Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Tanrı'ya inanan Hıristiyan Rahip aranıyor!  (Okunma sayısı 3243 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 25, 2013, 05:44:49 ös
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Ben forumun bu bölümüne pek yazmam.

Ancak bana gelen özel iletilerden birinde, öyle bir haber veriliyor ki, aktarmadan edemedim.

Hıristiyansanız biraz içiniz burkulabilir; değilseniz yüzünüze bir gülümseme yayılabilir. Ancak bence bu olay (doğruysa) sadece bir acı gerçek.  Öyle bir acı gerçek ki, bir kez daha reformdan geçmezse, Protestan genel nitelikli Hıristiyan inancının yakında tarihe karışacağını işaret ediyor.

Haber şöyle:

Danimarka’nın Viborg kentinde bulunan Mejdal Kirke adlı bölge kilisesi yönetiminin kiliseye yeni papaz aramak için verdiği ilanda aradığı vasıflar arasında ‘Tanrı’ya inanan din adamı olması’ şartı ülkede günün konusu oldu.
Mejdal Kilisesi yönetim kurulu başkanı Karl George Pedersen, daha önce Tanrı’ya inanmayan papazlara rastladıklarını söylerken, din adamının inancını bir maraton koşucusu gibi ölçmek düşüncesinde olmadıklarını belirtti.
Kilise Bakanı Manu Sareen, kilise yönetiminin verdiği iş ilanında yer alan ifadelere şaşırdığını ve bunun iyice düşünülmeden yazıldığına işaret ederken, bunun zihin kontrolü yapılmadan verildiğini söyledi.
Papazlar Derneği başkanı Per Bucholdt Andreasen ise, kilisenin verdiği iş ilanında ’inanan’ ibaresinin yer almasının düşündürücü olduğunu kaydetti.
Danimarka’da 2003 yılında, şimdi emekli olan Thorkild Grosböll adında bir papaz ’Yaratan ve dünyayı yöneten bir tanrı olduğuna’ inanmadığını söyleyerek büyük tepki çekmiş ve uzun süre tartışma yaratmıştı..

KAYNAK  http://www.haber.dk/?p=11131

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 25, 2013, 05:57:56 ös
Yanıtla #1
  • Uzman Uye

Alıntı
Danimarka’da 2003 yılında, şimdi emekli olan Thorkild Grosböll adında bir papaz ’Yaratan ve dünyayı yöneten bir tanrı olduğuna’ inanmadığını söyleyerek büyük tepki çekmiş ve uzun süre tartışma yaratmıştı..

Nafakası uğruna demek takiye yapmış . Sonuçta İnsanın TANRISI adı konmasa da PARA oldu ne yazık ki ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 25, 2013, 06:46:09 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Düşündürücü...

Hırıstiyan aleminde ruhban sınıfının yeri çok önemli...

Hırıstiyanlar için endişe verici olsa gerek.Yine de,töleransla karşılanıyor kanımca, ki, kamuoyunda fazla tartışılmamış.

Halbu ki bizde,Turan DURSUN'u sorgulamadılar bile...

Saygılar
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ocak 26, 2013, 01:40:08 öö
Yanıtla #3

Hıristiyanlığın tarihi papaz olan ama aslında Hristiyanlığa karşı mücadele eden nice isimlerle doludur. Bunlardan biri de Giordano Bruno değil midir? Bizde ise böyle isimler pek az olmakla beraber ilk akla Turan Dursun gelir. Hristiyanlık kendi açısından düşünüldüğünde, en büyük hainleri kendi içinden çıkarmıştır. Martin Luther gibi. Hıristiyanlığın işkence, zulüm ve karanlıklarla dolu tarihi; bugün Hıristiyan aleyhtarlarının lehine. Korkarım ki İslam'da şu sıralar Hıristiyanlığın geçmişini bugün gerçekleştirmeye çalışıyor. Sonunu bir kaç asır sonra yine bu forumu dolduracak olan kimseler bileceklerdir. Fakat ortada bir gerçek var ki , bu da şu şekliyle semavi dinlerin pek uzun ömürlü olamayacakları... Ya kendilerini tekrar tekrar reformize ederek, günümüze ayak uyduracaklar... Aklın, ilmin ve gerçeklerin ışığında gerçek dini ortaya koyacaklar...

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus

Ocak 27, 2013, 10:22:41 ös
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Sayın ceycet pek güzel özetlemiş. Turan DURSUN'u hiç sorgulamadılar.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 27, 2013, 10:29:24 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Sayın peacewings'in fikrine de katılmakla beraber reformize edilmesini mümkün görmüyorum. Nasıl ki İbrahimi dinlerden önceki çok tanrılı dinler bizler tarafından yadırgandığı gibi, bu nedenledir ki, önümüzdeki yüzyıllarda neslimiz de  bizleri zavallı olarak yadedeceklerdir.
     Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 27, 2013, 10:35:46 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

İnsanla var olan dinler İnsanın olmadığı bir Evrende neyi kimin varlığını temsil eder. İnsan yoksa DİN var olabilir mi ?
Saygılar

Not: İnsanın olduğu yerde SAÇMALIKLARDA VAR OLUR ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus