Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ibrani Harfler  (Okunma sayısı 3857 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 26, 2007, 05:19:03 öö
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

İlahi plan şemasındaki şekillerle taş tabletlerdeki şekilleri karşılaştıranlar birçok ülkenin kullandığı kutsal harflerin kökeninin bu şema olduğunu kolayca anlayabilirler.

- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 26, 2007, 08:45:35 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

ya zaten bu sekilin icinden bence her alfabeyi cikarabildigin gibi her seklide cikarabilirsin yani bu sekil zaten icinde herseyi barindiriyor gibi geliyor bana. ama guzel bir sekilmis. Tesekkurler. guzel paylasim.

Mayıs 28, 2007, 01:24:17 ös
Yanıtla #2

Gerçekten harkulade bir çalışma olmuş, kesişim noktalarından elde edilmiş harfler, bu bana gökyüzündeki yıldızların birbirine olan uzaklıklarına istinaden ortaya çıkan hesaplamaları anımsattı, gökyüzündeki noktaların kesişim yönlerini birleştirdiğimizde ki birçok geometri şekilleri buradan esinlenerek ortaya çıkmıştır diye düşünüyorum,  sanırım harflerin oluşum şekli de bunlardan esinlenerek mi oluşturulmuş galiba_
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mayıs 28, 2007, 01:33:02 ös
Yanıtla #3

Ayrıca yukardaki şekil itibariyle iki içgenin birbirine zıt halinde içiçe olması eril ve dişinin cinsel organlarının içiçe girmiş halini betimlemektedir, işte bahsettiğim Kutsal Dişinin en önemli özelliği budur_

Mayıs 28, 2007, 01:35:41 ös
Yanıtla #4

Unutmadan şunu da eklemeyi istiyorum, bu birbirine zıt ve içiçe olan üçgen şeklinin etrafındaki çember de dünyayı simgelemektedir, bu dünyanın oluşum merkezidir, temel kaynak burada, esrarengizlik ve büyük sır bu şekilde oluşmuş olan Kutsal Bakirenin Döllenmiş Rahminde_

Aralık 31, 2012, 03:42:44 öö
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın MASON ben resimleri şu an göremiyorum siz teknik bir değişiklik mi yaptınız ?