Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: mason sırları kadınlarda mı?  (Okunma sayısı 42147 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 13, 2007, 09:16:57 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Ne olursa olsun be sevgili kardesim :) Cidden soylediklerine kendin inaniyormusun?
Masonlukta kadinlar bir hictir...
Bunu neye dayanarak soyluyorsun? Uye olarak almadiklarina mi sadece? Mason;arin kadinlari asagiladigini mi biliyorsun? Oyle birsey mi duydun? Yoksa uye olarak almiyorlarsa kesin asagiliyorlardir kafa yapisindamisin? (insallah degildir, bu kadar cumleyi bosa yazmis oluruz)

Kadinlari asagilamanin gericilik olarak takdim edilmesi demissin de... DEGIL mi?
En son baktigimda benim ANA'm da kadindi... Tahminim ce (ki eminim) cogumuzun annesi, bacisi kadindir. Asagilamak kadini GERICILIK degilmidir? Dini sebepten oturu veya degil. DEGILMIDIR?

Amerika'da da 60 li yillara kadar kadinlar hep asagilanmistir. Bunun dini bir sebebi yoktur. Ama bu da GERICILIKtir. Siz her gericilik lafini dini bakimdan ele aliyorsunuz galiba ::)
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 13, 2007, 09:18:46 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Masonlukta kadınların neden değersiz olduklarını bizzat kendi yayınlarından takip edebilirsiniz..Burdan da yayınlarım bu yazıları ama disiplin abidesi Sn.Mason kardeşim masonik sırları açığa vurma bahanesiyle anında siler yazdıklarımı :)

Haziran 13, 2007, 09:38:09 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Masonlukta kadınların neden değersiz olduklarını bizzat kendi yayınlarından takip edebilirsiniz..Burdan da yayınlarım bu yazıları ama disiplin abidesi Sn.Mason kardeşim masonik sırları açığa vurma bahanesiyle anında siler yazdıklarımı :)
Terbiyesizligin luzumu yok! Bu kadar asagilama yaptiniz, gizli gonderme yaptiniz silmedik de verdiginiz bilgiyi mi silmisiz? Sirlari aciga vurma bahanesi gibi, disiplin abidesi gibi laflara devam ederseniz Mason'a gerek kalmaz ben kapi disari ederim sizi.

Buyrun koyun kadinlari nasil asagiliyormusuz. Ben ailemdeki ve cevremdeki kadinlara siz ve sizin gibilerden bin kat deger verdigimi her zaman ispata hazirim. Siz hazirmisiniz?

Her akliniza estigi zaman laf sokmalariniza bir sey demiyoruz diye haddinizi asmayin! Gidin abilerinizin(!) efendilerinizin dibinde oturun begenmiyorsaniz! Bu mudur tasavvuf egitiminiz... Yazik...

« Son Düzenleme: Haziran 13, 2007, 09:40:19 ös Gönderen: SublimePrince »

Haziran 13, 2007, 09:40:30 ös
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Noldu neden bu kadar sinirlendiniz sayın 6 yıldız? :) Bekleyin yayınlıcam yazıları..
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2007, 09:43:50 ös Gönderen: Einsof »

Haziran 13, 2007, 09:46:33 ös
Yanıtla #14
  • Ziyaretçi

Noldu neden bu kadar sinirlendiniz sayın 6 yıldız? :) Bekleyin yayınlıcam yazıları..
Terbiyesizligin de bir siniri var. Size TASAVVUF evinizde bunu ogretmiyor olabilirler. Ben ogreteyim bari. Artik sabirlari zorlamayin. Her konuda musamaha gosteriyoruz, ama terbiye sinirlarinin asilmasina gostermiyoruz. Terbiye seviyenizi gostermenize gerek yok.

Umarim anlatabilmisimdir. Abinizden alin, koyun siteye ;)

Haziran 13, 2007, 09:51:31 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Mussolini, gerek iktidara geliş sürecinde gerekse iktidarı boyunca belirli çevreler tarafından büyük destek gördü. Bunların başında ise, Siyonistler vardı. Siyonistler diğer bazı Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, İtalya'da da iç ve dış siyasete yön verebilecek konumda olmayı hedefliyorlardı. Siyonizme sıcak bakan kişilerin iktidarda olması, bu hedefin gerçekleştirilmesini kolaylaştıracaktı.

Mussolini'nin bu sapkın düşünce ve uygulamalarının yanı sıra, ayırımcı politikaları da ünlüydü. Örneğin kadınlara karşı tam anlamı ile bir ayırımcılık uygulanıyor, kadınlar ikinci sınıf insan muamelesi görüyor ve hatta tamamen yok sayılıyorlardı. Mussollini bu düşüncesini Journal adlı Fransız gazetesine verdiği demeçte şu şekilde ifade etmiştir:

"Bizim devletimizde kadın hesapta olmamalıdır." (Faşizmin Analizi, Maria Macciocchi, sf.128-129)

Mussolini'nin kadınlara karşı olumsuz bakış açısına sahip olmasının temelinde mason localarında aldığı telkinlerin büyük etkisi vardı. Mason teşkilatlarına da sadece erkekler alınıp kadınlar kabul edilmemekte ve masonlar, kadınları hor, zayıf insanlar olarak görmektedirler:

"...Kadınlık bizim düzenimiz haricinde bırakılır, alınmaz." (World Freemasonary, sf.19)

Kadın pek nadir olarak karar istidat ve kabiliyetine maliktir. Zira za'fı, onu bencilliğe sürükler. Hem de o, erkekle mukayesede, tembel, az faal, az sebatkardır, çabuk yorulur... Kadın, nefsine karşı da samimi değildir. Hiçbir zaman kusurlarını itiraf etmesini bilmez... Riyakarlık onda fıtridir. Buna bir de kibir ve azameti ilave ederseniz kadının hakiki seciyesini elde etmiş olursunuz. " (Türk Mason Dergisi Sayı11 sf.50)

Umarım Masonların kadınlara bakış açılarını biraz olsun anlatabilmiştir kendi ağızlarından dökülen bu kelimeler

Sevgili Lucky Eye kardeşime sonsuz teşekkürlerimle..
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2007, 09:54:47 ös Gönderen: Einsof »

Haziran 13, 2007, 09:53:08 ös
Yanıtla #16
  • Ziyaretçi

Sn.Sublime..
Buyrunuz dinliyoruz sizi ? :)

Haziran 13, 2007, 10:01:11 ös
Yanıtla #17
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bunun scan edilmis hali var mi?
Butun Makale bu kadar mi? Onu arkasi var mi?

Alıntı
Kadın pek nadir olarak karar istidat ve kabiliyetine maliktir. Zira za'fı, onu bencilliğe sürükler. Hem de o, erkekle mukayesede, tembel, az faal, az sebatkardır, çabuk yorulur... Kadın, nefsine karşı da samimi değildir. Hiçbir zaman kusurlarını itiraf etmesini bilmez... Riyakarlık onda fıtridir. Buna bir de kibir ve azameti ilave ederseniz kadının hakiki seciyesini elde etmiş olursunuz.
Cumlesinin arkasindan "Masonlara bu tarz suclamalarda bulunuluyor denmisse ve o eklenmemisse y aziya ne kadar gercekci olur kaynak?
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Haziran 13, 2007, 10:09:37 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Sizler hala her "Dergide yazildi" diye MASONLARIN ORTAK DUSUNCESI BUDUR dememeyi ogrenemediginiz surece size aciklama yapmak coook mantiksiz zaten. Sn. Asi'nin soyledigi de ilginc... Onu ben dusunmedim bile.
Hakikaten var mi boyle bir kayit? Olsa bile... Bir masonun fikri odur diye MASONLUK bu fikri guduyor demek degildir ;)

Bunu anlayamadiginiz surece, boyle ufak detaylarla ugrasmaya devam etmeye mahkum klairsiniz.
Eger bu yazi gercekten yazilmis ise, o mason ile ben ayni fikir de degilim. E, simdi nolacak? Demek ki Masonlar boyle dusunuyor diye birsey yok ;)

Dunyanin  da butun sorunu bu zaten. Insanlar Amerika'ya kiziyor "Butun muslumanlari terorist olarak goruyorlar" diye... Siz de bir iki kisinin yazmis olma ihtimali olan seyleri tum bir olguya bagliyorsunuz.

Sizi kendi dusuncenizle bas basa birakiyorum ::)

Haziran 13, 2007, 10:10:01 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Dahası da var ama ben bu kadarını yazabildim çok uzun olduğu için..