Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sayın Masonlar ve Hariciler Merhaba;  (Okunma sayısı 5724 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 12, 2012, 08:44:26 ös
  • Ziyaretçi

Sayın Masonlar ve Hariciler Merhaba;

Mason' luk hakkın da yıllarca okuduğum makaleler, köşe yazıları ve kendi deneyimlerimden öğrendiğim bilgiler ışığın da Mason olmak için başvuru yaptım. Öncelikle beni bir başlangıç olarak beni aranıza kabul ettiğiniz için teşşekür ederim.

Uzun yıllardan beri sosyal kurumlarda, derneklerde hizmetlerimden sonra kendimin bilgi ve tecrübelerini sizler ile paylaşmak için aranıza katıldım.

Mason'luğu anlayabilmek için önce okumak, gözlemlemek ve yorumlamak gerektiğini düşünüyorum.

Bu doğrultuda sizlerle birlikte güzel fikirler ve paylaşımlar yaratacağımızı düşünüyorum.

Sayın Mas-10 yazdıklarınız gerçekten güzel ve insanları kişisel erdemliğiniz ile bilinçlendirmeniz beni gerçekten etkilediğini bildirmek isterim.

Herkese Saygılarımla
Smyrna

Kasım 12, 2012, 08:48:25 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sn.Smyrna

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz bu forum aynı zamanda farkı faredenlerin yeridir.Farkı farkederek aydınlanmanızı ışığınızın uzun ve keskin olmasını dilerim
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 12, 2012, 08:54:20 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Teşekkür ederim Sayın karahan;

''En hakiki mürşit ilimdir.'' İlimin ışından giden aydınlanır. Bunun farkında olmam beni sizlerle aynı noktada kesiştirdi.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Smyrna

Kasım 12, 2012, 08:54:47 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayin Smyrna ( izmirli hemserim),

öncelikle aramiza hos geldiniz ve hemen size ilk sorumu sorayim.
Mason olmak icin basvurdum derken kastiniz forumumuzmu, yoksa gercekten Mason olmak icin basvurdunuzmu?

Hic merakli degilimdir.

Saygilar

Kasım 12, 2012, 09:03:14 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Merhaba Sayın Tij;

Hemşeri olmamız beni mutlu etti.

Önce gözlemlemek amacı ile Forum' mumuza üye oldum. Tüm şartları yerine getirdiğim düşünüldüğün de Mason'luk mertebesine adım atmak tabi ki isterim. Bunun bir tercih değil, seçilmişlik olması gerektiğini düşünüyorum.

Bunu ilerleyen günler,aylar veya yıllar da Sayın Mason' larımızın kararı olacağını düşünüyorum.

Tekrar Teşekkür ederim.

Saygılarımla
Smyrna

Kasım 12, 2012, 09:17:47 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Çıtanı iyi ayarla fazla yüksek tutma hüznü bol olur,kimseden bir şey beklem yine aynı hüzün olur ne varsa sende var,sen olmaya karar verdiğinde olursun başlangıcı bil yeter doğru yerde olman yeterli.Mason olmayı kendine ülkü edinme sen olmayı ülkü edin nasılsa bir gün bir yerden bir kapı açılır.Talep etme talep edilen ol,hakikat denen şeyin peşine düş,varmak istediğin noktanın başlangıcının doğru yer olduğuna ikna ol,hakikat peşinde koş koşki en büyük erdeme sahip olabilesin.Masonluk ticari bir müessese değildir sana yararı olmaz,lakin ilmi yönden faydasını alırsan seni geliştirir.Mason olmak ne demek neden mason olmak istenir ne umulur ne bulunur umduğunla bulduğunla tatmin olacakmısın sınırlarını belirle ki şaşırmayasın.

Sizin için değil sadece tüm yeni gelen arkadaşlar içindir bu sözlerim umarım doğru olan herşeyi bulma becerisi ve cesaretiniz olur

saygılarımla
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 12, 2012, 09:33:29 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Gerçekten güzel bir özet Sayın karahan. Yazdıklarınıza katılıyorum.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla
Smyrna

Çıtanı iyi ayarla fazla yüksek tutma hüznü bol olur,kimseden bir şey beklem yine aynı hüzün olur ne varsa sende var,sen olmaya karar verdiğinde olursun başlangıcı bil yeter doğru yerde olman yeterli.Mason olmayı kendine ülkü edinme sen olmayı ülkü edin nasılsa bir gün bir yerden bir kapı açılır.Talep etme talep edilen ol,hakikat denen şeyin peşine düş,varmak istediğin noktanın başlangıcının doğru yer olduğuna ikna ol,hakikat peşinde koş koşki en büyük erdeme sahip olabilesin.Masonluk ticari bir müessese değildir sana yararı olmaz,lakin ilmi yönden faydasını alırsan seni geliştirir.Mason olmak ne demek neden mason olmak istenir ne umulur ne bulunur umduğunla bulduğunla tatmin olacakmısın sınırlarını belirle ki şaşırmayasın.

Sizin için değil sadece tüm yeni gelen arkadaşlar içindir bu sözlerim umarım doğru olan herşeyi bulma becerisi ve cesaretiniz olur

saygılarımla

Kasım 12, 2012, 09:56:04 ös
Yanıtla #7
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin Smyrna. Hosgeldiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 12, 2012, 10:01:10 ös
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Teşekkür ederim Sayın MASON.

Saygılarımla
Smyrna

Merhaba Sayin Smyrna. Hosgeldiniz.

Kasım 12, 2012, 10:06:29 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Ne güzel herkes IŞIĞA koşuyor , Hoşgeldiniz Sayın Smyrna ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus