Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Menderes'in Son Mektubu!  (Okunma sayısı 29181 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 28, 2007, 06:09:00 öö
Yanıtla #60
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Biz Türkler dostlarımız savunuruz. Onlara iftira atıldığında onların yanında olup aksini ortaya koymak isteriz bilmem sende bu duygu var mı ?
Biz araplar demek istedin herhalde?

Yeter artık haddini bil bir çok kişiyi zan altında bırakan kelimeler sarf ediyorsun sen Türk sen ben Türklüğümden utanırım bu ne biçim saygı?
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Eylül 28, 2007, 08:24:08 öö
Yanıtla #61

Ya Sevgili Arkadaşlar, hepinizden çok çok özür dilerim. Gerçekten büyük bir saygısızlık yaptım. Aslında bir anda aklıma geldi de sorayım dedim ama olayın bu boyuta ulaşmasına sanırım ben vesile oldum. Bu arada çok doğru söylüyorsunuz Sayın LuckyEye2; Piyon Kardeşle çok uyum sağlıyoruz.
SAYGILAR_
« Son Düzenleme: Eylül 28, 2007, 08:26:28 öö Gönderen: SEVİL »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Eylül 28, 2007, 09:15:12 öö
Yanıtla #62
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Konunun kisisel cercevede devami, yaptirim uygulanmasina yol acacaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Eylül 28, 2007, 09:21:36 öö
Yanıtla #63

Evet, Siz'den de çok özür dilerim Sayın Mason; amacım gerçekten ortamı germek değildi. Ama çok büyük bir hata yaptığımın bilincine vardım. Gerçekten çok üzgünüm, özür dilerim.
SAYGILARIMLA
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 02, 2007, 06:22:37 öö
Yanıtla #64
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Menderes'in idamına saatler kala sırf O'nun gururuyla oynamak ve dalga geçmek amacıyla hiç bir sağlık konrolü yapılmamasına rağmen prostat kontrölü adı altında Menderes in soyulduğunu ayrıca Menderes ve Bayar ın Yassıada daki görüntülerinin bir mizansen olduğunu ve sevimsiz gösterilmek için makyaj yapılıp  odan odaya geçilirken görüntülerinin çkildiğini Bayar ın bu tür bir uygulamaya muhatap olup onuruyla oynanması üstüne intihara kalkıştığını biliyor musunuz? Bunları ben değil Bayarın kızı anlatıyor babasından duyduklarını ülkeyi kurtaran ve yobazları temizleyenlerin aydınlığı bu olsa gerek!!!Onlar ancak kandan bir derya yaparak içinde yıkanabilirler...

Ekim 02, 2007, 06:39:32 öö
Yanıtla #65
  • Seyirci
  • Aktif Uye

ülkemizde malasef birçok konu aydınlığa kavuşamadı ve sanırım karanlığa kalmaya mahkum bu  konular.
şimdi bir düşünelim..
saaddam hüseyin asılırken nasıl bir tavır içindeydi??kendisini """olduğundan büyük""" görmekte hala etrafındakilere beddua edip intikamdan bahsediyordu.....
adnan menderes ise mahkemeler boyunca tabiri caizse  sürekli bir ""anlatış"" ve suçlamalara ""açıklama"" içerisindeydi...
herşeyden öte idam edilmek yerine intihar etmeyi tercih etmişti...

1-kendisini olduğundan büyük gören adam anlatmaya cevap vermeye yeltenmezz,,,kaldıki bir idam mahkumu tek birşey için intihar eder..kırılan gururunu kurtarmak ve o iğrenç asılma sahnelerinin bir objesi olmamak için.....
2-demokrasi dediğimiz şey ülkemizde her zaman demokrasi diye bağıran insanlar tarafından yokedilmiştir
elbetteki birkaç kişinin her ne kadar ülke çıkarlarını bahane ederekte olsa kendi şahsi durumlarınca yapmış olduğu bir ""SİLAHLİ EĞLEMİ""bütün bir kuruma mal etmek yanlıştır...kaldıki o kurum ülkemizin tek ve yegane savunucusudur
fakat bakınızki bu birkaç şahıs demokrasiyi mermilerken aynı zamanda demokrasi sövalyesi hali içindeler.....
eğerki illa belge olarak konusmamız gerekirse birkaç kere duyumlar halinde aldığım ve gazetede yayınlandığını bildiğim bir belgeden sözedeyim...
amerika her zamanki gibi A.Menderes dönemindede ülkelerin ekonomik anlamda silahlanma anlamında ve yapılanma bazında raporlar hazırlatır...
çeşitli değerlendirmelerden sonuçla amerika türkiyenin aynı kalkınma hızıyla süper güç olma konumunda ilerlediği sonucuna varır.
şahsen fazla katılmasamda birçok kesim de adnan menderesin idamının ülkenin hızını kesmek amacıyla yapıldığını savunuyor hala...
ki adnan menderesin idamının ardından aynı suçla yargılandıkları halde idamları gerçekleştirilmeyen ve idam cezası almayan şahıslarda var...ve bu darbenin ülkemizin önünü kestiğide çok kesin bir gerçek

ayrıca hatırla sevgili örneğninn verildiği yorumu okurken aklıma kurltar vadisinin ilk serisinin son bölümü geldi....

anayasal düzeni değiştirmekle beni suçluyorsunuz bu suçlamanın muhatabi ben değil 1960 da 1980 de anayasayı silah zoruyla değiştirenlerdir.anayasayı yıkıp iktidarı ele geçiriyosan kahramansın eğer ele geçiremiyosan hainsin...
kahramanla haini ayıran ""MAHKEMELER"" değil TARİHTİR

kim kahraman kim hain???
kanımca idamından sonra yollara havalimanlarına adı verilen bir Başbakan'ınmı yoksa ülkeyi demokrasi adı altında ülkemizi senelerce geriye götüren birkaç şahsın mı kahraman olduğu milletin vicdanında benimsenmiştir.
halen idamının yıldönümlerinde anılmakta adına programlar yapılmaktadır.

Saygılarımla

Sn. Galile mesajlarınızı okudum açıkcası niye sizinle zıtlaştığımız hissinie kapıldınız anlamadım zira sizinle aynı örnekleri verecek kadar aynı düşüncedeyiz (Kurtlar vadisi örneğini ben sizin mesjaı okumadan vermiştim :) ) mesajlarınızı büyü keyifle okudum bence çok güzel şeyler yazmışsınız bu konuda ki fikirlerinizi olumsuz yönden eleştirmem beni yanlış anldığınızı geçmişteki mesajlarımı okuyarak ta anlayabilirsiniz.

Ekim 02, 2007, 10:27:09 ös
Yanıtla #66
  • Aktif Uye

Menderes'in idamına saatler kala sırf O'nun gururuyla oynamak ve dalga geçmek amacıyla hiç bir sağlık konrolü yapılmamasına rağmen prostat kontrölü adı altında Menderes in soyulduğunu ayrıca Menderes ve Bayar ın Yassıada daki görüntülerinin bir mizansen olduğunu ve sevimsiz gösterilmek için makyaj yapılıp  odan odaya geçilirken görüntülerinin çkildiğini Bayar ın bu tür bir uygulamaya muhatap olup onuruyla oynanması üstüne intihara kalkıştığını biliyor musunuz? Bunları ben değil Bayarın kızı anlatıyor babasından duyduklarını ülkeyi kurtaran ve yobazları temizleyenlerin aydınlığı bu olsa gerek!!!Onlar ancak kandan bir derya yaparak içinde yıkanabilirler...

Açıkçası ben bunların hepsini biliyordum, büyükbabamın kendisi de 60 ihtilalinde göz altına alınanlardan biridir ve DP cephesinden bu olayı hemen hemen bütün detaylarına kadar dinledim. Fakat Menderes'in çok eza, cefa görmesi ayrıdır; onun "bence" yaptığı hatalar ve popülizmi ayrıdır. İkisi de birbirinin mazereti ya da savunması olamaz. Sapla samanı birbirine karıştırmayalım yeter...
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ekim 03, 2007, 09:06:32 ös
Yanıtla #67
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Açıkçası ben bunların hepsini biliyordum, büyükbabamın kendisi de 60 ihtilalinde göz altına alınanlardan biridir ve DP cephesinden bu olayı hemen hemen bütün detaylarına kadar dinledim. Fakat Menderes'in çok eza, cefa görmesi ayrıdır; onun "bence" yaptığı hatalar ve popülizmi ayrıdır. İkisi de birbirinin mazereti ya da savunması olamaz. Sapla samanı birbirine karıştırmayalım yeter...

Sn Veritas elbette söylediklerinizde kısmen haklı olsanızda Menderes bu ülkeyi süper güç yapmak istediği için öldürüldü hatalarıı vardır ama bunlar siyasi manevralarında yaptığı hatalardır elimde Menderes dair ilginç dökümanlar mevcut bunları paylaşmak isterdim lakin forum kurallarına aykırı olgulardan oluşan ve çokca yaygın olması olumlu olmayan dökümanlar ama şu bilinmeli ki bu basit bir ihtilal değildir hoş ihtilaleller basit olaylar değildir ama bu ayrı bir olaydır bu olayın arkasında basta bazı sabetay cemiyetleri olmak üzere bir yığın zevatın parmağı vardır Menderes ABD nin Türkiye içindeki Yahudi lobilerinin alt kolları gibi çalışan oluşumlarca hunharca katledirilmiştir hem de kendi askerlermize yaptırılmıştır kanaatimce bu nokta sözün bittiği yerdir...Benim söyleyeceklerim bundan ibarettir...
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2007, 09:11:57 ös Gönderen: LuckyEye2 »

Ekim 03, 2007, 09:34:18 ös
Yanıtla #68
  • Aktif Uye

Bu konuyu biraz daha derinlemesine araştıracağım sayın LuckyEye, umarım bu dökümanlara ben de ulaşabilirim. Eğer forumda paylaşmak yasaksa, rica etsem özel mesaj olarak bu kaynakları belirtir misiniz?
Mea mihi conscientia pluris est quam omnium sermo

Ekim 07, 2007, 04:08:17 ös
Yanıtla #69
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin Uyeler,

Forumda yayinlanmasinin yasak oldugunu dusundugunuz dokumanlar, hakaret, kufur, kisisel saldiri, yada Masonik sir oldugu idda edilen herhangi bir bilgi icermiyorsa forumda yayinlanabilir. Masonluga karsit fikirler barindiran konu ve uyelere ozgu olarak forumda Anti-Masonluk bolumude bulunmaktadir.

Yapilan iddalari savunabilmek, savunulan iddalari kanitlar ile ispatlayabilmek, sunulan kanitlarin dogru kaynaklara dayandigini gosterebilmek kisinin topluluk icindeki itibarini etkiler.

Saygilarimla
« Son Düzenleme: Ekim 07, 2007, 04:10:04 ös Gönderen: MASON »
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.