Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yeşil Yol  (Okunma sayısı 2792 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 09, 2013, 04:46:46 ös
  • Aktif Uye

Film,  Paul Edgecomb'un arkadaşı Elanie Connelly' e, Cold Mountain Hapishanesi'nde gardiyan olduğu uzun yıllar boyunca yaşadıklarını anlatmasından oluşuyor.
Edgecomb, hikayesini anlatırken bir huzurevinde yaşamaktadır ve hapishanedeki görevinin üzerinden yıllar geçmiştir. Hapishanedeki hücrelerinden alınan idam mahkumlarının elektrikli sandalyenin bulunduğu ölüm odasına giderken yürüdükleri, bir millik yeşil yolda yaşananlara her defasında tanık olan Edgecomb, ömrü boyu unutamayacağı olaylara tanık olur.
Edgecomb, yıllar boyunca sayısız idam mahkumu nakleder. Ama hiç birisi, onu, John Coffey kadar etkilemez. Oldukça iri yarı bir adam olan Coffey, iki küçük kızı öldürmek suçundan idama mahkum olmuştur. Ürkütücü görünümünün aksine oldukça ince, kırılgan ve düşünceli bir yapıya sahip olan Coffey, bazı doğa üstü güçlere sahiptir. Edgecomb'un ona gerçekten suçlu olup olmadığını sorması ile aralarında bir diyalog başlar.
Stephen King'in romanından uyarlanan filmin yönetmen koltuğunda, yine King'in romanından uyarlama bir başyapıt olan Esaretin Bedeli filminin de yönetmenliğini yapmış Frank Darabont oturuyor.

« Son Düzenleme: Ocak 09, 2013, 04:48:53 ös Gönderen: Melina »
Adequatio intellectus et rei

Ocak 09, 2013, 07:37:20 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

SÜPER bir film.Seyretmeyenlere şiddetle tavsiye ederim.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 09, 2013, 07:40:42 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Stephen Kıng. Gerçekten.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ocak 09, 2013, 08:26:42 ös
Yanıtla #3

Çok küçükken izlediğim ve bilinçaltımda derin bir etki bırakmış olduğuna inandığım filmdir. Bir külttür. İzlenmesi gerekir diye düşünüyorum.

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Ocak 09, 2013, 08:29:26 ös
Yanıtla #4
  • Aktif Uye

Hoş ve hüzünlü bir etki bıraktı bende.. İstisnasız izlenmeli.

Ocak 10, 2013, 12:46:57 öö
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Gerçekten zevkle izlemiş ve bir müddet tesirinde bile kalmıştım. İnsanın (doğaüstü güçleri olsa bile) çok uzun yaşaması acaba iyi bir şey mi ?
       Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 10, 2013, 06:10:33 ös
Yanıtla #6
  • Aktif Uye

Ne kadar uzun yaşanılırsa yaşansın, yaşamın üzerine yüklediği yüklerin altında ezilip nihayetinde düşmek derttir bana göre..

Temmuz 31, 2013, 08:56:13 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Filmin en etkileyici anı, john coffy'nin "böyle biri olduğum için üzgünüm" dediği an.