Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Kadınlar ve Özgürlük.......  (Okunma sayısı 20873 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 13, 2011, 10:55:55 öö
Yanıtla #30
  • Orta Dereceli Uye
  • **

aha patronlar duruma el atti :D

konu bulanmadan evvel bir sorum olacakti.

erkegin ozgurlesmesi kadinin ozgurlesmesine baglidir. kadinin ozgurlesmesi de tum cinsel tercihlerin ozgurlesmesine baglidir. boyle deniyor. ama biri mumkunse ozgurlesme nedir bana anlatsin. kimse gore ozgurlesme? nasil ozgurlesme? vesaire vesaire
Girdik susanlar arasına yattık uyuduk
Çığlığımız sınırları aştıydı nasıl olsa.

Temmuz 13, 2011, 12:07:47 ös
Yanıtla #31
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Prometheus,

Üyelerimizin paylaşımda bulunurken kendi öz-denetimlerini yapabildiklerine, Forum Kurallarına dikkat ederek mesaj gönderdiklerine inanıyoruz. Ancak ne yazık görüyoruz ki, son iletilerinizde ve gün geçtikçe dozu artar biçimde öz-denetimden yoksun, forum kurallarına aykırı mesajlar gönderiyorsunuz. Devamlı modere edilen bir forum olmasın düşüncemize rağmen gelinen noktada yönetim olarak müdahale etme gereği hissetmiş olmamızın önemini kavrayacağınıza inanıyoruz.

Forumda kişileri ya da kurumları hedef alıcı paylaşımlarda ya da yorumlarda bulunulamaz. Forum üyelerimizin birbirlerine karşı nezaketten yoksun bir biçimde yazılar yazması ya da saldırıda bulunması tasvip edilemez. Bu tip davranışlar hoş görülemez.

Konu hakkında görüşünüz varsa bunu karşıdaki kişiyi rencide etmeden, ona saldırmadan açıklamak zorundasınız. Bir kişinin olaylara bakışı, tahlili, siyasi/dini görüşü ya da oy kullandığı parti sizin hoşunuza gitmeyebilir. Ama bu o kişiye fütursuzca saldırabilmeniz için gerekçe teşkil etmez. Saygı sınırlarının zorlanması, nezaketten yoksun mesajlarla karşıdaki kişiye saldırma ve daha da kötüsü hakarete varan ifadelerin bu forumda yeri yoktur. Bunların yanı sıra sırf karşındakine saldırmak için konuyla alakası olmayan mesajlar da gönderilemez. Hiçbir üye başka bir üyeye her ne sebeple olursa olsun hele hele siyasi görüşü, olaylara bakışı gibi sebeplerle asla hakaret edemez. Bu tip davranışlar Masonlar.org tarafından korunmaz, göz ardı edilmez ve hoş görülmez.

Bugüne kadar kişilerin dini ve/veya siyasi görüşleri yüzünden hakaretamiz, saldırgan iletilerinize karşı yeteri kadar toleransla yaklaşılmıştır. Artık gösterilen toleransın sınırlarını zorladığınız bilmenizi isteriz. Bu uyarıdan sonra da eğer benzeri mesajları göndermeye devam ederseniz hakkınızda yaptırım uygulanmasından başka bir çıkar yol bırakmayacaksınız.

Foruma üye olurken kabul ettiğiniz Forum Kuralları ve Üyelik Sözleşmesi sınırları içerisinde paylaşımda bulunmanız aksi halde gerekli yaptırımın –hem de en ağır biçimde- uygulanacağı hususunda hiçbir tereddüt gösterilmeyeceği hususunu ihtaren bildiririm.

Saygılarımla.

Temmuz 14, 2011, 12:34:37 öö
Yanıtla #32
  • Aktif Uye

Sayın Prometheus da iyidir de bazen celalleniyor demek. Ölümlü dünya, hoş görmek gerek. Hem sonra neyi paylaşamıyorsunuz, anlamadım.
Mevzu kadınlara fazladan özgürlük verilsin mi? anladığım. Yani mevzu ''hatun'' siyasi değil, dini değil. Ynılıyormuyum?
Saygılarımla

Temmuz 14, 2011, 12:59:51 öö
Yanıtla #33

kesinlikle evet yine yanılıyorsunuz
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Temmuz 14, 2011, 01:04:46 öö
Yanıtla #34
  • Aktif Uye

Evet busever yanıldım, arayı bulma adına yanılmak istedim :) mevzu hatun olurda din,siyaset işin içinde olmaz mı? Kadınlar, çağ açıp çağ kapatır... ''dikkat edin'' demem doğruymuş demek... sadece mevzusu bile siteyi birbirine soktu :)
« Son Düzenleme: Temmuz 14, 2011, 01:09:34 öö Gönderen: Hacamat »
Saygılarımla

Temmuz 14, 2011, 02:45:33 öö
Yanıtla #35
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Tekrar soyluyorum, dikkat edilmesi gereken kadinlar degil, kadinlari tehlikeli goren "dar" zihniyetin ta kendisidir.

Hep zaten farkli olan tehlikelidir, degil mi? Kadin farklidir, baya farklidir hem de... Aman dikkat edelim.

Farkliliga acik olan toplumlarin ne kadar gelistiklerini goruyoruz. Peki ya farkliliga kapali olan toplumlar?

Ayrica Mustafa Kemal Kardesimin de soyledigi gibi, evet yaniliyorsunuz. Cunku kadina olan baskici tutum, korkak zihniyet, kendisini din ve siyaset adi altinda gosteregelmistir. Dolayisiyla bugun "kadin"i konusmak, maalesef din konusmaktir, siyaset konusmaktir.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Temmuz 14, 2011, 02:16:57 ös
Yanıtla #36
  • Uzman Uye

Kadınlar için "Hatun"teriminin kullanılması bile forumun ciddiyetini önemli oranda zorlamaktadır.Konuyla ilgili yöneticilerin yaptığı açıklama,herbirimizin beklediği ölçünün bile altındadır.Bizler,yani forum üyeleri;özellikle de kişisel katılımlarıyla forumu yüceltmeye çalışan kimlikler,üyelerden katkı beklerken üreten bir bilincin katkılarını umuyoruz.Kavga etmek,muhalefeti hakarete dönüştüren iletiler,onca emek verilerek bu konuma getirilmiş bu ortamı,açıkça söylemek gerekirse kirletmektedir.

Haddim olmasa da,düşüncelerimi açıklamak zorunda kaldığım bu ortamda yapılan hakaretlere sayınSukullG tarafından yapılan müdahaleyi onamakla geçiştirmeyi şimdilik yeterli görüyorum.Ama bilinmesini isterim ki,peynir verince ekmek isteyecek kadar rahat olan kimliklere bu ortamda olmasa bile usluplarına yakışacak yanıtları verebilecek deneyime,yaşa ve asabiyete sahibiz.Töleransı,kişisel edinimlere dönüştürmek gayretiyle yapılan girişimlerin sahibi kişiliklerin yeri,burası değil psikiyatri servisleridir.

Hepimizin diyebileceğimiz bu ortam,zannımca kişisel gelişime meyilli kimselerce zaptedilmeyi haketmektedir.Kendilerini sorgulama yetisinden yoksun olanların,zaten bu ortamda paylaşılannlardan hiçbir kazanım elde edemiyeceklerini bliyoruz.Unutmamalı ki,burası ilk mektep değildir.Buraya ulaşabilenlerin büyük bir çoğunluğunun,yazılı olmasa da ziyadesiyle diploması mevcuttur.Dolayısıyla,kişisel saldırılara gerekli yanıtların verilmemesinin,kimilerinin egolarını tatmin etme mutluluğunu verecek kadar karşılarındakilerin eksikliğinden ziyade,olguluklarıyla anılmasını ve okunmasını yürekten dilerim.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...