Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: NATO Füze Kalkanı  (Okunma sayısı 6643 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 19, 2011, 11:01:09 öö
Yanıtla #20
  • Uzman Uye

Sayin Laus Deo
benimde gelmek istedigim nokta sizin verdiginiz cevapta sakli, suanda hickimse "arap baharinin" tam olarak nereye dogru gittigi kestiremiyor, yarin bu gidisatin radikallesip Israil"i tehdit etmeyecegini bugün kimse garanti edemiyor ve bu kalkanlar böyle bir radikallesmenin akabinde Israil"e olabilecek saldirilara karsi bir savunmadir diye düsünüyorum. Tabi bunu söylerken bir seyide gözardi etmemek lazim, bu füzelerin menzili ne kadar, yani füzenin kullanim amacini bir yerde menzili belirleyecek, bu füzeler ilerde dogudaki Kürt halkina karsida kullanilabilir, Iran"a karsida kullanila bilir hatta Suriye. Ha buarada ABD ve NATO"nun afganistan"dan ve iraktan cekilme diye bir dertleri var, bu isgalci gücler gittikten sonra buralarda büyük yönetim ve güvenlik bosluklari dogacak ve isgalci güclerden sonra radikal islamcilarin yeniden bu bölgelere hakim olmayacagini veya enazindan bu ülkelerin belli bögelerinde yine kendi sultasini kurup basta Israil olmak diger nato ülkelerini tehtid etmeyeceginin garantisi kimse veremiyor bugün.
Ama bana üzüntü veren sey, 40 yil Sovyetler Birligi"ne karsi abd"nin ve nato"nun karakol bekciligini yaptik simdide arap ve ortadogu halklarina karsi bunlarin karakol bekciligini yapacagiz

Saygilar

Eylül 28, 2011, 10:51:04 ös
Yanıtla #21
  • Orta Dereceli Uye
  • **

doğruluğu ne derece kesin bilemiyorum ama kumandanın almanyada olması garip :S
bana tek taraflı adaletinizden sakın bahsetmeyin.. adalet kirli atlet..!!