Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: VAH VAH VAH NE YAZIK,ÇOK ÖVÜNDÜĞÜ SEMTTEN ÇIKINCA BÖYLE OLUNUYOR DEMEK Kİ  (Okunma sayısı 32563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2009, 09:13:08 öö
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

öncelikle şunu kesinlikle belirtmeliyimki AKP yanlısı yada t. erdoğan yanlısı birisi kensınlıkle değilim. yazıcaklarım bu manaya gelırse yada dusundururse gerçekten uzulurum. sadece yorum yapmak için düşüncelerimi paylaşmaktayım.
t.erdoğanın tavrı nekadar yalnış nekadar doğru tartışılamaz. ancak beni üzen konu şu olduki. erdoğanın dış politikayla ilgili duyarlılığını yani gazze yurtdaşlarının yaşadıklarını bukadar savunan ve arkasında duran bir kişi fakat mesele kendı vatan toprakları ve kendi şehitleri olduğundaki tutumu. neden kendi şehitlerine karşı bu tutumu dunya politikasına karşı koyamadı neden bukadar dirençli olamadı.
Davostaki zirvede tayyip erdoğanın yapmış olduğu çıkış aslına bakılırsa perezin söylediği söze göre diyebilirim. ve şunuda belirtmek isterimki t. erdoğan zirvede 4 5 kere konuşmaya çalıştığında diğer siyasetçiler tarafından ikinci cumleyı kuramadan sözünü kestiler. ve bu çıkışın bundan dolayı sinirlendirdiğini ve perezinde soykırım hakkındaki sözleri üzerine karşı vermiş olduğu tepki olarak görüyorum
tekrar belirtmeliyimki kesnlikle tarafsız şekilde düşüncemi belirtmiş bulunmaktayım.
saygılarımla,

Ocak 30, 2009, 01:23:44 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ortada bir el kaldırma mı var dı sayın degas ben mi kaçırdım? Hangi onur meselesi bu? Bu meseleyi çıkaran kim?

Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir, bir gazeteci Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının elini tutamaz, veya bir başkası sesini yükseltip konuşamaz.

RTE 'nin yerinde Başbakan olarak Pamukpaşayı görmek isterdim.İsrail kaçacak delik aradı.

Ocak 30, 2009, 01:26:58 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Onursuzlarda onur mu olur, hangi onurdan haysiyetten bahsediyorsunuz, anca onur adında arkadaşları olabilir onların.
En kolay örnek bir insan inandığı dini siyasete alet eder mi.Bu mu onların onuru.
Türkiye'yi soydular, topraklarını sattılar, kabadayılık yaptılar, insanların dini hassasiyetiyle oynayıp bunu oya çevirdiler.
Hangi onur?

t.erdoğanın bu hareketini, İsmet İnönü'nün Lozan'da ki görüşmelerine benzettiler.Ne alakası var.Tamam İnönünün siyasetini sevmem ama en azından maddi manevi ülkeyi satmadı.

Ama bu sizin tabir ettiğiniz sözde onur sahibi insanlar  NANKÖR. İnsan sevmese bile değer verir be.[/color][/size][/b]

Bu onursuzlar varya başka ülkenin boyunduruğu altına bile girerler Atatürk ilke ve inkilapları tarih olsun diye.
Ama unutmayın hani kafalarına göre onu bunu içeri alıyorlar ya, ya da yargıtay onursal başkanına yaptıkları gibi evini basıyorlar ya.Bunu acısı çıkacak bir gün de haberleri yok.

yazdıklarınızla davosta yaşananların uzaktan yakından alakası yok.RTE nin dini alet etmeside iç politkayı bağlar, bu duruş politik bir mesele değil Milletin emperyalizme karşı duruşudur.
Bu tepki silah tüccarlarına , bu tepki dünyanın kanını emenlere bir tepkidir.Bu tepki yeni dünya düzenin şekillenmeye başladığı bir tepkidir.
Bu tepki Atatürkün yeri geldiğinde göstermiş olduğu tepkidir.

Ocak 30, 2009, 01:30:54 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Saygıdeğer arkadaşlar ;
Burda söz konusu olan Erdoğan değildir, Sayın Degas'ın bu konu hakkındaki şu cümlesine tamamen katılıyorum;''Türkiye bir muz cumhuriyeti değildir, bir gazeteci Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının elini tutamaz, veya bir başkası sesini yükseltip konuşamaz.''

Saygılar.

Her şey bir adımla başlar...

Ocak 30, 2009, 01:59:36 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Ülkeler yönetimlerini çayırda koyun güdemeyecek insanlara verirse başlarına geleçek vardır.Heleki bu kişi hain ise vah o ülkenin haline.Türkiye nin durumunda gaflet,delalet,hıyanet ne ararsanız mevcuttur.

Şimdi duruma kısaca bir bakalım; Sen Amerika nın (bizimkiler) BOP dahilinde Türkiye yi uygun şekile sokmak için memur ettiği hayat damarları Amerika nın elinde olan zavallı bir kukla olacaksın,İktidarını  gizli mal varlığını ABD ye borçlu olacaksın, asker kaçağı tipsiz oğlunu ABD ye emanet edeceksin orada yaşatacaksın sonra kalkıp ABD nin BOP projesindeki eş ortağının başbakanına *** edep el ayak öpeceğine fırça kayacaksın.

İşte aklı yobaz İslam dan başka şeye çalışmayanların devlet adamlığı bukadardır.

Diplomaside duygusallığa yer yoktur. Sadece ülke çıkarları vardır.Ülkeler birbirleri ile yüksek çıkarları doğrultusunda yöneticileri vasıtası ileilişki kurarlar.Türkiye nin Filistin i desteklemesinin ülkeye ne yararı vardır.Kimdir Filistin? Topraklarını Yahudilere satan ülkesinin savunmasını terör örgütüne bırakmış üç beş çapulcu.Bunlar haritadan silinse kime ne yaşasalar kime ne?

Oysaki İsrail Türkiye nin özellikle askeri alanda ciddi iş yaptığı  ciddi bir ülkedir. Araplar kafasını kuma gömmüşken bu çapılcu sürüsünü savunmak TC başbakanınamı kalmıştır?Bu başbakan Türk müdür yoksa Arapmıdır?

Bir kaç hafta sonra nasıl *** gibi özür dileyeceğini göreceksiniz.

----

UYARI ve DÜZELTME : Sn. BombIslam, görüşlerinizi serdederken lütfen saygı sınırları içerisinde kalınız, Forum Kurallarını bir kez daha ve hatta özümseyene kadar defaatle okuyunuz.
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2009, 02:30:14 ös Gönderen: skullG »

Ocak 30, 2009, 02:04:44 ös
Yanıtla #15
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın bombIslam ;

Özür telefonu perez den gelmiştir, hemde hafta geçmeden anladınız umarım?

Ocak 30, 2009, 02:30:48 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Alıntı
Sayın bombIslam ;

Özür telefonu perez den gelmiştir, hemde hafta geçmeden anladınız umarım?

Sayın MERICCAN,

İsrail in devlet geleneği Amerika nın ki gibidir.Duygusallık üzerine kurulu değildir. Açar göstermelik özür dilerler siz vay nasılda özür dilettim diye böbürlenirken alttan işi bitirirler.

Evcil hayvanınız varmı bilmiyorum ama benim bir köpeğim var bazen ondan özür dilediğim olur. :)

Sevgiler
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2009, 02:32:00 ös Gönderen: skullG »

Ocak 30, 2009, 02:34:19 ös
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bak arkadaşım senin bu uslubun tam amerikelı uslubu ben recep t. erdoğanı seven birisi değilim ama bahsettiğin kişi T.C. nin başbakanıdır seni adam gibi konuşmaya davet ediyorum.Evet israil ve ABD aynı zihniyettedir, sadece özürleriniz değil herşeyiniz göstermeliktir yürekleriniz de, vicdanlarınızda , insanlığınızda herşeyiniz.

Ocak 30, 2009, 03:26:50 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Alıntı
Bak arkadaşım senin bu uslubun tam amerikelı uslubu

Herzaman onur duyarım. Size hak veriyorum biraz burnumuz büyüktür bizim...Sebebi 1. sınıf vatandaş olmamızdandır. Sınıfı nasıl belirlediniz diye soracak olursanız alın TC pasaportunu elinize Edirne den öteye bir çıkın.Sınır kapılarında kaçıncı sınıf olduğunuzu anlatırlar size :)

Alıntı
sadece özürleriniz değil herşeyiniz göstermeliktir yürekleriniz de, vicdanlarınızda , insanlığınızda herşeyiniz.

Arkadaşım anlamıyorsun değilmi hala.Hayatını anlamlı kılan herşey "Made in USA". Git dolabını aç bak,TV yi aç bak ,sinemaya git, yemeğe git...  Hani başbakanızın size dediği gibi git ama yanlız gitme :)

Ocak 30, 2009, 03:31:27 ös
Yanıtla #19
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Senin yaptığın sınıflandırmayla biz sınıflanmayız , tüm dünyanın nefret ettiği bir ülkenin vatandaşısın bunu unutma birgün alt sınıftan gördüğün bu ülkeyede sığınmaya kalkmassın umarım Iraktan çıkamadınız? Ekonomi devleriniz cüce oldu vakit doluyor bence ne dersin ?