emailllerin cogu benim ulkemden geldigine.
1283 - leriz biz.

Haziran 17, 2011, 10:57:17 öö
Yanıtla #383
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Nazmi Eroğlu ismindeki kisi tarafindan Yorum konusunda asagidaki mesaj gonderilmistir

"Ben mason değilim olmata istemiyorum. Bu din tamamen hayali tanrılar ve putperestliktir. Hayatımı bunu ve yeni dünya düzenini araştırmaya ve videolar çekip inernete koymaya adamış bir araştırmacıyım. IP adresi veya ismim bu değil. Sadece sizinle uygun bir tartışma ortamında seviyeli bir şekilde tartışmak istiyorum. Eğer sizi haklı bulursam mason olurum fakat üye kaybetmekten korkuyorsanız ya da bazı zayıf halkaların inancını azaltacağımı düşünnüyorsanız bana cevap vermeyin. Ama bana soracak olursanız herşey çok geç olmadan Müslüman olun ve ölümden sonraki sonsuz hayatınızı kurtarın derim. Çünkü kimse cehennemde bütün günahlarını ödeyene kadar acı çekmek istemez. Ölünce herşeyi anlayacaksınız ve çok ama çok pişman olacaksınız. Hemde çok! farkında değilsiniz ama sizde bu yolda birer piyonsunuz. Sizde bu kölelik sisteminin bir parçasısınız. Artık devletler ve milletler eskisi gibi bağımsız değil. başa gelen insanalrın amacı ülkeyi yüceltmek değil sadece yeni dünya düzenini yürürlüğe koymaktır. Özellikle ilk mason devlet amerikanın köpeği olan tayyip başa geçtikten sonra bu ülke bölünecek parçalanacak ve dünyayı mason liderler kendi amaçları için yönetecek ele geçirecekler. Sadece maddi zevkler için çalışılan ve şeytana hizmet edilen bir dünya olacak. bilim kurgu gibi gelebilir ama UFO teknolojisi önce Almanlar tarafından bulunmuş fakat 2. Dünya Savaşı sonrası amerikaya geçmiş ve şu anda çok ilerlemiş manyetizmaya ve kuantum teorisine dayalı harika manevra yapabilen yeni bir daire şeklinde uçak modelidir ve dünyaya hükmetmek için filmlerdeki uzaylılarla beynimizi yıkayıp bize UFOları ve uzaylıların varlığına inandıran ruhunu şeytana satan aktörler yapımcılar şarkıcılar amerikanın yapacağı UFO saldırısına bir zemin hazırlamakta ve bilinçaltımıza bu hayali şeylerin gerçek olduğunu sokmaktadırlar. hata yapıyorsunuz, hata yapıyoruz. insanları peygamberimiz Hz. Muhammed'in söylediği Hadislerle değil kafadan uydurulma Hadislerle kandıran ve Kur'an'a bir açıklık getirmeyip dini alet olarak kullananlar yüzünden dünya şu anda bu haldedir ve ben bi saaattir bu yazıyı yazıyorum. Umarım bu iğrenç olayları görecek kadar yaşamam ve olabildiğince insanı bilgilendiririm. Ama neye yarar. onların bütün dünyaya yayılmış beyin yıkama makinaları var. televizyon müzik video oyunları... Sizce neden Michael jackson öldürüldü!? Neden onunları aynı günde 2 sanatçı daha öldürüldü?! Neden bi zamanalar ruhunu şeytana satıp zenginlik peşinde koşan uyuşturucu kullanıp cinsel ve masonik işaretli şarkı ve klipler yapan sanatçılara suçlamada bulunulmuyoda sadece iyi şarkılar yapan temiz sanatçılar boşu boşuna suçlanıyo?! Sizin yaptığınız aklınızı boşa kullanmak, dışarıya ve yeni fikirlere kapalı olmak. Ben nasıl bu masonluğu bu kadar araştırıyosam ve sadece elde ettiğim ve gördüğüm verilere göre eleştiri yapıyosam aynı zamanda Kur'an'ı orjinal İncil'i okuyorsam sizede tavsiye ederim.Ama insanları kendi amaçları dıoğrultusunda kullanmak için İncil ve Tevrat değiştirilmiştir unutmayın. Çok geç olmadan gözünüzdeki perdeyi kaldırın ve insanlığın en büyük gereği yani merak etme içgüdünüzü kullanarak size mantıklı geleni yapın. Ama şunu unutmayınki herkes yaptığıu şeyin doğru olduğunu zanneder. bende, sizde, bir kiralık bir katilde, masum insanları katleden amerikan ve israil askerleride iyilik sever bir insanda, kaba bir insanda. Ve unutmayın inancı olan herkeste kendini Cennet'e yakıştırır. Siz ne olacağınızı zannediyorsunuz ölünce?! Ekosistemin bir parçası olmak için mi yaşıyorsunuz! Ölünce ölme nedeninizin sadece doğanın azot döngüsüne katkı sağlamak için mi olacak? Hayır! Siz Allah'a ibadet etmek için yaşıyorsunuz. Eğer bunu yaparsanız sonsuz bir mutluluk sizi bekliyor olur.  Saygılarımla..."

Nazmi Eroğlu ile bu email uzerinden gorusbilirsiniz. ***@yahoo.com
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Haziran 17, 2011, 12:17:45 ös
Yanıtla #384

Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Haziran 17, 2011, 01:14:19 ös
Yanıtla #385
  • Aktif Uye

D&R personeli olabilir.

Haziran 17, 2011, 01:27:38 ös
Yanıtla #386

Kesinlikle haklısınız :D
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Haziran 18, 2011, 11:42:14 öö
Yanıtla #387
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Nazmi Eroğlu adlı bir kişi masonlar.org sitesine bir ileti göndermiş.

Dediğine göre bu onun asıl adı değilmiş. Zararı yok. Bu sitedeki katılımcıların her biri de zaten burada asıl adını kullanmıyor.

Acaba bu yazdığı iletiyi ve sonrasını izliyor mu?... Umarım izler.

Nazmi Eroğlu mason olmak istemediğini yazmış.

Bilirsiniz, ben bu forumda bir yerlerde mason olmanın aslında hiç de zor olmadığını yazmıştım. (Buradaki mason olmak elbette bir mason örgütüne üye olmak anlamındadır. Daha fazlası değil.) Fakat Sayın Nazmi Eroğlu için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. O, kendisi, mason olmak istemiyormuş. İstese ne olacak ki sanki? Masonlar onu almaz ki. İsterse girebileceğini mi sanıyor?

Masonluğa bir din diyor. Gerisi önemli değil. Üstelik hayatını bunu araştırmaya adamış. Hayret! Bunca araştırmada nasıl da yanlış bilgiler edinmiş masonluk ile bağlantılı olmak üzere.

Uygun ve seviyeli bir tartışma ortamında tartışmak istiyormuş; buyursun. Ancak gözünü seveyim önce kendisine şöyle bir baksın. Kendisinin ne olduğunu ve ne olmadığını, ne bildiğini ve neleri bilmediğini şöyle iyice bir gözden geçirsin. Elbette tartışırız doğruları birlikte bulmak için.

Ancak hemen arkasından bir öneri getiriyor Sayın Nazmi Eroğlu. Genele değil de masonlara sesleniyor sanırım. Müslüman olmalarını ve ölümden sonraki yaşamlarını kurtarmalarını öneriyor onlara. Bu elbette bireysel bir konu. İsteyen yapar Sayın Nazmi Eroğlu’nun önerdiğini. Sonucu onun dediği gibi olur ya da olmaz, a ayrı. Nitekim masonlar arasında elbette dindar Müslümanlar da var; başka dinlerden olanlar ve hiçbir dinden olmayanlar bulunduğu gibi.

Ancak önemli bir başka nokta daha var: Bu konu Masonluğun konusu değil ki!... Masonluk ölümden sondaki varsayımsal yaşamla ilgilenmiyor ki!... Masonluğun ilgi alanı bu dünyada. İnsanların öteki dünyada barış ve mutluluğa varmaları Masonluğun ilgi alanı dışında bir konu. Masonluğun amacı, bu dünyada, ölümlü yaşamda insanların ve tüm toplumların barış, esenlik ve mutlu yakalayabilmeleri.

Sayın Nazmi Eroğlu, sanırım masonlara hitap ederek, onları birer piyon, kölelik sisteminin bir parçası olarak niteliyor.

Hayret!... Aynı şeyi masonlar yapıyor. Onlar da Sayın Nazmi Eroğlu gibileri birer piyon, bağnazlığın zincirlerine vurulmuş birer tutsak olarak görüyor.

Bu aşamaya kadar iyi kötü geliyoruz da bundan sora ağzını bozuyor Sayın Nazmi Eroğlu “mason devlet amerikanın köpeği” falan gibi laflarla. Oysa hani seviyeli tartışma yapacaktık. Tamam, her ne kadar yerinin burası olmaması gerekiyorsa da politikacıları eleştirelim. Ancak bunu kullandığımız dile özen göstererek yapalım.

Bu nedenden ötürü de yazdıklarının bundan sonrası üzerinde durmuyorum. Zaten konuyu iyice dağıtmış. Araştırmacı olduğunu söylüyor; belki gerçekten de öyledir; bir diyeceğim yok; ancak birçok şeyi karmakarışık ettiğine bakılınca pek iyi bir aktarmacı değil.

Buna karşın Masonluğu tartışmak istiyorsa, burada, bu sitede kendisiyle hem tartışabilecek hem izleyenleri geniş çapta bilgilendirebilecek değerli kişiler var.

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Haziran 18, 2011, 12:58:42 ös
Yanıtla #388
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yapmayın sayın ADAM, hazır kalıplarıyla gelenlerle tartışılır mı? Bu en azından burada ki bir çok insana haksızlık olur.
Ben buraya gelirken, hiç bir zaman kötü düşünce veya hayranlıkla gelmedim, hep acabalar vardı kafamda? Acaba diyordum, masonlar yaşama dair neler biliyorlar? Acaba diyordum, masonlar kendilerini geliştirmek için nasıl yöntemler kullanıyor? Acaba diyordum, burada kendime ait sorulara tam cevaplar bulamasam bile, yeni yollar çizebilir miyim? Acaba diyordum, hiç ummadığım yerde karşılaştığım harika insanlar gibi burada da birilerini bulabilir miyim? Acaba diyordum, felsefeleri ne? Tarihleri ne? matematikleri ne, psikolojileri ne? Hep acabalar doluydu kafamda. Sizde bilirsiniz ki, ilk bir kaç ay okumaktan nevrim dönmüştü. :) Gece gündüz her konuyu, doğru veya yanlış katılan herkesi okuyordum. Bir şeyler aldım veya alamadım, az veya çok gelişme oldu bunlar ayrı konu ama hiçbir zaman kalıplarımı sunmadım veya varsa bile sunamadım. Hatta alakam bile yokken burada din düşmanı gibi oldum çıktım.
Şimdi nasıl oluyor da, zaten neredeyse bant üretiminden çıkmış binlercesinden birisine buyrun adabınca tartışalım diyorsunuz? :)
Dikkat ederseniz buraya konu olan maillerin hepsi çok kalın kalıpları olan kişiler oluyor. Yani böyle gelirseniz size ancak güleriz gibisinden bir tarz var.

Ayrıca masonlar ölümden sonrası ile ilgilenmiyorlarsa "yüce maşrık" kelimesini niye kullanıyorlar veya başka bir anlamı mı var?

Bir sözümde sayın Eser'e, Lütfen üzülmeyin sayın Eser, görüyorsunuz Türkiye'den de çok sayıda mail gelmekte. Sadece Türkiye'den gelenler daha politik olabiliyorlar.

Saygılarımla...
Bir yere ait olmayı hiç istemedim. Ya kendim olurum yada başkalarının arkamdan övgüleri ile ölmüş olurum.

Temmuz 06, 2011, 11:41:56 ös
Yanıtla #389
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *

Stella ismindeki kisi tarafindan Sorun Bildirimi konusunda asagidaki mesaj gonderilmistir

"Yo, that's what's up turthfully."