Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: NEDEN MASONLUK  (Okunma sayısı 24143 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 21, 2012, 11:09:52 öö
Yanıtla #40
  • Uzman Uye

Sayın Ares ;

Alıntı
Dikkatimi çeken, burada düşüncelere sert bir tepki verilmesi. Birisinin düşüncesi aktarıldığı andan itibaren belirli kişilerin bunu yorumlarken oldukça kişisel olduğunu fark ettim. Bunun yapılmaması birisinin düşüncesi tarafsız bir yorum  Üslubuna dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum...

Yukarıdaki alıntınızı açmanızı ve medeni şekilde tartışmak tarafım .

Eğer suçlanan bensem sonuçta ben bir Taraf'ım . Anlamakta zorlandığım defalarca ; Kadından MASON olmaz dendiği halde NEDEN ,NEDEN ,NEDEN ... Diyerek mızmızlanmayı anlamıyorum.

Diğer bir örnek ise bir yaradana inanma şartı var , onuda sorguluyoruz , neden acaba şart mı ? vb.Sonuçta kapıyı sen çalıyorsun içeri girmek için , onlarda kuralımız bu diyor , sende kabul ediyorsun .Şöyle misal vermek istiyorum :

Kişi ehliyet alıyor ve bunu almaktaki amacı trafikte araba ile yola çıkmak;  yalnız alırkende sakın ha şu,şu hataları yapma bu işin kuralı var deniyor ,sende uyacağına söz verip ehliyetini alıyorsun.Eğer hata yaparsanda ceza devreye giriyor ve sen o cezayı ödemek zorundasın , burada itirazın mantığı nedir ?

Saygılar
« Son Düzenleme: Kasım 21, 2012, 11:12:46 öö Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 21, 2012, 11:19:54 öö
Yanıtla #41
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"  Kadın karşıtı cinsiyetçilik
(sexism) ile karşılaştırıldığında
kadın düşmanlığı ( misogyny)
her ne kadar bazı kadınlarda da
kadın düşmanlığı ile ilişkili
(misogynistic) görüşler bulunsa
da genellikle kadına karşı olan
bazı erkekler göz önüne alınır.
Feminist teoride kadın
düşmanlığı, erkeklerin kadını
ikinci plana attığı attığı
düşünülen ırkçılık veya Yahudi-
karşıtlığına (anti-semitism)
benzer politik bir ideoloji olarak
değerlendirilir. ''

Yaratılış yada tanrı kavramları için detaylı bir araştırma girişimindeyim. İNANÇ bölümünde Egoist Tanrının Ûrünü İnanç konumu inceliyebilirsiniz. Kadın konusuna ve bir çok konuya değineceğim 3.yazımda.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Kasım 21, 2012, 11:56:17 öö
Yanıtla #42
  • Uzman Uye

Sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 21, 2012, 01:20:01 ös
Yanıtla #43

"  Kadın karşıtı cinsiyetçilik (sexism) ile karşılaştırıldığında kadın düşmanlığı ( misogyny) her ne kadar bazı kadınlarda da kadın düşmanlığı ile ilişkili
(misogynistic) görüşler bulunsa da genellikle kadına karşı olan bazı erkekler göz önüne alınır.Feminist teoride kadın düşmanlığı, erkeklerin kadını
ikinci plana attığı attığı düşünülen ırkçılık veya Yahudi- karşıtlığına (anti-semitism) benzer politik bir ideoloji olarak değerlendirilir. ''

Bu yazı neticesinde sorum şu olacak: Muntazam Masonluk'ta kadınların tekris edilmeme sebepleri sexism, misogyny ya da kadınları ikinci sınıf görmek midir peki sizce sayın Ares.

Öte yandan sayın NOSAM33 de diyor ki : Anlamakta zorlandığım defalarca ; Kadından MASON olmaz dendiği halde NEDEN ,NEDEN ,NEDEN ... Diyerek mızmızlanmayı anlamıyorum.Diğer bir örnek ise bir yaradana inanma şartı var , onuda sorguluyoruz , neden acaba şart mı ? vb.Sonuçta kapıyı sen çalıyorsun içeri girmek için , onlarda kuralımız bu diyor , sende kabul ediyorsun.

Görüşünüz belli. Teşekkür ederim açıkça paylaştığınız için. Ancak bunun karşıtında olan ve bu soruları tekrar tekrar soran arkadaşların düşüncelerini veya önerilerini nasıl bir temele bağladıklarını da merak ediyorum. Nihayetinde elbette kural ve uygulama bellidir zaten. Değişmesi de mümkün değil gibi görünüyor. Haliyle alternatifler bulmak tarihte farklı düşünceleri paylaşanların çıkış yolu olmuş.
Sevgiler ve Saygılar