Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İSRAİL HAKKINDA  (Okunma sayısı 15184 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 23, 2007, 08:56:32 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

İsrael hakkında birşey demeyeceğim bu konuları tartstıkca yenısı acılıor ve ıkı gun sonra yer kaplamak uzere arsıve gıdıyor...Son sozum sudur : İnadına İsrael...
inadına kardeşim inadına
Aşka getirdin beni :)

Mayıs 14, 2018, 06:13:47 ös
Yanıtla #11

Uzun zamandır İbn-i Rüşt ve İbn-i  Arabi'nin kitaplarini araştırıp okuyorum.İbn-i Arabi'nin kaynaklarina dayanarak; Ebced hesaplamalara gore;İsrail aşırı milliyetçi bir politikadan dolayı sahtekarlıkla istila ettiği topraklarda ömrü cok uzun sürmez."Ne edersen kendine, edersin kendi kendine sözü gibi"... Minimun 10 years There Will Be No More Israel..13.07.2022/2026 arasi... Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2018, 06:20:49 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 14, 2018, 06:30:52 ös
Yanıtla #12

Saygıdeğer shamuel,Dogru konuşmuş.İsrailler Hz.ibrahim as.soyundan geldikleri için esmer gene sahip olması lazım.İbrahim soyundan gelenlerin çoğu esmer tenlidir!Aksini kimse ispat edemez.İbrahim soyundan gelen muhamedilerde esmer tenlidir!. İsrail'e yerleşen beyaz tenli insanlar çoğu yahudiliği benimsemiş başka millletlerden insanların toplamasıdır!. Bunları İbrahim as.soyuna bağlanmasına karşıyım...Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 14, 2018, 06:35:01 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Mayıs 15, 2018, 02:20:10 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Christian post gazetesini okuyun evanjelik bir gazete.
Birde Allah ile İbrahim peygamber arasında olduğu iddia edilen antlaşmayı okuyun.
Etkenlerin sünnet edilmesinin nedeni bile yazıyor.
Israil ı değerlendirmek için tevratta okunmalı.

Antlaşma yi anlamak çok önemli evanjelikler suna inanıyor Amerikanın kutsanması yahut bir ınsanın kutsanması ancak yahudinin kutsanması ile olur.

Kısaca SAPIK bunlar.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 15, 2018, 05:45:38 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. karahan,

Aslına bakarsak olaylar çok farklı. Bu konu da fikrimi bile söylemek istemiyorum. Lakin insan ister istemez bir kaç şey söylemek gereksinimi hissediyor.

Aslında 1 düşman vardı. o düşman artık dost oldu. ( mecburiyetten ) o düşman ile baştaki güç birleşti şimdi ötekileri öldürüyor. Aslında baştaki güç her ikisinden de nefret ediyor ve halen düşman olarak görüyor. Pekala iyi kullanıyor. Parası var ama kullanacak askeri ve nüfusu az. Kısaca neredeyse büyük bir çoğunluğa diz çöktürmüş. Bahsettiğim güç devletleri yıkan devletleri kalkındıran bir güç.

Saygılarımla.

“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Mayıs 16, 2018, 12:51:56 öö
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Uzman Uye

2007 yılında bu iki sevimli arkadaş aşka gelmiş inadına israil demiş.
Bugün de derlermi acaba?
Bence derler özünde kini saklamamışlar zaten.
Bu israil 'in var olma sebebi ve yaptıkları oldukça açık,bunu yapmak için çılgın ve 2 manyak lidere ihtiyaç vardı.
İsrail 3500 yıl öncede sonraki her güçlü olduğu dönemlerde böyle sapıtmışlar.

Nerden baksan olmuyor için açıyor bu insanlara dahada kötüsü bizi daha korkunç günler bekliyor.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Mayıs 16, 2018, 01:36:47 öö
Yanıtla #16

İsrail'in hakkindan Allah'tan başka kimse gelemez! Fazla değil  yedi sekiz yıla bol bol ektikleri gargara ağacı bile israilli milliyetçi yahudileri kurtaramiyacak.Bu arada ben demiyorum.Büyük İslam âlimleri Kur'an'ı Kerim'de ve bozulmayan Incilde ve Tevratta yazıyor.O yuzden İsrail devleti kuruluşunu meşrulaştırıp devletini topyekûn tanınır kılıp dünyaya yedirip kabul ettirme derdinde.Ardindan BOP projesi ile vadedilen topraklarla sınırlarını genisletecek! Sırada Suriye'den sonra Íran ve Türkiye'nin doğusu var..Mescidi Aksa yıkılıp yerine Kudüs'e bir tapınak yapılıp ABD'de gizemli  adadaki varlığa tapınağı teslim edecekler.Sonrasinda tabi saçmalıklar saçmalığı sözde İsa as.onlara inecekte dunya yahudiler'in kölesi olacakta cartta,curtta :)) vs..Dunyayı yahudilere verelim sırtlayıp oteki aleme goturebilecekler mi!..Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Mayıs 16, 2018, 01:44:38 öö Gönderen: Farmakoloji »

Mayıs 16, 2018, 10:45:14 öö
Yanıtla #17
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sn. Farmakoloji, Aslında beklenen kişi Nasırali İsa değildir. Beklenen kişi Kral'dır. O Kral bir gün gelecektir. Makamına oturacaktır. O Kral Musa'da değildir.   İncil'in tahrip edildiği doğrudur yalnız Tora'nın tahrip edildiği gerçekleri yansıtmaz. Şu da bir gerçektir ki Tora ile Kur'an Musevilik ve Müslümanlık birbirine çok benzerdir. Yazmis oldugunuz o projede ki yerde Kral makamına oturacaktır.

İsrail'in hakkindan Allah'tan başka kimse gelemez! Fazla değil  yedi sekiz yıla bol bol ektikleri gargara ağacı bile israilli milliyetçi yahudileri kurtaramiyacak.Bu arada ben demiyorum.Büyük İslam âlimleri Kur'an'ı Kerim'de ve bozulmayan Incilde ve Tevratta yazıyor.O yuzden İsrail devleti kuruluşunu meşrulaştırıp devletini topyekûn tanınır kılıp dünyaya yedirip kabul ettirme derdinde.Ardindan BOP projesi ile vadedilen topraklarla sınırlarını genisletecek! Sırada Suriye'den sonra Íran ve Türkiye'nin doğusu var..Mescidi Aksa yıkılıp yerine Kudüs'e bir tapınak yapılıp ABD'de gizemli  adadaki varlığa tapınağı teslim edecekler.Sonrasinda tabi saçmalıklar saçmalığı sözde İsa as.onlara inecekte dunya yahudiler'in kölesi olacakta cartta,curtta :)) vs..Dunyayı yahudilere verelim sırtlayıp oteki aleme goturebilecekler mi!..Saygılarımla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”

Haziran 14, 2018, 11:06:45 öö
Yanıtla #18
  • Aktif Uye

Neden insanlar algılarının ötesine gecemezler özellikle bu forumda olanlar... o kadar genis kaynak var ki... hepimiz ölüp gidecegiz hala ölümlü beden üzerinden yorumlar yapılmasi maddi değerler düsunulmesi beni üzüyor.
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Temmuz 12, 2018, 09:09:54 ös
Yanıtla #19
  • Uzman Uye

Bir kitap geçti elime, "Tarih Boyunca En Büyük Güç -Yahudi-" adında.
     İlginç daha doğrusu benim için ilginç anlatılar var kitapta. Bir bölümünde şöyle diyor;
      - Dikkat edilirse, özellikle  bir çok dini içerikli kitaplarda Yahudiler anlatılırken kavimleri için "Ben-i İsrail" denilmektedir. "Ben-i İsrail " mana itibariyle Allah'ın yardımcısı demektir. Musevi olsun olmasın bütün semavi dinlerin mensupları farkında olmadan zaten Yahudi'nin yarattığı Tanrı'nın yardımcısı olduğunu kabul etmektedirler.
       Yahudi böyle kabul ettirse de kavmini, aslında yarattığı Tanrı'ya neler söylemesi gerektiğini de gene Yahudi bildirir. Pekiyi bu ne demektir ? Kendinizi korkmadan sorgulayabiliyor musunuz ? Sorgulayamazsınız. Zira; kendinizi bilmeye başladığınız günden beri gerek ailenizden ve gerekse çevrenizden şartlanmış bir şekilde  inanç sahibi, daha doğrusu Yahudi'nin istediği gibi bir inanç sahibi olursunuz.-
         Yahudi ve Yahudilikle ilgili pek çok anlatı yer alıyor kitapta.
         Düşündüm de dünyada Yahudiler hakkında yazılan kitap kadar her halde hiç bir millet hakkında kitap yazılmamıştır. Nasıl oluyor da, dünyanın en az nüfusuna sahip olan bir millet her gün dünyanın gündemini belirliyor. Hayret etmemek mümkün değil!.
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"