Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Müslüman terörist olamaz  (Okunma sayısı 11259 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 03, 2007, 11:04:13 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

Ben maalesef merakla beklemiyorum. Genc beyinlerin bu kadar nefretle dolu oldugunu gormek sahsen beni uzuyor. Ama tabiki herkesin dogrusu kendine.

Temmuz 04, 2007, 05:22:12 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Sevgili Hür masonlar..
Bir kere şunu hatırlatmak isterim ki İslam'da kısas mantığı vardır..Yani birisi size bir kötülük yaptığında aynısıyla karşılık verebilirsiniz..Bugün: Bosna, Afganistan, Irak,Filistin,Çeçenistan ülkelerinde katledilen müslüman sayısı 2 milyonu aşmıştır,bu da ; müslümanların 1 milyon 999 bin küsür batılıyı öldürme hakkı doğurmaktadır..Zira bugün intihar saldırılarında ölen amerikan,ingiliz şu bu sayısı bin'i geçmez..

Hitler muhabbeti neden her topicte önüme geliyor anlamıyorum..Evet dahi'ydi..Evet seviyorum..Ve kimin düşüncelerini hayırlı işler için kullanmadığı da ortada öyle değil mi Sevgili Mason kardeşlerim :)

Saygılar sevgiler..

Temmuz 04, 2007, 05:39:26 ös
Yanıtla #12
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Einsof,

allah aşkı için yapmayınız. Evet islamda kısas vardır. "Kısasta hayat vardır". Ancak kısası her önüne gelen yapmaz. kısas bir öç alma mekanizması olarak düşünülemez. kısası gerçekleştirecek olan devlettir. kişi eğer ki kısas isterse...

kısas islam ceza hukukunun bir özelliğidir. cezalandırma maksadının yanında, (ceza hukuku görenler bilir cezanın amaçlarından birisi olan) tatmin etme ile kamu düzenini koruma gayesi de vardır. dolayısıyla günümüzdeki ceza hukuku sistemi kişiyi bedensel ceza vermek yerine, süreli hapis cezası vererek bu amaçları gerçekleştirmektedir.

intihar saldırıları ile (ki bunu savunan birisi olarak sizden intihar yerine istişhadi eylemi demenizi beklerdim) kısas kurumunu bütünleştiremezsiniz.

mümin tanrıdan ümit kesmeyen kişidir. bu noktada kişinin kendi hayatına son vermesi büyük günahtır. kaldı ki, intihar etmenin yanında, suçsuz kimseleri de öldürmesi kabul edilemez. islam savaş hukukunda böyle bir şey yoktur. peygamberin hayatını örnek alıyorsanız onun savaş hukukunu nasıl uyguladığını bilirsiniz. bedir dönüşü esirlere tavırları, kadın ve çocuklara karşı tavırları vs. kaldı ki allah resulü , rahmet peygamberidir. rahmet peygamberinin getirdiğine inanaların insanları dehşete düşüren, masum sivil gözönüne almaksızın kişilerin hayatlarına son verici saldırılarda bulunması beklemez.

yukarıdaki paragrafın ilk cümlesini tekrar söyleyeyim. mümin tanrıdan asla ümidini kesmeyen kişidir.
Gerçi Allah'ında bi hayrını görmedik bu zamana kadar
sözünüz bir müslümanın ağzından çıkamaz.

eğer islamı savunmak cahillerin eline kaldıysa yazık... hele ki "müminler kardeştir" sözüne muhatap olanın ırkçı-faşist bir figürü desteklemesi apayrı bir komediden başkaca bir şey değildir.

Temmuz 04, 2007, 05:47:59 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sevgili skullg..
İntihar saldırıları bence burda bi kaç dk'da çözümlenemiyecek kadar girift bi meseledir..Irzına,namusuna,vatanına,kültürüne,ruhuna,bedenine,aklına,dinine kısacası herşeyine saldırılan müslüman insanının oturup yalnızca dua etmesini beklemek zulme boyun eğmektir..Haksız mıyım?Bugün Türkiye'de bir işgal durumu gerçekleşse Irak'tan farklı bir muamele göreceğinizi mi sanıyorsunuz?Siz füzelenmeyecek misiniz?Sizin karılarınızın ırzına geçilmeyecek mi?Bugün Irak ve filistin işgalle,bizler de işgale karşı olan tavrımızla sınanıyoruz..Bunu unutmayalım

Sevgiler..

Temmuz 05, 2007, 11:38:03 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Eğer sende onların çocuklarını, çocuk demeyim masum insanları öldürürsen onlardan hiç bir farkın kalmaz. Cennetin Krallığını ve Kurtlar Vadisi ırak filmini seyret bence iki filmde de  aynı aktör çok güzel mesajlar veriyor. Kısas bu değildir.
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2007, 11:40:31 ös Gönderen: alaaddin »
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 05, 2007, 11:47:43 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Biz sanki üzülmüyoruz Bonalılar bizim kardeşlerimizdi göz göre göre katlettiler. Eğer o zaman 18 yaşında olsaydım bosnaya giderdim bunu tüm samimiyetimle söylüyorum. Çünkü kanımızdan insanlar orda katledildi. Bunu tüm insanlar için düşünmeliyim ama kendi kardeşlerim benim için daha öncelikli geliyor yada belki onlara karşı sevgim daha çok. Doğrusu olan aslında tüm insanlar için bunu düşünmem ama...
« Son Düzenleme: Temmuz 05, 2007, 11:49:28 ös Gönderen: alaaddin »

Temmuz 05, 2007, 11:47:58 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Bana göre terörün dini,dili,milleti olmaz.
sivillerin bulunduğu ortamlara bomba koymak vicdansızlıktır. Bunu ne adına yaptığını söylerse söylesinler tamamen yalandır.
Terörist her dinden yada milletten çıkabilir.Ama terör olayı bir dine yada bir millete mal edilemez

Temmuz 05, 2007, 11:50:17 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Katılıyorum shemuel