Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Aşağıdaki kavramların milliyetçiliğini yaparım..

Irk
1 (3.6%)
Din
2 (7.1%)
Bölge
2 (7.1%)
İnsan
15 (53.6%)
Din ve Irk ikisininde
4 (14.3%)
Ekonomik milliyeçilik yaparım fakirleri veya zenginleri tutarım..
4 (14.3%)

Toplam Oy Verenler: 14

Gönderen Konu: Türkiye'deki milliyetçilik anlayışını nasıl buluyorsunuz?  (Okunma sayısı 20761 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 27, 2009, 12:24:45 öö
Yanıtla #20
  • Ziyaretçi

Aslinda alakali, birincisi dil degilmi yada inan yasa kültür sorun olan yada ayrimcilik yaratan.

o yuzden yazdim isvicrde 4 dil konusuluyor diye. ( Bu arada isvicre konusunda sorunnuz varsa sorabiliyorsunuz cünkü bir nevi ana kaynagi oluyorum su anda, en azindan benim yasadigim ülke ile sizin kini karsilastirabiliriz. )

Mart 27, 2009, 12:31:57 öö
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

Ekonomiyi olusturan en büyük realler nelerdir?
      Mikro ekonomisini Norvecle kıyasladıgınızda ne gibi degısklıklerden soz edebilirsiniz
      Ulkenin bankacılıkta ılerı olmasının ana sebebı nedır?
      Ulkede 4 dıl konusuluyor.Yani resmi dil.Sizce birlık olmayan yerlerde buyuk bir acık varmıdır?

Mart 27, 2009, 12:41:58 öö
Yanıtla #22
  • Ziyaretçi

Bakin  bu yazdiginiz uslup biraz daha iyi bir öncekine kiyasla.Ama bence hala eksikleriniz var.

Neyse sizi elestirmiyecegim merak etmeyin, bu arada sordugunuz sorunun bende ki olan cevaplarina gelince;
  4- Hayir, cünkü genelde resmi yazismalar 4 dilde olur, ve okularda Türkiyedeki gibi bir yabanci dil degil en az iki tane yabanci dille egtim yapilir.
  3- En baslicasi Hitlere borcludur. Ve ikinci önemli olan özelligi, bu ülke cok temiz bir ülkedir, bal dök yala misali her sey itinan ile yikanir.
  2- Norvec ile bir kiyaslama su an yapmam cünkü Norvec i cok az taniyorum.
  1- En basidi burda insan 80 yasinda bile olsa calisir.

Baska sorulariniz varsa googleden bulma yazabilirsiniz.

Mart 27, 2009, 12:42:17 öö
Yanıtla #23
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslinda alakali, birincisi dil degilmi yada inan yasa kültür sorun olan yada ayrimcilik yaratan.

o yuzden yazdim isvicrde 4 dil konusuluyor diye. ( Bu arada isvicre konusunda sorunnuz varsa sorabiliyorsunuz cünkü bir nevi ana kaynagi oluyorum su anda, en azindan benim yasadigim ülke ile sizin kini karsilastirabiliriz. )

Jeopolitik benzetmeleriniz yanlış olmakla birlikte örnek verdiğiniz ülkede köylü nüfusun şehre inmemesi için her türlü eylemin yapıldığınıda biliyorsunuzdur umarım.Dünya gül bahçesi değil nihayetinde.

Mart 27, 2009, 12:46:24 öö
Yanıtla #24
  • Ziyaretçi

Ee o  kadar da olacak. Herkes tüketici olamz bir ülkede, bazilari birseylerde üretmeli.

Ama en azindan burda buna millet bir sekilde karsi cikiyor, Türkiyedeki gibi degil , IMF istegi ile tarimdan vaz gecilmiyor... yada  köyler bosaltilmiyor

Mart 27, 2009, 12:49:23 öö
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

daha dogrusu tarim yasaklanmiyor, yada Avruba birligine girmek icin ugrasan yok, cünkü Avrupa birligi  istemesine ragmen, Isvicre hükümeti onlara `ilk önce siz bizim seviyemize gelin on,dan sonra biz düsünürüz avrupa birligine girmeyi` diyebiliyor.

Mart 27, 2009, 01:03:05 öö
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Belki konu ile alakasiz ama dayanamadim, neden her kez illa muhalevet olmak istiyor. Yapici olmak cok mu zor yikici olmaktan

Mart 27, 2009, 01:26:50 öö
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

. Ve bu ülke krizden en az etkilenen ülke, bu ükle Konya ile nerdeyse ayni yüzölcümüne sahip olmasina ragmen, dünya bankasi lakabini hak eden bir ülke. Neden acaba?

Sn Zebex,

Isvicre'ye dair bu yazinizi okuyunca yuzumde bir tebessum beliriverdi. Sizce Isvicre'deki bankalar niye sizin deyisinizle bu lakabi hak ediyor hic dusundunuz mu? Cunku dunyada ne kadar kara para varsa Isvicre akliyor. Paranin kaynagini sormuyor, gidiyorsunuz ne kadar dilerseniz yatiriyorsunuz. Ornegin Turkiye'de kimlerin Isvicre'deki bankalarda paralari var bakmak lazim. Tabi her Isvicre'de parasi olani zan altinda birakmak istemiyorum. Kimileride Avrupa'da bir yere para yatirma havasina gidiyor yatiriyor.

Yine mesela Hitler nicin yani basindaki Isvicre'yi bombalamamistir? Cunku Hitler parasini Isvicre bankalarina yatirmistir da ondan. Hala bile Hitlerin suan parasi oldugu iddia ediliyor.

Hasili, krizden en az etkilenmek bu ise  ve  Isvicre'nin ekonomisi gozlerinizi kamastiriyorsa sasarim sasarim, iste ben buna sasarim:)

Mart 27, 2009, 01:54:43 öö
Yanıtla #28
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her insan istediği gibi yaşadığı için insanlık tarihi oluşmuştur. yani önerisi yine değişiklik getirmeyecek ') gerçi öneri bile değil. ve eleştiri de değil.verdiği kıyım örnekleri baskın nüfusun bir planıdır. heryer alevi olsa bu sefer sünniler öldürülür. kendisini kabul ettirmek için gruplar ve öğretiler iftira ve romantizm müjdelerler diğer bilmez ve alakasız kitlelere. ve düşman bellilenen şeye 'kendisinden utanması  gerektiği' aşılanır.Daha farklı şeyler sunsanıza,yok sizler zaten insanlığın sahnesindesiniz ve farklı şeyler beklemek yanlış olur. ve hepimiz birbirimizi etkilediğimiz için şu anımızı yaşayabiliyoruz.

Mart 27, 2009, 01:58:43 öö
Yanıtla #29
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

bu arada cevabı gönderirken elim kırlangıcın iletisinde moderatör seçeneğine değdi ve tıkladı. bu yanlışlıkla oldu,sonradan birşey çıkmasın da')