Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hamas, Sderot'taki Sivillere Karsi Fuze Atisini Surduyor  (Okunma sayısı 9292 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 08, 2008, 06:56:43 ös
Yanıtla #10
  • Ziyaretçi

baksanıza, direnişçileri terörist ilan etmişler. Üstelik, yeterince silahı bile olmayan bir örgütün sölediği lafdan(israil'i haritadan sileceğiz) bile o kadar çok korkmuşlar ki, olay ABD e intikal etmiş yazık :D bazen düşünüyorum  bu kadar kurnaz olmasalar, bu canı tatlı insancıklar nasıl yaşarlardı ?

Mart 09, 2008, 07:29:23 ös
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

şu yahudiler ne korkak insanlar be kardeşim. Filistinde o kadar müslümanı katlettiler. Şurda 8 tane yahudi öldü diye bütün dünyaya haber ettiler :D

Yok canım onlar üstün insan korkak olur mu hiç bütün insanlar onlara hizmet etmek için varlar :)

Mart 10, 2008, 10:01:57 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Uzun uzadıya fikrimi açıklayamayacağım sanırım fakat bu hususta İsrail'i iyi anladığımı düşünüyorum. Yahudi tarihini bilmeden, İsrail'i anlamak mümkün olmayacaktır.

Yahudileri ise kısaca korkak olarak nitelemek sadece tarihi bilmemek ya da yanlış öğrenmekten kaynaklanan bir durum. Makkabiler'i, Varşova Gettosu İsyanı'nı bilmeyen birisinin küçüklükten bu yana duyduğu "korkak Yahudi" sözünü ciddiye alması doğaldır fakat doğru değildir. Doğru olan araştırmaya inanmak olmalıdır.
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Mart 11, 2008, 08:40:26 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Boş ver azizim sen kafanı yorma bu tür konulara.Düşün acaba biz seninle ortaklık yapıp bunlara nasıl silah satarız ;) :)

Samuel yorumunun saka amaclı oldugunu bılıyorum lakın sana katılmıyorum...Ve sunu hatırlatmak ıstıyorum...Burada bahsedılen ınsan hayatıdır hanı benım buyukbabamın 1945-47 arası kazanmaya calıstıgı tek sey.......
Tabiki şaka amaçlı  ;)

Mart 11, 2008, 08:46:05 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

İsrailin yaptığı en iyi şey masum sivilleri öldürmektir başka da bir işe yaramazlar zaten..
Sevgili Santander  öncelikle Sadece İsraile va onun  yanlış politikalarına gönderme yaptığınız için size teşekkür ediyorum.

Söz konusu bir savaş varsa Masum diye bir kavram olmaz.Asıl konuşulması gereken  nasıl bir Barış olur.Biz nasıl bir adım atmalıyız.

Mart 11, 2008, 08:58:47 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

şu yahudiler ne korkak insanlar be kardeşim. Filistinde o kadar müslümanı katlettiler. Şurda 8 tane yahudi öldü diye bütün dünyaya haber ettiler :D
Sevgili alpacino  önemli olan kimin ne kadar öldürdüğü değil daha fazla ölümlerin olmaması için mücadele etmektir.
Savaş sürdüğü sürece ne İsrailin ekonomik gücü tükenir ne de öldürmekle Filistinli biter.
Bir şekilde bu savaşa dur demek gerekiyorsaki bu tek taraflı olmaz.
Dikkat edin ortadoğu ülkeleri neden karışık çünkü halk iradesi denilen olay kesinlikle yoktur.Devletlere bakın 21. yüzyılda hala onları krallar,hahamlar ve mollalar yönetiyor.Bunların bir şekilde ortadan kalkması gerekiyor...Halk ihtilali olmayan toplumlar her zaman belirli güçler tarafından yönetiliyor yada çağımızı gerilerden takip ediyor.
Binlercesi fabrikada çalışıyor
Binlercesi cephelerde savaşıyor
Ne için:???
Sadece küçük bir azınlığın para kazanıp rahat etmesi için....

Mart 11, 2008, 09:06:17 ös
Yanıtla #16
  • Uzman Uye

Yok canım onlar üstün insan korkak olur mu hiç bütün insanlar onlara hizmet etmek için varlar :)
Sevgili Santander üstün ırk olayı bütün milletlerin fanatik düşünceli insanlarında vardır.Kendim şahsen asla böyle bir şey düşünmem.Kapitalist bir çağda yaşıyoruz parası olmayan parası olana hizmet ediyor. ;)

Ama zeki olduğumuzuda inkar edip hakkımızı yemeyin :)

Mart 11, 2008, 11:26:16 ös
Yanıtla #17
  • Ziyaretçi

Zeki olduğunuz kesin Sevgili Şemo, çok büyük bilim adamları İsrailoğullarından çıkmıştır. Ayrıca bu savaş(lar)ın neden çıktığı belli. Dur deme şansları olsa, eminim İsrailliler ve Filistinliler bitirirlerdi bu savaşı...

Mart 12, 2008, 04:29:19 ös
Yanıtla #18

Zeki olduğunuz kesin Sevgili Şemo, çok büyük bilim adamları İsrailoğullarından çıkmıştır. Ayrıca bu savaş(lar)ın neden çıktığı belli. Dur deme şansları olsa, eminim İsrailliler ve Filistinliler bitirirlerdi bu savaşı...
Ben genelde bu konulara girmem ve girmeyecegim, fakat bu yorumunuza katilmiyorum. Dur deme sanslari var ve hep oldu. Hep bir taraf bir sekilde bunu bozdu.

Umarim bir gun insanoglu kardesligi kazanir ve kan dokulmesinin onune gecilebilir.
Spes mea in Deo est

Mart 12, 2008, 04:55:39 ös
Yanıtla #19
  • Ziyaretçi

Sevgili alpacino  önemli olan kimin ne kadar öldürdüğü değil daha fazla ölümlerin olmaması için mücadele etmektir.
Savaş sürdüğü sürece ne İsrailin ekonomik gücü tükenir ne de öldürmekle Filistinli biter.
Bir şekilde bu savaşa dur demek gerekiyorsaki bu tek taraflı olmaz.
Dikkat edin ortadoğu ülkeleri neden karışık çünkü halk iradesi denilen olay kesinlikle yoktur.Devletlere bakın 21. yüzyılda hala onları krallar,hahamlar ve mollalar yönetiyor.Bunların bir şekilde ortadan kalkması gerekiyor...Halk ihtilali olmayan toplumlar her zaman belirli güçler tarafından yönetiliyor yada çağımızı gerilerden takip ediyor.
Binlercesi fabrikada çalışıyor
Binlercesi cephelerde savaşıyor
Ne için:???
Sadece küçük bir azınlığın para kazanıp rahat etmesi için....

sayın şemo lütfen gelip burda bize israil'i savunmayın. Ortadoğuda neler olup bittiğini bütün dünya biliyor. ihtilalmiş felan hikaye bunlar.