Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dipçikli 23 Nisan Dayağı  (Okunma sayısı 5819 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 24, 2009, 12:12:15 ös
  • Ziyaretçi

Dün akşam haberleri izliyordum yine olaylar çıkmış Hakkaride tam bir klasik dedim içimden Pkk yine rahat durmuyor.Dtp lilerin gözaltına alınmasını protesto ediyorlar.Ama sonrası çok üzücüydü bir özel timci 14 yaşındaki çoçuğu dipçikle dövüyor,Tekmeliyordu.Kafasını parçalamış çoçuğun bunun görüntülerini izleyebilirsiniz sonra bu haberi Star verdi star televizyonuna göre gösterici taş atanların taşlarına maruz kalmıştı yalanın da bu kadarı olmaz yani neyseki diğer tv kanalları haberi tam verdi.
Bir polis memuruda çevik kuvvetden yanına yaklaştı çoçuğa baktı ve baygın çoçuğu bırakıp kaçtı.Yani yardımın esamesi yok.

Sonra Haberturk'un okuyucu yorumlarını okudum orada da polis iyi yapmış eline sağlık o çocuğun orda ne işi varmış falan yazıyor.Yani bizim tepkimiz bu mu?Ben teröre elbetde karşıyım yalnız polis hukuktan yana olmalı yoksa bizim teröristen ne farkımız kalır.Zor şartlarda görev yaptıklarını da biliyorum ama bu olanlar Engin Ceber olayı ve benim özel hayatımdan bildiğim göz altında ölümler beni polisleri sorgulamaya itiyor.

En son aldığım haberlere göre de yaralı çocuk vefat etmiş.23 Nisan da polis dayağıyla gelen acı ölüm.Ben açıkcası polislerin psikolojik rehabilitasyondan geçirilmesinden yanayım.Yoksa önune gelen polis olmuş şiddetlerini mesleklerinde ifade ediyorlar.

İşte olanlar bu kim haklı haksız muhabbeti yapmıyacağım ama 14 yaşındaki çocuk hepimizden haklıydı.Belki yanlış yerdeydi ama o daha çocuktu.

Saygılarımla....

Nisan 24, 2009, 12:46:01 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Nisan 24, 2009, 01:51:27 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Yazdığım konuda bir düzeltme yapmak durumundayım saldırıya uğrayan çocuk şu an muşahede altında yaşamını yitirmemiş,konuyu ancak bu şekilde düzeltebiliyorum,eski mesajımı düzeltemediğim için.

Saygılarımla...

Nisan 24, 2009, 04:15:47 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

İnsan bir çocuğu dövdükten sonra,kendi çocuğunun gözlerine nasıl bakabilir....Anlamıyorum..
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Nisan 24, 2009, 07:00:02 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Artık bu çocuk TC polisini daha çok sevecek (!)
Dipçikler sayesinde bu vatanın onun da vatanı olduğunu anlamıştır.

Hele polisin elini iyice yukarıya kaldırıp indirdiği o son darbe var ya;
işte o an çocuk milletim ve devletim beni seviyor aslında
ne işim var taş atıyorum, devlete baş kaldırıyorum onlar beni seviyor
bense ne yapıyorum pişmanım diye düşünmesini sağlamıştır.

Şiddet kullanma yetkisini suistimal eden polis bunları düşünmediyse  bile kısa amacına ulaşmıştır,
yani çocuk bu halde en az 3 ay herhangi bir gösteriye katılamaz..

Elbette bir görevlinin kusuru koca kuruma mal edilemez.Klişe..
O kurum da bu görevlilerini eğitmek için bütün yolları kullanmalıdır.
Görevlilerin bilerek eğitimsiz bırakılması halinde, şiddet kullanma yetkisinin yanında
eğitimi verilmezse, yetkiden gelen sorumluluk ve cezai yaptırımları net olarak belirlenmediğinde, 
olması bekleneneler olur ve  istenildiğinde 'münferit bir olay' diyerek sıyrılma olanağı doğar.

İşte o an kurum ve görevlisinin suç oranları aralarında vicdani bir paylaştırma yapılır.

Yazık...

Nisan 25, 2009, 11:22:27 öö
Yanıtla #5
  • Ziyaretçi

öncelikle herkese selam

polisin burda yaptıgı hareketi dogru buluyorum.Pkk terörüne binlerce şehit verirken hümanistlik sloganları atmayanlar polisin kafasına yağan taşlar sonucu gösterdigi normal refleksi üzerinden neden insan hakları yaygarası çıkarıyor acaba.Bu tavırlar yanlıştır.Polisi pasifleştirmemek gerekir. Ne yapsaydı kafasına molotof kokteyl atan çocugun alnından mı öpseydi

Nisan 25, 2009, 05:13:04 ös
Yanıtla #6
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Sodom,

Hayır molotof atanın alnından öpmesin. Kimse böyle bir şey de demiyor zaten. Zaten gaz bombasıydı biber gazıydı bol bol sıkıyor polisimiz sağ olsun her türlü eylemde olur olmadık her yerde.

Yakaladıktan sonra çocuğa /ya da  insana/ dipçikle öldüresiye dövme ve sonra orada öyle  bırakma ve ardından gelen başka bir polisin çocuktan hiçbir tepki alamamasına ragmen bırakıp gitmesi "NORMAL REFLEKS" midir? Yoksa KASTEN ADAM ÖLDÜRMEYE TEŞEBBÜS müdür?

Ya da gözaltına alınan bir kişinin oraya sapasağlam girip ölüsünün çıkması normal refleks midir, yoksa işkenceyle adam öldürme midir?

Polisi pasifleştirmemek gerek diyorsunuz. Hayır aksine bu pasifleştirme değildir. Polisin görevinin ne olduğunun bilincinde olmasının talebidir. Polis diye işkence yapamaz, adam öldüremez, gözaltında kayıp edemez.

Polisin orada yapacağı basittir. Olayı dağıtırsın. ORANTILI GÜÇ kullanmak zorundasındır. Eğer birisini yakalamışsan onu öldüresiye dövemezsin. Polis, adaleti tesis edemez. Polisn görevi bellidir ve HUKUK DEVLETİ'nde bir idare olarak Emniyet yasayla belirlenen görev tanımının dışına çıkamaz.

Ben bu ülkenin bir HUKUK DEVLETİ olduğuna inanıyorum. Enazından düşe kalka bir demokrasi olduğuna da.

Bu yüzden 14'ündeki Seyfi'ye yapılan saldırıyı kınıyorum. ve saldırıyı gerçekleştiren polisin görevi kötüye kullanma ve Adam Öldürmeye Teşebbüsten yaralı göstericiye yardım etmeyen polisin Görevi kötüye kullanma ve bir sucu engellememeden, orada oalyları yöneten emniyet amirinin de görevi ihmalden yargılanmasını istiyorum.

Saygıyla 

Nisan 25, 2009, 06:50:04 ös
Yanıtla #7
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sayin Serhan,

iletiniz hakaret icerdigi icin silinmistir. Lütfen Site Kurallarini dikkate alarak, iletilerinizde saygili ve seviyeli olun.

Uyarima ragmen yapacaginiz kural ihlalinden dolayi üyeliginize yaptirim uygulanacaktir.

Sevgi ve Saygilarimla

Anatolic
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Nisan 25, 2009, 07:35:16 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Bidahaki yaptığım davranışa mı yaptırım uygulanacaktı sayın anatolic.

Nisan 25, 2009, 07:36:49 ös
Yanıtla #9
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Serhan,

Gerekli aciklama, ozel mesaj kutunuza sahsim tarafindan gonderilmistir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.