Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: BUGÜN MUSTAFA KEMAL OLMAK  (Okunma sayısı 11508 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 11, 2012, 06:50:25 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Süleyman Apaydın'ın şiiri gelir hep aklıma burada paylaşmak isterim,Şiirdeki sanata tüküren adamı baş tacı etmek kısmı ise gerçekten bu Türk halkının bu ülkeye yaptığı bir haksızlık olarak görüyorum.

Ey milletim
Ben Mustafa Kemal'im
Çağın gerisinde kaldıysa düşüncelerim
Hala en hakiki mürşit değilse ilim
Kurusun damağım dilim
Özür dilerim

Unutun tüm dediklerimi
Yıkın diktiğiniz heykellerimi

Özgürlük hala
En yüce değer
Değilse eğer
Prangalı kalsın diyorsanız köleler

Unutun tüm dediklerimi

Yoksa çağdaş medeniyetin bir anlamı
Ortaçağa taşımak istiyorsanız zamanı
Baş tacı edebiliyorsanız
Sanatın içine tüküren adamı

Unutun tüm dediklerimi

Yetmediyse acısı şiddetin savaşın
Anlamı kalmadıysa
Yurtta sulh dünyada barışın
Eğer varsa ödülü silahlanmayla yarışın

Unutun tüm dediklerimi

Özlediyseniz fesi peçeyi
Aydınlığa yeğliyorsanız kara geceyi
Hala medet umuyorsanız
Şıhtan şeyhten dervişten
Şifa buluyorsanız
Muskadan üfürükçüden

Unutun tüm dediklerimi

Eşit olmasın diyorsanız kadınla erkek
Karaçarşafa girsin diyorsanız
Yobazin gazabından ürkerek
Diyorsanız ki okumasın
Kadınımız kızımız
Budur bizim alın yazımız

Unutun tüm dediklerimi

Fazla geldiyse size
Hürriyet cumhuriyet
Özlemini çekiyorsanız
Saltanatın sultanın
Hala önemini anlayamadıysanız
Millet olmanın
Kul olun
Ümmet kalın
Fetvasını bekleyin şeyhülislamın
Unutun tüm dediklerimi
RAHAT BIRAKIN BENİ

Kasım 11, 2012, 07:12:23 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

Her millet, ulus kurucusuyla gurur ve onur duyar saygı gösterir. Zaman geçer, devir değişir. Fikirler, anlayılar değişir. Ancak Türkiye'de insanlara birey olma hakkını veren. Kadınlara çağındaki en modern devletlerden önce siyasal hakları veren bir liderle ne alıp veremedikleri var. Görmedikleri, yaşamadıkları hilafet özlemi içinde  dinsel kurallar ile mi yönetilmek istiyorlar?

Atatürk her türk vatandaşı için ortak bi paydadır, temeldir.

Üzerine ne koyarsanız koyun. Çağın anlayışını, felsefesini, ekonomisini, eğitimini her ne koyarsanz koyun. Atatürk temeldir.

Saygısızlığa gerek yok. Kalbinden sevmessin olur biter.

Bu ülkenin savcılarının bu durum karşısında ne yapacaklarını  merakla bekliyorum. Bugün resmini tuvalet kapısına asarlar yarın başka yere bu soysuzlar.

Saygılarımla.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Kasım 11, 2012, 10:41:03 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Atatürk araştırıldıkça resmi tarihin ve CHP ideolojisinin sunduğu gibi bir insan olmadığı gençliğe hitabe dahil pek çok ona isnat edilen eserin CHP lilerin kendilerinin üretip yazdığı ortaya çıkıyor. Bu konuda bir kaç gün önce Prof.Dr.Mehmet Çelik'in katıldığı Sıradışı Tarih programı ilginç detaylar sunuyor.   

http://tvarsivi.com/player.php?y=288&z=2012-11-10+19%3A42%3A00

Aklımda kalan başlıklar: Atatürk çok mu zekiydi, Atatürkün son dönemleri, ismet İnönü ile anlaşmazlığa girmesi, ölümünün ardından ismet inönünün Atatürkün cenazesine katlmaması ve devlet başkanı olduktan sonra heykellerini kaldırıp paradan Atatürk resmini kaldırması, Atatürkün cesedinin müzede sergilenmesi ve anıt mezar yaptırılmaması, Atatürkü tarihten ve hafızalardan silen ismet inönünün karşısına kendilerini korumak için bir kalkan olarak Kemalizmin demokrat partililer tarafından yaratılması fakat chp nin bu kalkanı alıp sopaya çevirerek günümüze kadar ürettikleri sanal bir Atatürk portresiyle halkı ve rakip siyasileri dövmesi, Kısacası CHP aslında Kemalist değil ismet inönücü müdür... İnönücüler Atatürkü çepe çevre sarıp alkole düşkünlüğünü kullanarak kendileri içmeyip onu içirerek erken ölmesini mi sağladılar. inönü döneminde halkın sefaleti vb. şu ana kadar karşılaştığım en objektif yaklaşımlar ....
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2012, 10:56:11 ös Gönderen: Masor1976 »

Kasım 11, 2012, 11:25:55 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Sayın Masor1976 daha önce de bu iki ahbap çavuşların programlarından bazılarını burada yayınlamıştı. Ben de zaman zaman üzülerek ve utanarak izliyorum bu ikiliyi. Hiç utanmıyor bunlar. İşleri güçleri Atatürk ve Cumhuriyet. Ve arada  birde "Atatürk'e saygımız var, Cumhuriyete saygımız var" gibi yuvarlama laflarla güya tarafsız oldukları mesajı vermeye çalışıyor bu hilkat garibeleri. Hatta 10 Kasım'da Ata'ya saygıya bile "ne gerek var böyle bir saygıya, lüzumsuz, insanlar 2 dakika çalışmıyorlar,  yurt çapında senede bir gün 2 dakikalığına hayat duruyor, ne lüzum var buna"diyorlar. Halbuki bu millet her gün kah camiye giderek, kah evinde günde 5 vakit namaz kılıyor ve her namaz da en azından 15 dakika zaman alıyor. (Burada namaza karşı olduğum gibi yanlış bir mana çıkarılmasın. Ben o iki hilkat garibesinin yılda 2 dakikalık bir saygı duruşu için kaybettiği zamanla kıyaslama yapılması için bu örneği verdim. ) Bir de burada geçen zamanı düşün bakalım . Bunlar bu kadarlık adamlar sayın Masor1976 bunlar bu kadarlık adam. Aslında ben bunlara "adam" bile demem. Daha önceki yazılarımı izlemişseniz, Ülkemizde sözde aydın diye geçinen bir çok insanın etlerinin İNEK ETİNDEN daha ucuz olduğunu söytlemiştim. Anlayan anlasın.
        Bu tip insanları siyasi iktidarlar yaratırlar. Bunlar da böyle ortaya çıkmış goygoyculardır. Yarın, bu günün aksi bir iktidar geldiğinde göreceksiniz ki ilk kıvıran dalkavuklar yine bunlar olacaktır. Söylediklerinin hiçbir bilimsel değeri olmadığı gibi, tamamı uydurma savsatadır.
        Bunlar Kemal,zm karşıtı olduklarını açıkça belirtiyor ve siz de bunları biliyorsunuz. Kemalizm karşıtı olduğunu açıkça söyleyenlerden doğru ve tarafsız bilgi verebileceklerini nasıl düşünebilirsiniz ? Keza Masonluk alyhterı tv kanalları var. Bunlar da durmadan Masonluğu karalıyorlar akılları sıra ve referans olarak ta "Harun Yahya'yı" gösteriyorlar. Şimdi bunları ciddiye almamız mı gerekiyor ?
       Belirttiğim gibi, istemeyerek te olsa zaman zaman esefle izliyorum ve ülkesinin banisini karalamak için yarışan bu insanlardan utanıyorum.
       Saygılar-sevgiler.

"Vur ama dinle beni"

Kasım 11, 2012, 11:27:00 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Alıntı
Aklımda kalan başlıklar: Atatürk çok mu zekiydi,

Bu forumdaki İnsanlardan daha zekidir ; Çünkü onun arkasından Ölüme koştular ...

Saygılar ...

Not: Sayın Masor1976 Yapma böyle zorlama yazılarla en azından ben şahsım adıma RAHATSIZ OLUYORUM ,demokratik bir ortamdayız senin yazdığın konuda hem fikir olanların siteleride var ; sence orda yazsan da benim gece , gece sinirim bozulmasa , senin yüzünden tekrar ceza almasam veremediğim cevap içim içimi yedi. Benim gibi ATA' ya saygı ve sevgi duyanlara hiç saygın yokmu be kardeşim.O proğramda ki  Prof. ve sunucu nasıl mantıkla( küçücük) beyinleriyle dalga geçmeleri dönüp 10-KASIM ' da saygı duruşunda bulunmadık şimdi bizim kemalist' LİĞİMİZE ZEVAL GELDİMİ diyerek saçmalası sence ne kadar ELİT ? ALLAH aşkına senin gibiler kendinizi çokmu ZEKİ zannediyorsunuz? Merak ediyorum . Size karşı bir terbiyesizlik hissetiyseniz yazımdan rahatsızsanız LÜTFEN beni yönetime şikayet edebilirsin sanada kırılmam ,neden biliyormusun belki vicdanında bir sızı duyarsında o şahıs hakkında biraz edep takınırsın. >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2012, 11:31:25 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 11, 2012, 11:31:03 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sayın Nosam33 programı izlemeden yargılamayın. Programda Atatürk'ün tüm arkadaşlarından kat kat zeki olduğu vurgulanıyor. Ben 80 li yaşlarda CHP li ve inönücü biriyle muhabbetim olmuştu, ona göre inönü Atatürkden zekiydi ve onu o yönlendiriyordu... İnönücülük diye bir kavram var yani. Fakat inönü milletçe sevilmeyen bir şahıs olduğu için Atatürk'ü kullanıyorlar. Aynen dincilerin islamı kullanmaları gibi denebilir.

Saygılarımla.

Kasım 11, 2012, 11:42:28 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Sayın Masor1976;  Yapma Pek aptal biride değilim.

İnönücüde değilim başka liderlerden , birinide savunmuyorum. Doğru 2 veya 3 dönme den sonra resmen midem kalktı o İnsanlar Övse ne olur yerse ne olur.

Ne dedim onlar Mabedlerinde İstedikleri şekilde konuşsunlar ; ben açık ve net derdimi aleni şekilde yazdım .
Hakıkaten bu Toplumdaki İnsanlar NANKÖR , Takdir edersin Caminin yanında KİLİSE ve Sinegog' da olsa  bunları rahatsız etmez neden biliyormusun onların inandığı Peygamber vekili nasılsa ''DİNLER ARASI'' Diyaloğ diye kendini paralıyor ya , Onlar için haaa  ..  başka birşey daha var aklıma şimdi geldi , birde RİSALİ NUR diye bir kitap var evvel ALLAH Kuranıkerim nasıl hatim ediliyorsa Müslim tarafından Onlar da o kitabı hatim ediyorlar.TAKDİR SİZİN .

Saygılarım ATATÜRK ve SİLAH ARKADAŞLARINA ve  O uğurda can verenlere ...
« Son Düzenleme: Kasım 11, 2012, 11:45:55 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 11, 2012, 11:53:51 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Ben İsmet İnönü düşmanı değilimdir. Zaten videoyu izlerseniz eğer mehmet çelik de inönü düşmanlığı yapmıyor tarihi gerçekleri ortaya koyuyor. Siyasiler arasında iktidar savaşları her ortamda vardır. Bu siyasileri idolleştiren ve futbol takımı tutar gibi gönülden sevenler de var. Bu nedenle siyasilere ve siyasi olaylara objektif yaklaşan insanlara tiksinti duyulmasını doğal da karşılarım.

Eğer insanlar objektif yaklaşamayacaksa ilimden bilimden bahsedemeyiz. Dogmalar üretir, özgür düşüncelere set çekeriz. Neticesi ise toplumsal kaoslar ve iktidar savaşları için yapılan gereksiz savaşlar doğar.

Nurculardan nefret etmiyorum açıkcası ilime bilime de değer veren ender islami kesimlerden biridir. Demokrasinin toplumun eline verdiği güç nedeniyle arada sırada siyasi arenada söz ve güç sahibi olabiliyorlar. İnsanları yalnız birer vatandaş olarak hayal etmek güzeldir fakat gerek dini yok etmek gerekse dini cemaatleri yok etmek mümkün değildir. Bu savaşı her zaman din kazanmıştır. Din ve dindarları yok etmeye çalışırsanız dindarlar da kendilerini korumaya yönelik siyasi rollere bürünürler. Bu çok doğal bir tepkidir. Bu gün nurcuların siyasi arenada mücadele içinde olmasının tek nedeni zamanında dindarların zindanlarda çürütülmesidir. Yani dayak yiyen birinin karşılık verme çabasını canice bulup onu dövenleri görmezden gelirsek objektif ve mantıklı bir yaklaşım sergileyemeyiz diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2012, 12:08:28 öö Gönderen: Masor1976 »

Kasım 12, 2012, 12:09:02 öö
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Sayın Masor1976 ;  Doğru tamamını seyretmedim benim serzenişim baştaki o sapkınca sözleredir ...

Saygılar .

Not:  ANITKABİR ziyareti için O yağmurda sırada bekleyen İnsanlar herhalde , çıkışta 50 tl ellerine sıkıştırılacakkine ; garibim halkım yazık kuyrukta helak oldu. Gözü çıksın fakirliğin, YAZIK bu İnsanlara ... :-[
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2012, 12:38:49 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 12, 2012, 12:38:35 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sayın Nasom33 eğer Atatürk araştırılırsa objektif olarak onun da bizim gibi bir insan olduğu ortaya çıkar. Fakat her insandan zeka fışkırmaz, lider ruhu yoktur... Ülkemizdeki insanlar arasında Atatürk'ü sevmeyenler de var. Artık açıkca da ifade ediyorlar. Fakat bence o insanlar CHP nin makyajlayarak anlattığı Atatürk'ü sevmiyorlar. Bu açıdan bakılırsa mehmet çelik gibi objektif bakabilen araştırmacı bilim adamları sayesinde bu insanlar da bir gün Atatürk'ü gönülden sevecek ve saygı duyabilecekler diye düşünüyorum. Bu açıdan bakıldığında bence mehmet çelik gibi insanlar desteklenmeli.

son söz olarak 10 kasımda 9.05 de çekilen internette gördüğüm şu görüntü çok etkilieyici onu paylaşmak istiyorum.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2012, 12:42:46 öö Gönderen: Masor1976 »