Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ülkem İçin Önerim  (Okunma sayısı 2371 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 30, 2013, 08:22:27 ös
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın üyeler Türkiye'nin kurtuluşunun liberal ve ulusal değerlere bağlı bir partiyle kurtulacağını düşünüyorum. Bana göre meclisteki mevcut partilerle herhangi bir noktaya varmak artık mümkün görünmüyor. AKP nin kendi diktatörlüğü yönünde gidişine  Atatürk'ün partisi değil Atatürk'ün kurduğu parti de istemeden ama politikasını da değiştirmeden çanak tutmaktadır.
Batı ahlaktır
Kemal Kılıçdaroğlu
Kendisi yakın zamanda Çin'e gitmiştir. Tüzüğü ve programı incelerseniz çelişkileri görmek çok kolay ve bunu söyleyince bir gün önce partiye üye olan kendi vekillerini de eleştiren ben bir gün sonra ne yanlışımız varmış sorusu bile sorulmadan onu bizim profesörlerimiz hazırlıyor cevabını alıyorum. Partinin gençlik kollarında anayasa hukuku kitabı yok. Fiyatı 5 tl idi. Çocukların alıkonulması adlı uzlaştırmaya tabi olan yasayı eleştiriyorum haklı bulunuyorum bana baroyla çalışmam gerektiği söyleniyor. Siz sorumluluk almıyorsanız ne yapıyorsunuz ? Ben bir gün önce tüzükte katılmadığım nokta olursa istifa ederim şartıyla partiye üye oldum. İyi de oldu istifa etmiş oldum.
Kürtler hakları için yıllardır mücadele ediyor ifadesini duyunca sertleşiyorum konu Kürdistan'ı kurmak istiyora bağlanıyor. Kemal Kılıçdaroğlu Birgül Ayman Güler Hanım'ın sözünü açmıyor eleştiriyor. Demek ki fikrini paylaşmıyor.
Tam parti durulurken Birgül Ayman Güler'e bir partili el hareketiyle bir kadınla konuşurken yapılmayacak bir vücut diliyle biz seni sevmiyoruz genel başkanı seviyoruz diyor.Parti halkın eğitimsizliğinden yakınıyor. Yandaş medya var ama senin liderliği hak etmediğin partide de sorun var. Bir vatandaş olarak dilekçe yazabilir miyim diyorum cevap yok , öneriniz nedir sorusu yok , istifa ettiğimi söylediğim halde umursamazlık içinde bir beyefendi. En son profesörler yazıyor cevabıyla sırt dönülünce ben de Kemal Kılıçdaroğlu derhal istifa etmeli diyorum kapı gösteriliyor ve bir gün önce özel üye olarak adlandırılan vekillerini bayağı da eleştirdiğim ben alaycı güle güle canım ifadesiyle kibarca kovuluyorum uygun cevap olarak da hak ettiği şekilde beyefendiye haydi güle güle cevabını veriyorum.
AKP-CHP-BDP üçü de Kürt Sorunu var diyor.Oklardan biri milliyetçilik Kılıçdaroğlu'nun haberi yok etnik siyaset yapmadığı iddiasında hem de. Siyah yazıyla tırnak içerisine alınarak Kürt Sorunu afişini partinin girişinde görebilirsiniz.
Gerçi başbakan kürt sorunu yoktur dedi oyumu AKP'ye mi versem :)
Yeni bir parti olmadan çıkış göremiyorum eleştiri ve önerilerinizi de bekler saygılarımı sunarım.
« Son Düzenleme: Ocak 30, 2013, 08:25:58 ös Gönderen: Etimolog »

Ocak 30, 2013, 08:30:24 ös
Yanıtla #1
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Batı ahlaktır sözüne itiraz da yok hepsi alkış tutuyor.
CHP şu an için tüm vekilleriyle Atatürk'ün partisi değil Atatürk'ün kurduğu partidir.

Ocak 30, 2013, 08:32:37 ös
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Eleştirilecek çok yön var ama değermi siz vakit harcayıp birazda özeleştiri yapmışsınız çözümlemede getirmeye kalkmışsınız ama ?

Yeni bir parti ne verir kurulsa bile?
Batı ahlaktır demişsiniz bu minbalde bir parti kurulsa yandık keten helva.

O yüzden pek bulaşmamak daha doğru sanırım.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 30, 2013, 08:40:05 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın karahan batı ahlaktır sözünü bana yakıştırmanızı kabul edemem.Kemal Bey'in sözüdür.
Sayın Karahan bence ilgilenmek gerekir çünkü mevcut meclis partileri iflas etmiştir. Ben kendi adıma yarın çözüm için kendimce çalışmalar yapacağım.
Zaman az zamanda çok büyük işler yapma vakti bekleme lüksümüz bence yok ben her yolu deneyeceğim.
Ümidim var.

Ocak 30, 2013, 08:43:27 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Uzman Uye

pardon  o zaman
Kim bu fikre kapılmışsa batının ahlaksızlığının ahlaksızıdır.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo