Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Alaaddin  (Okunma sayısı 13285 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 28, 2009, 10:54:18 ös
Yanıtla #40
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

Sn sheitan,

Sn. Isis ve Sn. zarathustra alıştığımız üzere yapıcı ve doğru tespitlerde bulunmuşlar.

Kimi neye niçin davet ettiğinizi anlayabilmiş değilim.
Tempus fugit...

Aralık 29, 2009, 02:16:19 öö
Yanıtla #41
  • Uzman Uye

Bay sheitan,

Aşağıda bulunacak olan düşüncelerime sinirlenebilirsiniz, ben de olsam öyle yapardım ama yine ben de olsam umursamazdım.

Bayım siz 5 adet ileti göndermişsiniz, bunların ilk ikisinde çoğul eklerle, ilerliyoruz, yaymalıyız gibi abidik gubidik bir şeyler yazmışsınız. Belki de diyebilirsiniz ki benim orkan pamuktan neyim eksik, o da yazıyor kimse anlamıyor göklere çıkarıyor, anlamadığı için. Ama o.p., President Barack Hussein Obama'ya da verilerek ne kadar değersiz olduğu belli olan Nobel ödülüne sahip ayrıca, o çok güzel oynuyor. Siz bunları yapamıyorsunuz. Sizin saçmalamaya hakkınız yok.

Hadi onu geçtim, geriye gittim, bu anlam veremediğim iletilerinizden önce yapmanız gereken; her evin bir kapısı vardır, çalıp içeri girdikten sonra bir merhaba ben geldim deseydiniz daha hoş olurdu. Diğer bir husus, Ben de gramer hataları bol bol yapsam da en azından "." 'dan sonra büyük harfle başlıyorum. Bence, siz de şu naletolası "." 'dan sonra büyük harfle başlayınız. Ama eğer isterseniz özgürlüğünüzü haykırıp yazmaya da bilirsiniz, haşa ben karışamam.

Diğer bir konu da Bay Alaaddin; Kendileri osmanlı hayranı, överde bitiremez. "Osmanlı bence dünya tarihinde gelmiş geçmiş en mükkemmel devletti" gibi ifadeleri olan bir üyedir. Atatürk'ün sayesinde, Türkler'in tekrar özlerine dönerek yani Osmanlı'nın çağ dışı kültüründen sıyrılarak yeni bir devlet kurmalarına hala kendilerine yediremezler. Ondan dolayı da Türkiye İş Bankası'nın hazırlattığı belgesel için Bay Alaaddin "Atatürkün hayatını türkiye iş bankasının yaptığı belgeselden öğrenemezsiniz. Sadece yaptığı doğru şeyleri anlatır." der.

Kaynak: Bay Alaaddin'in sözleri forum içerisinden aynen alınmıştır, gramer hataları varsa kendine aittir.

Bay sheitan, siz kendininiz biliniz, başkaları zaten kendini bilirler. O zaman zaten olacak sevgide bütünlük, teklik.

sevgiler

Ağustos 23, 2010, 09:34:06 ös
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

Sn.Mozart
Çağ dışı Osmanlı diyorsunuz  fakat Osmanlıdan en ufak haberiniz yok. Abdulhamid zamanında, beyazıt şişli metrosu etüt edilmiş, tramvaylar ilk kez 1842 yılında Amerika’da (New York), 1854’te Avrupa’da (Paris) ve 1860’da İngiltere (Londra)’de görülürken İstanbul’da 3 Eylül 1869 tarihinde Tophane-Ortaköy hattında çalışmaya başlamıştır. 1899 yılında Japon İmparatoru Meiji'ye hediye edilmek üzere Alamet isminde bir robot gönderilmiştir.V.b. bir çok örnek var.

İkincisi o çağ dışı kültür ki aklınız alamayacak kadar ince düşünülmüş vakıflar ve yardım kuruluşları kurmuştur. En ufak örneği,
bir besleme çalıştığı evde bir eşya kırdığında parasını alabileceği vakıflar vardı.

Eğri oturup doğru konuşalım. Artık Türkiye de sadece Atatürkün yaptığı doğrular konuşulmuyor yanlışlarıda konuşuluyor. Benim oradaki sözüm şu sıkıntı gerekçesiyle yazıldı; Atatürk'ü hatasız bir varlık gibi benimsenmesi ve putlaştırılması. Eğer birinin hayatı filme çekiyorsan eğrisi de doğrusuda olmalıdır aynı zamanda tarafsız.
''Kızıl elmada buluşalım''