Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluğun İlluminati'ye Bakışı..  (Okunma sayısı 5145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 30, 2015, 11:23:35 öö
  • Ziyaretçi

İlluminati ve masonluk ilişkisi üzerine yazılanlara göz gezdirdim.. Yorumlara da.. Ortaya çıkan sonuç; bir dönem dirsek temâsına geçilmişse ve arada benzerlikler bulunabilse bile birbirlerinden tümüyle farklı kavramlar oldukları yönünde.. Bu bilgi cepte.. Şimdi bir konuda önce "bence"sini izah edip, sonra da yalnızca konu üzerine bilgi sâhibi insanların cevaplaması ricâsıyla bir ya da birkaç soru soracağım:

18inci yüzyılda kurulup kısa bir süre sonra faaliyetlerini durdurmuş bir örgütten bahsetmiyoruz.. Dinler üstü, barış ve bilim odaklı bir dernekten de bahsetmiyoruz.. Rothschild gibi kapitalizmin ve faiz bankacılığının mûcidi bir ailenin soyundan gelen Marx'a "Das Kapital"i yazdıran bir güç aslında konumuz.. Yazılı kaynaklarda kapandığı söylenen bu oluşum, güç ve para sâhibi ellerin; "algı yönetimi" için, gömüldüğü yerden çıkarıp tekrar kullandıkları bir silâh görünümünde.. Popüler kültür ve iletişim araçlarıyla bilinç altlarımıza hükmetmeleri öyle doğaüstü birer olay ya da mûcize değiller.. Son birkaç yüzyıla şekil veren savaşlarda yüksek faizli krediler karşılığı ülkelerin merkez bankalarını ve tüm para politikalarını ele geçirmiş bir aile olayım.. Bilderberg benzeri toplantılarda tüm para trafiğini bana borçlu olan büyük patronları amacıma yönelik idâre edeyim.. Bu ülkelerin çeşitli kademelerinde bana sempati duyan insanlar olsun; bu insanların ışık gördüğü gençlere burs verip vakıflarımın çevirdiği okullarda kendi anlayış ve ideolojime göre yetiştireyim.. Sonra bu yetişmiş insanlar öngördüğüm kademelere yükselip saygın birer iş adamı ya da bürokrat olsunlar.. Belli aralıklarla hastalıklar üretip, sonra tedâviler sunan ilâç şirketlerimle insanları kendime bağımlı edeyim.. Medya organlarım ya da bir şekilde bana bağlılık duyan medya patronlarım sâyesinde neye inanılsın istiyorsam ona yönelik yayınlar yaptırayım.. On yıllar önce keşfettiğim teknolojileri insanlara belli periyotlarda ve bağımlılık yaratacak dozaj artırımlarıyla sunayım.. Elimdeki parasal gücümle tüm insan ırkını köleleştirene ve gezegeni Armageddon için tümüyle savunmasız bırakana kadar bu eylemlerim artarak sürsün.. Vesâire vesâire.. İlluminati öyle gizli bir örgüt değil.. Üyelerini, simgelerini, yönetim şemalarını saklamadıkları gibi özellikle deşifre ediyorlar.. Deşifre niteliğindeki dökümanların hepsi bu örgütü "her yere ulaşmış, herkesi ele geçirmiş, baş edilemez" olarak tanıtıyor ve örtülü şekilde propagandasını yapıyor.. Bu kara propagandayla da insanlara "öğrenilmiş çâresizlik" aşılamayı amaçlıyorlar.. Politikacılar, müzisyenler, oyuncular, iş adamları ve benzeri herkes; "işte beni de yönetiyorlar" demek için bu algı yönetimine bilerek ya da farkında olmaksızın katılıyorlar.. Bu yüzden de komplo teorilerini bir kenara bırakıp; bu birkaç "kodaman" ailenin kendi kaynaklarında araştırma yaparak bu bilgilerin tümüne ulaşılabiyor.. Denizbank - Rothschild Türkiye iş birliği gibi.. "Bence" illuminati, kurulduğu dönemdeki gibi bilimin ışığında yürümekten uzak bugünkü anlamıyla.. Getirildiği noktanın savunulacak bir yanı yok.. Evet, belki büyük ve etkili bir buluştu; ama kötü niyetli kişilerin elinde bir silâha dönüştü..

Bu noktada sizlerin bilgisine başvurmak istediğim konu şu:
Forumunuzda paylaştığınız tüm bilgilerin sentezi olarak masonluğu tek kelimede tanımlamam istense "kardeşlik" derim.. Birbirlerinize hitap şekillerinizden de görülebilir bir durum.. Hâl böyleyken; günümüzdeki hâlleriyle masonluğun illuminatiye bakışı tam olarak nedir ve nasıldır?? Kardeşliğe kan bulaştırabilecek bu örgütü açıkça düşman sayıp kınamakta mıdır??

Forumda bu soruma net bir cevap göremediğim için kusuruma bakmayın.. Niyetim konu kirliliği yaratmak değil, "aydınlanmak".. Şimdiden ilginize teşekkürler..
« Son Düzenleme: Mart 30, 2015, 11:29:43 öö Gönderen: muhalifhareket »

Mart 30, 2015, 01:24:18 ös
Yanıtla #1
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Bu noktada sizlerin bilgisine başvurmak istediğim konu şu:
Forumunuzda paylaştığınız tüm bilgilerin sentezi olarak masonluğu tek kelimede tanımlamam istense "kardeşlik" derim.. Birbirlerinize hitap şekillerinizden de görülebilir bir durum.. Hâl böyleyken; günümüzdeki hâlleriyle masonluğun illuminatiye bakışı tam olarak nedir ve nasıldır?? Kardeşliğe kan bulaştırabilecek bu örgütü açıkça düşman sayıp kınamakta mıdır??

Forumda bu soruma net bir cevap göremediğim için kusuruma bakmayın.. Niyetim konu kirliliği yaratmak değil, "aydınlanmak".. Şimdiden ilginize teşekkürler..

Internette ve bazı kitaplarda izleri bulunabilen Illuminati adını kullanan birbirinden bağımsız ve amacı belirsiz organizasyonlar var fakat ne yaptıkları belli değil. Anlattıklarınızı kanıtlayabilecek nitelikte somut deliller de bulunmamakta. İddialar, belli bir mantıksal çerçeve çizilmesi suretiyle yapılan çıkarımlardan ibaret. Fakat belge yok, ses kaydı yok, toplantı tutanağı yok, resmi toplanma yerleri belli değil, binaları nerede, vb... Kanıt niteliğinde hiçbir şey yok. Tüzel kişiliğe ait bir belirti mevcut değil... İlaveten bu varsayımsal organizasyona hangi diğer günümüz örgütleri dahil, onu da bilmiyoruz. Örneğin Knights Templar, Rose-Croix, AMORC, Ordo Templi Orientis adını taşıyan organizasyonlar, bu yapılanmaya dahil mi değil mi, onu da bilmiyoruz. Böyle olunca da Masonluğun Çağdaş Illuminati'ye bakışı diye bir şey olamaz. Masonluk, tüzel kişilik olarak varlık belirtisi göstermeyen bir kurumu var sayamaz.

Live long and prosper.

Mart 30, 2015, 07:09:37 ös
Yanıtla #2
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Bu yazıda bir sorun var. Ben okuyamıyorum.  Şayet başlık sahibi bu yazısını yeniden, okunabilir bir şekilde Foruma getirirse, belki bir açıklama yapma olanağı doğar.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 03, 2015, 12:37:00 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Internette ve bazı kitaplarda izleri bulunabilen Illuminati adını kullanan birbirinden bağımsız ve amacı belirsiz organizasyonlar var fakat ne yaptıkları belli değil. Anlattıklarınızı kanıtlayabilecek nitelikte somut deliller de bulunmamakta. İddialar, belli bir mantıksal çerçeve çizilmesi suretiyle yapılan çıkarımlardan ibaret. Fakat belge yok, ses kaydı yok, toplantı tutanağı yok, resmi toplanma yerleri belli değil, binaları nerede, vb... Kanıt niteliğinde hiçbir şey yok. Tüzel kişiliğe ait bir belirti mevcut değil... İlaveten bu varsayımsal organizasyona hangi diğer günümüz örgütleri dahil, onu da bilmiyoruz. Örneğin Knights Templar, Rose-Croix, AMORC, Ordo Templi Orientis adını taşıyan organizasyonlar, bu yapılanmaya dahil mi değil mi, onu da bilmiyoruz. Böyle olunca da Masonluğun Çağdaş Illuminati'ye bakışı diye bir şey olamaz. Masonluk, tüzel kişilik olarak varlık belirtisi göstermeyen bir kurumu var sayamaz.
O yüzden özellikle somut gerçeklikleri soyut tek başlıkta topladım, diyebilirim.. İlluminati, tüm o saydıklarımı kapsadığı öngörülen bir yapı.. Yâni o kelime özelinde bu saydığım kurum ve oluşumlara yönelik tavrı merâk ediyorum.. Bu arada, konuyu düzenlemek için bir seçenek bulamadım; bulabilirsem font rengini değiştireceğim.. Siyah zemin üzerine beyaz yazı bende de hipnoz etkisi yapıyor nerdeyse, baş dönmesi vesâire..

Nisan 05, 2015, 09:34:41 ös
Yanıtla #4

Masonluk karanlık bir tünelin ucundaki ışığı yakalama amacı ile aydınlanarak gidilen bir bilgi yolu olduğu için tünele adım atılmadan sanırım hayatımız hep komplo teorilerini gerçek varsaymakla geçecek...