Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Hayatını Kaybetti  (Okunma sayısı 5581 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 17, 2015, 04:03:29 ös
Yanıtla #10
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Süleyman Demirel konuşmasından birinde kendisini yetiştiren devlete olan borcunu fazlasıyla ödediğini, vicdanının rahat olduğunu belirtmişti. Herkes kendi vicdanında muhasebesini yapıp ,fikrini beyan edebilir.

En mükemmel liderler bile kimilerine göre sevilmemektedir.Konu vefat olunca,siyaseti bir kenara koyup Allah rahmet eylesin demek yeterlidir.İsteyen tepkisini rahmet dilemeyerek yerine getirebilir.

Allah rahmet eylesin

Görmek, varlığın yükselişidir.

Haziran 17, 2015, 04:36:13 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Allah rahmet eylesin demek yeter ...
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 17, 2015, 05:33:52 ös
Yanıtla #12
  • Uzman Uye

Kimse bana üzülmesin .uzulecekseniz eğer, be beyefendinin " bana milliyetçiler adam öldürüyor dedirtemezsiniz " diyerek akladığı faşistlerin öldürdüğü bu ülkenin aydınlık insanlarına, profesörlerine, gazetecilerin, aydınlarına, tam bağımsız Türkiye diye yola çıkan insanlarına uzulun.

Haziran 17, 2015, 07:50:38 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Gazeteci -Yazar Altan Öymen 1976'da Demirel'in Deniz'lerin idam edilmesiyle ilgili yaptıklarını şu satırlarla anlatıyordu: "Süleyman Demirel, Mobilya Yolsuzluğu'ndan yargılanan yeğeni Yahya Demirel'le ilgili olarak '25 yaşında çocukla uğraşıyorlar' diyor. 6 Mayıs 1972'de ise idam edilen Deniz, Yusuf, Hüseyin'in idam kararları oylanıyordu. Süleyman Bey ise AP Grubu'nun en önünde oturuyordu. Elini 'İdama evet' için kaldırdığında arkasına dönüp baktı, herkesin kaldırıp kaldırmadığını kontrol ediyordu. Sonra vakur bir ifadeyle önüne döndü. İdamlar kabul edilmişti. Deniz ve Yusuf da 25 yaşındaydı. Süleyman Bey onlar için hiç '25 yaşında çocuklar' demedi. İdam edilmelerini istedi. İsteğine ulaştı da..."

Cumartesi Anneleri: Onun döneminde polisin eli hiç soğumadı

Bora Gezmiş: Hayırla yadedemiyorum
Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idamlarında önemli rol oynayan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatının ardından Gezmiş'in ağabeyi Bora Gezmiş bir açıklama yaptı.

Sol Haber'e konuşan Bora Gezmiş, "Ölünün arkasından konuşmak bizim açımızdan iyi bir şey değildir ama bize yapılanı da unutmamız mümkün değildir. Bugün ne kadar överlerse övsünler o üç gencin öldürülmesindeki rolünü gizleyemezler, günahını temizleyemezler. Hayırla yadedemiyorum. Biz sağken de söyleyeceğimizi söyledik zaten" dedi.

ALINTI: CUMHURİYET GAZETESİ
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Haziran 17, 2015, 08:24:53 ös
Yanıtla #14
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Adnan Menderesi de idam eden sizin sosyalist zihniyetinizdir. Ayrica bu dunyada lenin ,stalin, Ocalan gibi sosyalistlik adi altinda cinayet isleyen fasistler varken sayin Demirel bunlarin icinde nur ile yikanmistir. Ayrica o cumleyi dikkatli incelerseniz ''Ülkuculer adam öldürdü......'' Dedirtemezsiniz seklindedir. Yani kendisi de cinayetleri kabul etmektedir.
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2015, 01:47:01 ös Gönderen: Arais »
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Haziran 17, 2015, 08:32:35 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Oturdum mesaj döşendim. Sırf yarın gazeteler ortalığı karıştırmasın, ailesini zor durumda bırakmasın merhum Demirel'in diye endişemi dile getirdim, meğerse gazetelerden önce burası karışmaya başlamış bile. Doğrusu sayın Arais'in son mesajına katılmamak elde değil...
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Haziran 18, 2015, 10:58:05 öö
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Lütfen, istirham ediyorum, söz uçar gider ama yazılanlar baki kalabilir.

Adnan MENDERİS i öldürenler, bir zamanlar kendisinin bindiği kayıkta sonradan ters düştüğü kayığın kaptanlarıdır. Sosyalistler değil.

"İnsanların yaptıkları fenalıklar arkalarından yaşar, iyilikler çok zaman kemikleriyle beraber gömülür."Bu gün akşamdan sabaha günümüz iktidar sahiplerinin yolsuzluklarına lanet okurken ilk defa hayali ihracat uygulamasını gerçekleştireni anmadan da geçmek olmaz. O zaman "Türk milletinin hafızası zayıftır, çabuk unutur" söylemleri haklı çıkar.

İktidara gelen halkı ezmek için değil halka hizmet etmek için gelir. Kimseyi de zorla başbakan yapmıyorlar. Merhum DEMİREL in söylediği gibi "... halk yüceltir, ama kirletir ve öğütüp atar da"

Fikir söyledi ve savundu diye insanı öldürmeyi haklı göstermek düşüneni yok etmektir. 3 genci öldürürken kılı dahi depreşmeyen, verdimse ben verdim diyen rahmetlinin ta kendisidir. Bir de hatırlarsınız her daim yanından ayırmadığı, kendi döneminde zengin ettiği bir grup iş adamı vardır ki; bunları daima devlettin kasasından yani halkın vergisinden yani benim ödediğim vergi ile beslemiştir.

Son Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı döneminde söylemleri ve yaptıklarıyla "bir darbe daha görse herhalde sosyalist olacak" denilen insandır.

70 li yıllarda ki iktidarı döneminde ODTÜ deki düşünce akımını (demokrasi, insan hakları, gücün zayıfı ezmesine karşı dik duruş, laiklik, özgür düşünce, vb) yok etmek için elinden geleni yapıp, son Cumhurbaşkanlığı (2007) seçiminde "ODTÜ lüler nerede" diyen de kendisidir, rahmetli yanıtını da ODTÜ lülerden almıştır.

Bütün bunlara rağmen cenazesine katılmayı çok istememe rağmen işim gereği katılamayacağım için üzüldüğüm Sayın Süleyman DEMİREL e rahmet diliyorum, ışık içinde yatsın.
Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Haziran 19, 2015, 12:15:13 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın forum üyeleri,

Süleyman Demirel Üniversitesi'nin hazırlamış olduğu videoyu sizlerle paylaşmak isterim. Bende bu üniversiteden mezun biri olarak Demirel' e rahmet diliyorum.

Video için link: https://vimeo.com/130962955
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein