Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İyilerin Tanrısına...  (Okunma sayısı 1836 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 25, 2008, 10:10:30 ös
  • Ziyaretçi

Çok şükür 30 lu yaşlarıma yaklaştım suç dosyam hayli kabarıktır kimin kabarık değil ki? Hep iyiyi oynamaya çalışsamda hep dindar olmaya çalışsamda..Kendi tarihimi kendim yazdım bana verilenlerle bazen geceler boyu iç çekişmelerimde buldum kendimi bazen bir günahta.Hayat nedir diye sordum kendime Kimyada aradım,Fizikte,Biyolojide, Tarihte, Dinlerde ama ölümle tanımlamak zorunda kaldım kendimi ölümü hiç sevmesemde.

Savaşlar okudum yıllarca acılar gördüm televiziyonlarda çevremde insanın insana yaptığını izledim hayretler içinde Tanrının insana yaptığını gözlemledim.Kim daha acımasız karar veremedim.Masumca yatan bir bebek cesedi mi yoksa eli silahlı adamlar mı?

Çıkmalıyız artık yuvamızdan bir oyundayız belli ki ve taraflar var İyi ile Kötü var bir sınav var en zorundan çok sığındığımız Tanrımız bizi yalnız bırakmış.Dokunmamayı o istedi başkasının canına namusuna sevgisine ama bunların hepsine her kötülüğe göz yumdu.

Artık sıyrıldım inancımdan ve öğrendim başkasına zarar vermemeyi yeni bir inanç buldum kalbimde iyi olanı Tanrıyı onu masum olanını kavuştum dualite inancına.

Benim için iki tanrı var belliki biri kötülerin birisi iyilerin.Son kez yakarıştayım beni affedin kardeşlerim beni affet gelecek elimde olan bu şükrediyorum iyilerin Tanrısına kitaplarında ölümü öldürmeyi emretmeyen o büyük Tanrıya ınancım bana inançla bilimi veren ona.

İç güdülerimle hayvan karakterimle hareket etmemeye yeminliyim yeterki sen gel bitir bu özlemi ve görsünler iyilerin Tanrısını.Sen affet tüm kötülükleri ve kötüleri.Ebedi düşmanın olacak o ibliside.Bitsin bu hapisane bitsin bu ölüm kokan sahte gülümsememiz,bol kahkahalarla papatyalarının büyüdüğünü göreyim..

Saygılarımla...

Ekim 26, 2008, 03:42:00 ös
Yanıtla #1

Kimin suc dosyasi kabarik degildir ki Sevgili Amurdad; bu Dunyada yasayip da sutten temiz olan hic kimse yoktur. Elbette hepimiz bi sekilde gunahin esareti, kolesi ve kotulugun esiri olmusuzdur. Ancak bundan kurtulma sansi Bizlere sunuldugu icin bu durumdan kurtulma yolunu bulmus kimseler, bu genellemeden muaf tutulmakta ve sozumona olaya Dinsel acidan yaklasirsak gunahlari - belirli bir bedelin odenmesi karsiliginda- bagislanmaktadir.

Soyleki; bu Dunyaya kac kez gelmisizdir? Buna inanilsin ya da inanilmasin ama sonucta neleri yasayip gorduklerimiz onemli ve bunlardan aldigimiz deneyim ve tecrubelerle birlikte alinan ibretler Insani baska bir yone dogru suruklemektedir.

Bazi Insanlar neden digerlerine gore daha bilgili ve deneyimlidir? Bunu hic dusundunuz mu? Neden Insanlar arasinda evrim farkliliklari soz konusudur? Neden bazi bilincler hala kendilerini tutsak kilmis hayvani icgudulerinden bir turlu kurtaramamakta?

Iste tum sorularin cevabini bulabilecegimiz bir ortam olan Dunyamizda bulunmamizin bir diger amaci da budur.

Suna inaniyorum ki, kotuluklerin icinden gecmis ve butun kotulukleri yasamis Insanoglu - genelleme yapiyorum- herkes mutlaka butun hayvsansal guduleri yasayarak bir doyuma ulasmis ve bunun sonucunda ise tum tutkularindan ve benzeri esaretlikten bu sekilde kurtulmayi basarmislardir. Ama tabiki suanki yasamimizda bunlari yasadigimizi varsaymiyorum. Bahsettigim olay, daha oncki enkarnelerinde yasayarak ibret almis ve bundan utanmis, ne yaptiginin farkina varmis ve bir daha yapmamaya karar kilmis Insanlar icindir.

Ayrica Peygamberlerimiz bu olaya dahil olunmamaktadir. Cunku Onlar, Tanri'nin Sectigi Ozel Varliklar olduklarindan Insan postunu giymis Tanri'nin Gorevlileleridir.

Benim anladigim da buydu, umarim paylasimina ortak olabilmisimdir, Sevgili Amurdad :)

Saygilar.
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.