Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mustafa Kemal Atatürk, First President of Turkey: 1923-1938 (Video)  (Okunma sayısı 25532 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 31, 2007, 04:05:12 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Mayıs 31, 2007, 06:17:18 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Simdi mesaj geldi, sikayet uzerine Neyzen Tevfik'in siiri degistirilmis!
Birileri rahatsiz oldu herhalde... Kendilerini Ataturk dusmani gorenler. Olsun... kimin ne oldugu biliniyor nasilsa.

Mayıs 31, 2007, 06:38:42 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Forumun cok DEMOKRATIK bir ortam oldugunu anlamis olduk. Ataturk DUSMANLARI bile barinabiliyor. Hakaret olmadigi surece, herkesin fikirlerine saygi var demekki. O da guzel birsey. Beni uzuyor, ama guzel.

Mayıs 31, 2007, 06:41:42 ös
Yanıtla #13
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Halen ingilizce bolumunde turkce yaziyorsunuz. Anlayisiniz icin tesekkur ederim.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mayıs 31, 2007, 06:44:34 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

The complaint came to the Turkish part, so I wanted to inform the TURKISH readers what this was all about.

In another topic you approved other people writing in different languages, and said it was ok to share anything in any language ;)

Doesn't matter :)

Mayıs 31, 2007, 07:20:26 ös
Yanıtla #15
  • Ziyaretçi

Sn. Asi. Tespitleriniz hakli. Forumlarimiz evrenseldir ve her goruse aciktir. Hakaret, kisilik haklarina saldiri, terbiyesizlik olmadigi surece fikirler paylasilabilir. Lutfen yonetimin  yaptigi duzeltmeleri ozel kabul etmeyiniz. Forum yonetiminin amaci her uyenin rahatsiz olmadan rahatca sitede fikirlerini tartisabilmesidir. Bunu saglayabilmek icin de bazi duzenlemelere gitmek zorunda kliyoruz. Her fikir ile kisisel olarak uyusmayabiliriz, ama genel forum ortami yuzunden gelen her turlu elestiriyi, sikayeti dikkate almak durumundayiz. Anlayisiniz icin tesekkurler.

Mayıs 31, 2007, 07:26:00 ös
Yanıtla #16
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Anlasildi tesekkurler.
Since this is an English topic, I'll also replyu in Egnglish:
No hard feelings...

Ekim 18, 2008, 12:43:54 ös
Yanıtla #17

Atatürkün hayatını türkiye iş bankasının yaptığı belgeselden öğrenemezsiniz. Sadece yaptığı doğr şeyleri anlatır.

hey guy ,
 your word is wrong "OKEY" .
"OKAY" is the correct one!
second ,
please tell me or us what were the mistakes which were made by MUSTAFA KEMAL ?
and what did this MAN for HIS COUNTRY AND NATION ? SO WHAT ARE YOU DOING FOR YOUR COUNTRY ? OKAY?

I do not believe that Mustafa Kemal is GOD or DIVINE HUMAN . He did correct movements for his ideals at correct times . And these were set on only his COUNTRY!
To sum up ; he achieved many things ! He is OUR LEADER ! STILL HE IS OUR LEADER ! please clarify your bullshits that related with MISTAKES OF ATATURK ?
Bilgi , en kutsal güçtür !

Ekim 19, 2008, 12:31:41 öö
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

I would like to ask about how Masonry thinks about  Atatürk
And About His politicial views especially about reforms...

If any comment has already done about this before , i apologise now ;
Cause i couldn't completely look through Forums yet.

With All Respect...

Ekim 19, 2008, 09:56:17 öö
Yanıtla #19
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Dear Asilblade,

Since Ataturk is a political character each person including Masons can have their own opinion about him. Masonry does not speak of politics and religion period. You can see how most of our forum members (including Masons) think about Ataturk by making a search in Turkish section.

Respectfully
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.