Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nasil Mason olunur? Mason olmak icin neler gereklidir?  (Okunma sayısı 831527 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 17, 2007, 10:09:31 öö
Yanıtla #10
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Bizlere (Muntazam Masonlara) gore, onluklu, onluksuz yada herhangi baska ozelliklerde hicbir Kadin Mason yoktur.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 17, 2007, 05:48:26 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn.Tolon,
Benım sıze bır kac onerım olacaktır.Öncelıkle Sn.Mason'un sıze aktardıgı gıbı sectıgınız kelımelerı ve kurdugunuz cumlelerı foruma ıletmeden evvel durup dusunun ve yalnıslarınız varsa duzeltınız.Bu tur bır yazı uslubuyla bır yere varamayacagınızı aksıne olumsuz cvblar alacagınızı sıze bıldırmek ısterım..
  Unutmayınız ki Saygı gosterdıgınız cercevede saygı gorursunuz.Yazdıgınız yazılara cevab gelmesını ıstıyorsanız,yazılarınızı saygı,anlayıs ve karsı kısılıkte gordugunuz ınsanları rencıde etmemek uzere olusturdugunuz bır temele oturtmalısınız.Aksı takdırde mantıklı cevablar alamazsınız.Ve bu tur bır yazı uslubunu surdurdugunuz takdırde forum kurallarına uymadıgınız gerekcesıyle sıteyle ılısıgınız kesılır...
  Bir mason olmamakla beraber bıldıgım kadarıyla sızın su sorunuza da cevab vermek ısterım.Masonluk gunumuzde muntazam ve gayr-i muntazam olmak uzere ayrılmaktadır.Bayanların mason olması gayr-ı muntazam masonlukta soz konusu olabılır.Fakat Muntazam masonlukta bu soz konusu degıldır.Sizde içerisinde bayanların oldugu bır grub olusturabılırsınız yahut bayların oldugu fakat muntazam olarak tanınmadıgınız surece sadece bir grubsunuzdur...Daha ileriye gitmenız ve dunya dahılınde tanınmanız soz konusu degıldır.Ayrıca kurdugunuz gayr-ı muntazam Grubunuz ne kadar bir Mason grubu olarak tanınır bu sızı alakadar eder.
  yazıma son verırken sıze tekrar tasvıb edılmeyen bır yazı uslubu kullandıgınızı hatırlatır ve bunu duzeltmenızı temennı ederım.
                                                                                      SAYGILARIMLA
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Mayıs 15, 2007, 08:51:47 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

2- Fakirler Mason olamaz. (Fakir kisilerin, insanlik, Kardes Sevgisi, Erdemlik, iyi kisileri daha iyi kisiler haline getirmek vb... ideallerden once daha buyuk sorunlari ve ugrasmakta oldugu durumlari vardir. Bir fakiri Mason yaparsak, ne toplulugumuza, ne insanliga, nede kendisine bir fayda saglayamaz. Masonluk herkese gore degildir. Mason olmak icin oncelikle kalbinizde bir Mason olmus olmaniz gerekir.)

Ben takrar hatırlatırım ben MÜSLÜMANIM...bizim dinimizde ayrıcalık asla yoktur fakirlerin mason olamamasının tek sebebini insanları daha kolay bir şekilde sömürebilmeniz için bunun olduğunu düşünüyorum zengin insanlar sayesinde parayla cahil,yoksul,yardıma muhtaç insanların beyinleri daha kolay yıkamak onları daha kolay kandırmak çok daha kolay olur benim fikrim budur kusurum varsa şimdiden özr dilerim saygılarımlaa...!

Mayıs 15, 2007, 09:16:36 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

2- Fakirler Mason olamaz. (Fakir kisilerin, insanlik, Kardes Sevgisi, Erdemlik, iyi kisileri daha iyi kisiler haline getirmek vb... ideallerden once daha buyuk sorunlari ve ugrasmakta oldugu durumlari vardir. Bir fakiri Mason yaparsak, ne toplulugumuza, ne insanliga, nede kendisine bir fayda saglayamaz. Masonluk herkese gore degildir. Mason olmak icin oncelikle kalbinizde bir Mason olmus olmaniz gerekir.)

Ben takrar hatırlatırım ben MÜSLÜMANIM...bizim dinimizde ayrıcalık asla yoktur fakirlerin mason olamamasının tek sebebini insanları daha kolay bir şekilde sömürebilmeniz için bunun olduğunu düşünüyorum zengin insanlar sayesinde parayla cahil,yoksul,yardıma muhtaç insanların beyinleri daha kolay yıkamak onları daha kolay kandırmak çok daha kolay olur benim fikrim budur kusurum varsa şimdiden özr dilerim saygılarımlaa...!
Siz siteye hakkaten sorularinizin cevabini bulmaya mi geldiniz yoksa hakaretler edip ithamlar yapmaya mi? Madem MUSLUMANSINIZ ve ayricalik yoktur, bilginiz olmayan bir konuda iftira atarak gunaha girmiyormusunuz?

Mayıs 15, 2007, 09:23:11 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Siz siteye hakkaten sorularinizin cevabini bulmaya mi geldiniz yoksa hakaretler edip ithamlar yapmaya mi? Madem MUSLUMANSINIZ ve ayricalik yoktur, bilginiz olmayan bir konuda iftira atarak gunaha girmiyormusunuz?

bunları yalnız ben deil bütün herkez biliyor... sizlerin ne haltlar yediğini bilmiyomuyuz bu siteyi kurmanın tek amacı var oda insanların gözünü boyamak sizin tek hedefiniz insanlığı sömürmek...... sizi şiddetle kınıyorum...sizlere karşı saygım hayla sonsuz bunu önemle belirtirim ama düşüncelerimiz farklı buda gayet doğal bişeydir arkadasım saygılarımla

Mayıs 15, 2007, 09:35:09 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

bunları yalnız ben deil bütün herkez biliyor... sizlerin ne haltlar yediğini bilmiyomuyuz bu siteyi kurmanın tek amacı var oda insanların gözünü boyamak sizin tek hedefiniz insanlığı sömürmek...... sizi şiddetle kınıyorum...sizlere karşı saygım hayla sonsuz bunu önemle belirtirim ama düşüncelerimiz farklı buda gayet doğal bişeydir arkadasım saygılarımla
Hem bizi goz boyayan, insanlari somuren biri olarak gorup nasil saygi duyymaya devam edebiliyorsunuz hakikaten anlayamiyorum :) Ya sizin saygi kavraminiz cok degisik ya da tedaviye ihtiiyaciniz var.  Madem biliyorsunuz ne haltlar yedigimizi, neden buradasiniz? Ha diyorsaniz ki bunlari yazmaya geldim, o zaman neden baska bir baslikta bazi sorularin cevabini almaya geldim dediniz? Yalan soylemek gunah degilmidir? Cevabina inanmayacaginiz yalancilar olarak gordugunuz kisilere neden soru sormaya geldiniz ozaman :)

Gorunuse gore verilen cevaplari begenmissiniz ama ISINIZE GELMEMIS (goz boyama olarak gordugunuze gore;)) Siz bir dusunun, hocaniza sorun (yada sizi kim guduyorsa bu gunlerde) sonra cevap verin.

Mayıs 22, 2007, 04:54:39 ös
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

niçin göz boyamaya çalışsınlar? üye yapma kaygıları yok, topluma açılma kaygıları yok... en büyük kaygıları kendi ruhsal gelişimlerini sağlamak ve iyi birer insan olmak... alçakgönüllü olmak, fedakar olmak, yardımsever olmak... böylesi hedefleri olan bir yapılanma ve o yapılanmanın içindeki insanlar niçin insanları sömürmek istesinler ki?

bozkurt, siz soru sormaya ve cevap aramya gelmemişsiniz, kesin görüşleriniz var ve bunları söylemek için can atıyorsunuz gibi görünüyorsunuz. ayrıca şiddetle kınadığın, ne haltlar yediğini bildiğin, insanları sömürdüklerini iddia ettiklerine karşı nasıl saygı duyabiliyorsun hayret ki ne hayret...

ben saygı duyuyorum, çünkü alçakgönüllüğünü fedakarlığın, kardeşliğin, yardımseverliğin, kendini geliştirmenin, ruhsal gelişimini ilerletmenin iyi hasletler olduğunu biliyorum... keşke diyorum yaşamın sabahında olabilsem...

Mayıs 24, 2007, 09:13:41 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Mason olabilmeniz için doğuştan torpilli olmanız gerekir..Bi maymundaki zeka seviyesine sahip olmayan bi dolu adam sırf zengin ailelerde dünyaya gelip St.bilmem ne kolejlerini bitirdi diye elini kolunu sallaya sallaya dereceleri atlarken,orta gelirli türk ailesine mensup doğru dürüst bi eğitim alamamış sen! dünyanın en akıllı insanı olsan,ağzınla değil *la kuş tutsan dahi avucunu yalama ihtimalin yüksektir..Kimse torpilli kolej çocuğunun zeka seviyesine yada manevi kapasitesine bakmaz!O doğuştan Üstad'dır çünkü kolej bitirmiştir,yurtdışında staj yapıp güzel kızların arasında büyümüştür..Yüce Tanrı'nın bu imkanları verdiği insan elbette özel olmalıdır ve özel insanlarda masonluğa giriş törenini fazlasıyla haketmektedir..Bu insanlar hangi bedeli ödeyip hangi çileyi çektiler de bu imkanlar önlerine geldi hala merak ediyorum..Tanrının adaleti işte..Lanet olası tanrının lanet adaleti
« Son Düzenleme: Temmuz 22, 2007, 04:48:49 öö Gönderen: MASON »

Mayıs 25, 2007, 09:08:49 ös
Yanıtla #18
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her şeyin bir  zamanı vardırBelki beni hiçbir zaman masonluğa kabul etmezler belki 20 yıl sonra kabul edilirim.
Hiçbirşey kesin değildir!
Masonluk hakkında  cahilce sözler sarf eden kardeşime sorarım Varoşlardaki  kahveden birini sen alır mıydın evine?
Önyargılar aklımızın önüne duvar örmesin...
İnsanoğlunun en büyük merakı, görmediği ve bilmediği gizli şeylere karşıdır.Merak ilmin hocası olduğu için  o, bu merakında haklıdır...

Mayıs 26, 2007, 11:50:45 öö
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Hangi önyargıdan bahsesiyosun dostum?Görünen köy klavuz istemez..Masonluğa kabul edilmeyen yada şansı az olan herkes kahvede oturan krolar değil bunu da bilmeni isterim