Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: KANSER DE UMUT IŞIĞI  (Okunma sayısı 2406 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 31, 2017, 08:32:37 ös
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3237
 • Cinsiyet: Bay

31.08.2017 16:58 Karakter boyutu : 
Küba'nın geliştirdiği Heberferon isimli cilt kanseri ilacı adadaki 400 hastada olumlu sonuçlar verdi. Araştırmacılar elde ettikleri bulguları Küba’daki Cilt Kanseri Çalıştayı’nda paylaştı.

TÜMÖRÜN BÜYÜMESİNİ ENGELLİYOR

Heberferon, bazal hücreli karsinomayı hedef alan, enjektabl formda hazırlanan bir ilaç olma özelliği taşıyor.

SoL'da Başak Dönertaş tarafından yer alan habere göre, Genetik Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezi tarafından, cilt kanseri tedavisi için 20 yıllık araştırmadan sonra geliştirilen ilaç, tümorün büyümesini engellerken lezyonları azaltıyor ya da tamamen yok ediyor.

Araştırma sürecinde yer alan biyolog Dr. Iraldo Bello, ilacın interferon alfa 2b ve rekombinant insan interferon gamma maddelerinin sinerjistik bir kombinasyonu olduğunu ve dünyada bir benzerinin olmadığını dile getirmişti.

İnterferonlar normalde vücudun bağışıklık hücreleri tarafından salgılanıyor ve çoğalan hücreleri intihara sürükleyebiliyor. Böylece kansere karşı da etki gösteriyor.


 

HASTALARIN YÜZDE 60'I OLUMLU YANIT VERDİ

Dr. Priscila Torres bazal hücreli karsinomlu hastaların %60'ının ilaca olumlu yanıt verdiğini bildirdi ve daha çok hastanın Heberferon‘dan yarar görebileceğini ekledi.

Heberferon'un piyasaya çıkışının ardından özellikle göz, burun, ağız, kafa derisi, kulak gibi hassas bölgelerin yanısıra büyük tümorlerle ilgili cerrahi işlemlerde azalma görüldü.

Güneşe aşırı maruz kalma nedeniyle cilt kanseri adadaki en yaygın kanserlerden biri.

Dr. Iraldo Bello, piyasaya çıkalı kısa süre geçmesine rağmen ilacın çeşitli cilt kanseri hastalarında olumlu değişikliklere neden olduğunu dile getirdi.

Odatv.com
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Ağustos 31, 2017, 08:59:35 ös
Yanıtla #1

Sayin Nosam 33, Çok guzel bir bilgi paylaşmissiniz.İnsanlik icin hayirli olsun.Kanser hastalarimiza bir umut doğdu.Saygi ve sevgilerimle.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!


Ağustos 31, 2017, 10:32:48 ös
Yanıtla #2
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3237
 • Cinsiyet: Bay

İnşallah rabbim kökünü kazır dünya üzerinden ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Haziran 13, 2019, 04:26:05 ös
Yanıtla #3
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3237
 • Cinsiyet: Bay

Yeni lazer tedavisi kanserli hücreleri yok etmeyi başardı
Bilim insanları derinin üzerinden lazer kullanarak kanser hücrelerini bulup yok etmeyi başardıklarını duyurdu. Yöntemin kanser tedavisi için önemli bir adım olduğu belirtiliyor.
DHA Yayınlanma tarihi: 13 Haziran 2019 Perşembe,
http://www.cumhuriyet.com.tr/Archive/2019/6/13/1437518_resource/tedavi.jpg

ABD’deki Arkansas Üniversitesi’nden bilim insanları, tümörlü hücreler üzerinde lazer kullanarak bunların sıradan hücrelere göre çok daha fazla ısı enerjisi emmesini mümkün kılıp, kanserli hücrelerin genişlemesini ve çökmesini sağladıklarını duyurdu.

Futurist teknoloji sitesinin aktardığına göre, tedavi biçiminin amacı kanserli hücrelerin diğer organlara yayılmasının önüne geçilmesi ve vücutta dağılmadan yok edilmesinin sağlanması.

‘Science Translational Medicine’ dergisinde yayımlanan çalışmayı kaleme alan Vladimir Zharov, bu teknolojinin metastaz (kanserin yayılması) sürecini çok önemli bir ölçüde durdurma potansiyeli olduğunu söyledi.

Zharo, tedavi yönteminin umut verici olduğunu, lazer ile bir kanser hastasının tümörlerinin yüzde 96’sının yok edildiğini kaydederek, bu cihazın yeni olmasa da insanlar üzerinde ilk kez denendiğini ifade etti.

Daha önce onlarca benzer cihazın kullanılmış olmasına karşın bu yeni tedavi biçiminin diğerlerinden farklı olarak bir litre kanı bir saat içinde tarayabildiği belirtildi.
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Haziran 25, 2019, 10:56:46 öö
Yanıtla #4
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 15
 • Cinsiyet: Bay

MERHABA
FORUMA UZUN BİR ARA VERMEK ZORUNDA KALMIŞTIM
10 GÜN ÖNCE EŞİMLE KANSERİ YENDİK,BİR AN İSMİNİ BİLE DUYMADIĞINIZ İLAÇLARI ARAŞTIRIRKEN BULU VERİYORSUNUZ KENDİNİZİ
NASIL,NEDEN,HÜZÜN,DUYGU KARMAŞASI TELAFUZ EDİLEMİYECEK BASKI ALTINDA GÜLMEK HERALDE DÜNYANIN EN ACI ŞEYİ BU
GÖZ YAŞLARININ İÇERİYE AKMASI
İNSANIN NE OLDUĞUNU  CAN'IN CANANIN NE OLDUĞUNU ANLADIM
MADDİ  COĞU ŞEYİ BU SÜRE ZARFINDA KAYBETTİK  AMA MANEVİYATIMIZI KORUDUK
BİR TEK BİRBİRİMİZİ KAYBETMEDİK TAM TERSİNE DAHADA GÜÇLENDİK
REÇETEMİZİN İLK SIRASINDA SEVGİ YAZIYORDU,ARDINDAN İLAÇLAR,HEMEN SONRASINDA SONSUZA KADAR DANS ETMEK
COK ZOR BİR SÜREÇ COK ZOR BİR RAHATSIZLIK
ÜLKEMİZDEDE BU YENİ TEKNİKLER UYGULANIYOR PROF.DOKTORLARIMIZ BU KONULARDA COK İLERİLER 
BİZİM HOCAMIZ DÜNYANIN BİR COK YERİNDE SEMİNERLER VE DERSLER VERİYOR  HER GELİŞMEYİ YAKINDAN TAKİP EDİYORLAR
MUAZZAM BİR EKİP İLE ÇALIŞIYORLAR  KURDUKLARI KANSER DERNEĞİ İLE TÜM DÜNYADA FARKINDALIK YARATMAYI BAŞARMIŞ VE TAKTİR GÖRMÜŞ
MÜKEMMEL BİR TOPLULUK
KENDİSİNE VE EKİBİNE NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEK AZDIR
BÖYLE GÜZEL İNSANLAR İYKİ VARLAR
KİMSENİN BAŞINA GELMEMESİ DİLEĞİYLE HASTA OLAN TÜM KARDEŞLERİM EN KISA SÜREDE ŞİFALARINI BULMALARI DİLEĞİYLE
SAĞLICAKLA KALIN
SAYGILARIMLA.

« Son Düzenleme: Haziran 25, 2019, 11:08:05 öö Gönderen: OSİRİS »


Ekim 28, 2019, 08:03:48 ös
Yanıtla #5
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3237
 • Cinsiyet: Bay

Kanser tedavisinde ezber bozan gelişmeler
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, dikkat çeken bir makale kaleme aldı.
 
https://odatv.com/kanser-tedavisinde-ezber-bozan-gelismeler-28101916.html

28.10.2019 
Kanser tedavisine ilişkin yapılan yeni bir araştırma, tedavi ile ilgili tüm paradigmanın değişmesine neden olabilir. Konuyla ilgili Independent Türkçe’de Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta dikkat çeken bir makale kaleme aldı.

Ahmet Rasim Küçükusta yazısında Harvard Tıp Fakültesi uzmanları tarafından yapılan deneysel araştırmayı yazdı ve kanser hastalarına yapılan cerrahi müdahale sonrasında neler olduğunu ifade etti.

Ahmet Rasim Küçükusta’ın “Kanser tedavisinde paradigma değişikliğine yol açabilecek araştırmalar var” başlıklı makalesi şöyle:

“Yeni araştırmalar, ameliyatla çıkarılmaya uygun olan kanserlerin tedavisinde paradigma değişikliğine yol açabilecek kadar önemli sonuçlar veriyor.

Harvard Tıp Fakültesi uzmanları tarafından yapılan ve Journal of Clinical Investigation’da yayınlanan yeni bir deneysel araştırmada, vücudun enflamatuar cevaplarını baskılayan anti-enflamatuar ve enflamasyonun iyileşmesini hızlandıran tedavilerin deney hayvanlarının hayatta kalma süresini uzattığı gösterildi (1).

Araştırmacılardan Panigraphy, “Kanser tedavisinin iki ucu keskin bıçak olduğunu, ölen kanser hücrelerinin enflamasyonu tetikleyebileceğini ve mikroskobik kanser hücrelerinin büyümesini hızlandırabileceğini” söylüyor ve ekliyor:

“Cerrahi, kemoterapi ve radyasyonun üçü de vücudun enflamatuar ve immünsüpresif hasar cevaplarını harekete geçirebilir.

Hatta anestetik ilaçlar da enflamasyonun iyileşmesini bozabilir (2).”

ARAŞTIRMANIN GEREKÇESİ

Araştırmacılar, enflamasyonun erken dönemde durdurulmasının ve/veya enflamasyonun iyileşmesinin hızlandırılmasının kanser cerrahisinin tümör büyümesini teşvik eden sonuçlarını önleyebileceği düşüncesiyle bu araştırmayı planlıyorlar.

Fareler üzerinde yapılan çalışmada ameliyattan önce verilen “ketorolac” isimli anti-enflamatuar ilacın çeşitli kanser ameliyat modellerinde kanser hücrelerinin yayılmasını önlediği ve hayvanların ömürlerini uzattığı ama ilacın ameliyattan sonra verilmesinin işe yaramadığı tespit edildi.

Gene ameliyattan önce verilen ve insan vücudunda tabii olarak bulunan anti-enflamatuar maddeler olan “resolvinlerin” de benzer sonuçlar verdiği ortaya çıktı.

Her iki tedavinin birlikte yapılmasının tümör büyümesi üzerine sinerjik etki gösterdikleri, cerrahi ve kemoterapinin uyuyan tümör hücrelerini büyüyen bir tümöre dönüştürmelerini önlediklerini de belirlendi.

KANSER TEDAVİSİ TÜMÖR BÜYÜMESİNİ TEŞVİK EDEBİLİR

Kanser tedavisinin paradoks olarak yeni tümör büyümesini teşvik ettiği bilinen bir olaydır.

Mesela, meme kanseri ameliyatı geçiren bazı hastalarda memenin tamamen çıkarılması veya etrafındaki sağlam doku ile beraber tümörün alınması şeklindeki müdahalelerden 12-18 ay sonra metastazların ortaya çıkması sık rastlanan bir tablodur.

Uzmanların çoğu bu erken metastazların hastalığın tabii ilerlemesine bağlarlar; yani hasta ameliyat edilmemiş olsa da metastazlar gene ortaya çıkacaktır.

Bu olayın, kanser hücrelerinin ameliyat sırasında dolaşıma karışmasıyla veya daha önce vücudun başka yerlerine gitmiş olan uyku halindeki kanser hücrelerinin büyümesi ile gerçekleşebileceğini düşünenler de vardır.

Tümörle beraber önemli miktarda sağlam meme dokusu da alındığı için cerrahi işlem tek başına kanserin yayılmasının sebebi olamaz, ama ikinci ihtimal pekâlâ gerçek olabilir.

KANSER YAYILMASININ SEBEBİ AMELİYAT DEĞİL İYİLEŞME OLAYIDIR

Kanserin yayılmasının sebebinin ameliyatın kendisinin değil ameliyat yerindeki “iyileşme olayının” olabileceğini düşündüren başka araştırmalar da var (3).

Daha önce meme kanseri olmayan farelerin vücutlarının farklı bölgelerine fare meme kanseri hücreleri ekilerek (yalancı metastaz) yapılan araştırmada, başlangıçta tümör hücrelerinin büyümeye başladıkları ama daha sonra bir tür uyku haline geçtikleri gösterildi.

Bu uyku hâli bağışıklığı baskılanmış olan farelerde değil sadece bağışıklık sistemi sağlam olan farelerde ortaya çıktı, ki bu bize bağışıklık sisteminin bu metastazları yok edemediğini ama sınırlandırdığını gösteriyor.

Sadece tümöre müdahale değil herhangi bir cerrahi girişim de hayvanların yüzde 60’ında, kontrol grubunda yer alanların ise ancak yüzde 10’unda bu metastazların büyümesine sebep oldu.

CERRAHİ MÜDAHALE SİSTEMİK ENFLAMATUAR BİR CEVABA YOL AÇAR

Cerrahiden sonra tetiklenen sistemik enflamatuar cevapla beraber, büyümeleri tümör-spesifik T-hücreleri ile baskılanan metastaz yapmış hücrelerin çoğalmaya başlaması mümkündür.

Yara iyileşirken bağışıklık sistemi fazla mesai yapar ve yara yerini onaracak, enfeksiyonu önleyecek ve kan damarlarının artmasını sağlayacak olan hücreleri olay yerine gönderir.

Kemik iliğinden aktive makrofajlar metastazların olduğu yerlere göçerler, tümörle ilişkili makrofajlara dönüşürler ve tümör yakınındaki bağışıklık sistemini baskılarlar, bu da uyku halindeki metastaz yapmış hücrelerin uyanması ve çoğalmasına yol açar.

Bağışıklık sistemi bu şekilde cerrahi yaranın iyileşmesiyle meşgulken vücudun diğer yerlerindeki kanser hücreleri de bir nevi “başıboş” kalıyor olabilir.

Beyin, akciğerler veya karaciğerde yerleşen bu metastazların esas kanserden daha tehlikeli olduğu ve hastaların bir kısmının bu sebeple öldükleri unutulmamalıdır.

GELELİM NETİCEYE

BİR: Bu araştırmanın kanser ameliyatı olanlar için çok önemli sonuçları olabilir.

Cerrahi müdahale yapılacak hastalara yapılacak anti-enflamatuar tedavinin metastazları önlediğinin insanlar üzerinde de gösterilmesiyle kanser tedavisinde yeni bir dönem başlayabilir.

İKİ: Bu arada kanserli hastalarda her türlü cerrahi travmanın riskli olması ihtimalinden dolayı bunlarda gereksiz müdahalelerden kaçınılmasının önemli olabileceğini de vurgulamak gerekir.

ÜÇ: Bu araştırmadan kanser ameliyatlarının zararlı olduğu ve yapılmamasının daha doğru olacağı şeklinde bir sonuç çıkarmak yanlıştır, akıl ve mantık dışıdır.”

Odatv.com
« Son Düzenleme: Ekim 28, 2019, 08:06:40 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Kasım 07, 2019, 08:45:26 öö
Yanıtla #6
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3237
 • Cinsiyet: Bay

Kanserin yayılmasını durdurmanın yolu bulundu
ABD’li bilim insanları, kanser hücrelerinin beyne yayılmasına yardımcı olan bir proteinin özelliklerini keşfettiklerini duyurdu.
 
Kanserin yayılmasını durdurmanın yolu bulundu

07.11.2019
ABD’li bilim insanları, kanser hücrelerinin beyne yayılmasına yardımcı olan bir proteinin özelliklerini keşfettiklerini duyurdu.

Sputnik'in Medical Xpress’in haberinden aktardığına göre, New York merkezli Weill Cornell Medicine sağlık merkezi ve Presbyterian Hastanesi’nden bilim insanları, CEMIP proteininin kan damarları ile yerleşik bağışıklık hücrelerini, kanser hücrelerinin beyne yayılmasına yardımcı olan enflamatuar molekülleri üretmeye teşvik ettiğini tespit etti.

Hayvan deneylerinin, bu proteinin bloke edilmesinin, metastazların beyne yayılmasını önlediğini gösterdiği aktarıldı.

Kansere bağlı ölümlerin büyük kısmının, kanser hücrelerinin diğer organlara yayılmasından kaynaklandığı kaydedilen haberde, en tehlikeli vakalardan birinin beyin metastazı olduğu ifade edildi.

Bilim insanları, CEMIP üzerindeki kontrolün, kanser tedavisine yardımcı olacağını düşünüyor.

Odatv.com
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus