Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lanetli ırk?  (Okunma sayısı 57344 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 02, 2007, 01:15:08 öö
Yanıtla #30
  • Aktif Uye

en sapkın din yorumcuları yada en spkın mesheblerdekiler bile gerçegin farkındalardır .ama bunu icraata geçirmek konusunda kendilerini aklamak çabası içerisindelerdir.yoksa aksi olsaydı kuranı  anlamayanların yada yanlış anlayanlarında bunlardan yükümlü oldugu sonucu çıkardı ki .bu kuran aracılıgı ile açık olarak belirtilmiştir.anlamayanlar yada bhilmeyenler yükümlülük dısındalardır ..tabi ögrenmemeyi tercih eden akıllılar deil
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ağustos 02, 2007, 10:29:07 öö
Yanıtla #31
  • Ziyaretçi

Sayın shemuel,

yukarıda belirtmiş olduğum ayetler de anlatılanlar şüphesiz ki benim sözlerim veya düşüncelerim değildir.

mesajıma müteakip yazmış olduğunuz iki mesajda da sanki bunlar benim şahsi görüşlerime dayanarak hazırlanmış tefsirlermiş gibi bir tutum içerisine girmişsiniz.

ben bir müslümanım ama asla yahudi düşmanı olmadım. yapmaya çalıştığım şey araştırmamı sizlerle paylaşmaktı sadece.

beni yanlış yorumlamamanızı rica ederim.

Şahsi görüşlerimi merak edenler ve inancımı öğrenmek isteyenler var ise burada belirtmek isterim 4 büyük peygamberin bir bütünü tamamladığını ve 4 büyük kitabında birbirini yalanlamadan bir bütünün parçalarını oluşturduğuna inanıyorum.

Sn. Itzhak bu konuda acilan baslıklara cevap hakkı doğmadan cevap yazmayacağını belirtmişti. Bu mesajımdan sonra bende aynı yolu izleme kararı aldım. zira konunun ucu cok acik. bu kadar buyumemeli bu konular. hepimiz kardeşiz.

Saygılarımla.

Ağustos 02, 2007, 11:21:28 ös
Yanıtla #32
  • Ziyaretçi

Arkadaşlar aslında Lanetli ırk yada buna benzer konuların konuşulması doğru değildir.
Beinm dinim doğru seninki yalandır.
benim peygamberim senin peygamberini  döver.
dikkat ederseniz bu tür konularla uğraşan toplumlar her zaman geri kalmıştır.

Ağustos 02, 2007, 11:58:45 ös
Yanıtla #33
  • Aktif Uye

mevzu lanetli ırk deil .kuranda bahsi geçen lanetli ırklerdır  .yagni ortada kitaplar ve dinler arasında çok boyutlu bir taretışma yoktur ... bu tür masumane bir  tartışmanın dinler arası bir tartışmaya dönmemesi dilegi ile .

Ağustos 03, 2007, 12:43:51 öö
Yanıtla #34
  • Ziyaretçi

mevzu lanetli ırk deil .kuranda bahsi geçen lanetli ırklerdır  .yagni ortada kitaplar ve dinler arasında çok boyutlu bir taretışma yoktur ... bu tür masumane bir  tartışmanın dinler arası bir tartışmaya dönmemesi dilegi ile .
Lanetli ırk demeyelimde cezalandırılmış ırklar diyelim.
Lanetli ırk sadece bir yorumdur sizde bu şekilde lanetli kelimesini kullanırsanız.Bu yoruma ortak olursunuz bizde yanlış anlarız.Sonuş istemeden din tartışmasından bile çıkabilir.

Ağustos 03, 2007, 01:28:26 öö
Yanıtla #35
  • Aktif Uye

öneride bulunmadan önce  egter lanetli ırklar konusunda ki yorumlarımı incelerseniz   zaten olayı sizinm tasvif eddiğiniz sekilde ele aldıgımı görürsünüz( kaldıki tasvif yada itirazınız baglayıcvı degildir ) .cevaptaki maksat konunun zaten itiraz eddiğinz sekilde degil de baska sekilde açılıp devam eddirildiğidir ....saygılarımla

Ağustos 03, 2007, 01:40:22 öö
Yanıtla #36
  • Ziyaretçi

öneride bulunmadan önce  egter lanetli ırklar konusunda ki yorumlarımı incelerseniz   zaten olayı sizinm tasvif eddiğiniz sekilde ele aldıgımı görürsünüz( kaldıki tasvif yada itirazınız baglayıcvı degildir ) .cevaptaki maksat konunun zaten itiraz eddiğinz sekilde degil de baska sekilde açılıp devam eddirildiğidir ....saygılarımla
hayır kesinlikle önerim size değildir.Bilimin ilerlediği bu çağda insanların boş işlerle uğraşmalarını doğru bulmuyorum.yazılarımda özellikle sizin isminizi vermediğim gibi başka bir arkadaşında ismini kesinlikle vermedim.
sadece konunun ismi olmamış ,doğru değil,hoşuma gitmedi.

Ağustos 03, 2007, 01:50:23 öö
Yanıtla #37
  • Aktif Uye

sizin ilk mesajınıza olan itirazımdan sonra ,  sizdende konu ismi ve kullanımı ile ilgili  cevapvari biritiraz gelince ,itirazı bir cevap olarak algılamamk elimde degildi kusurabakmayın......lanrtlenmiş ırk söyleyişine gelince , o konuda sizinle aynı fikirdeyim zaten bir açıklama yapmaya gerek yok

Ağustos 03, 2007, 01:54:45 öö
Yanıtla #38
  • Ziyaretçi

sizin ilk mesajınıza olan itirazımdan sonra ,  sizdende konu ismi ve kullanımı ile ilgili  cevapvari biritiraz gelince ,itirazı bir cevap olarak algılamamk elimde degildi kusurabakmayın......lanrtlenmiş ırk söyleyişine gelince , o konuda sizinle aynı fikirdeyim zaten bir açıklama yapmaya gerek yok
ne kusuru canım olur öyle şeyler  ;)
galiba siz yahudileri dost edinenlerdensiniz :)

Ağustos 10, 2007, 11:12:58 ös
Yanıtla #39
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Bence yahudiler lanetli bir irk olamaz. Cünkü yahudilik herseyden önce bir dindir. Lanetli din mi diye sorsaniz, Tanri`nin yarattigi kullarini lanetlemesi benim mantigima sigmiyor. Bir yahudinin "günahkarligi" tüm yahudi toplumuna yamanmasi bence siyasi bir mantikdir.  Dinler ve kültürler aras köprülerin kurulmasi bu tip "Mealler" ile fikrimce engellenmektedir.

Saygilarimla
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany