Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: 33.Dereceye bir soru  (Okunma sayısı 7833 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 03, 2017, 08:30:40 ös
Yanıtla #10

33 dereceyi Masonlar dahi açıklayamaz.Ketum ve sırlı bilgilerin hakim olduğu bir makamdir.Her Mason 33 dereceye ulaşamayabilir.Masonlarin kendi icerisinde hiyerarşik bir konum diyebilirim.33 makama ulaşan sırlara hakim olmuş.Evrenin Ulu Mimarina yaklaşmış demektir... Saygılarımla.
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 03, 2017, 08:36:41 ös
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın Karahan acaba  Yahudilikle bir ilgisi  olamaz mı? 
Sevgili nosam33
Masonluktaki hemen hemen her uygulamanın başta din olmak üzere bir çok olgu ile ilintisi var.
Dolayısı ile yahudilik bunların en belirgin olanı.
Mason sözlüğünde dahi yahudilik ile ilgili bir çok esinlenilmiş kavram vardır.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 03, 2017, 08:38:46 ös
Yanıtla #12
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Ketum ve sırlı bilgiler sn.farmakoloji korktum şimdi ne olaki bu.
Ketum ve sırlı bilgiden kasıt anlamaya muktedir olmayana anlatılmayan bilgi demektir.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Aralık 03, 2017, 08:51:02 ös
Yanıtla #13
  • Yeni Katilimci
  • *

Sayın @Farmakoloji,
Nedir yani şimdi burada 33. derecede bir masonun madem konu açıldı bu derecenin öğretilerini anlatmak gerekir demesini mi bekliyorsunuz? :)))
Olmamak, olmak..

Aralık 03, 2017, 09:20:52 ös
Yanıtla #14

Sayın Karahan bey, Bilgiye acik insanlarız.33 derecenin anlatilmasinda sakinca yok.Ben araştırdığım İngilizce kaynaklardan ve Türkçe kaynaklardan bu izlenimi edindim.Ezoterizm'e girdiği için bir çok konu paylaşılmiyor.Her zaman siz demezmiydiniz;Neyi neye gore ezoterizm olarak konuyu ayıracağız.Hz isa as.33 derecesinde çilesini ben ilk defa sizden duydum.Masonluğun 33 derecesi ile alakasi nedir?..Mosonlugun 33 derecesine ulaşan üstadlar bilginin doruğuna ulaşmışlardır..Not:Kapali kapılar ardında ezoterizm konulu törenleri gozlemleyemedigimiz icin şahsi ve kitaplardan araştırmış olduğum fikrimi sunuyorum.Ben herkese saygılı davranıyorsam herkeste bana saygılı davranmasını bekliyorum.Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Aralık 03, 2017, 09:28:20 ös Gönderen: Farmakoloji »
Üyeliğimin iptalini talep ediyorum!Aksi taktirde dava edecem! Formda zorla kayıtlı tutuluyorum.Defalarca üyelik iptali talep ettim..Formda kayitli üye olarak bulunmak istemiyorum.Bu form zaman kaybı!

Aralık 03, 2017, 09:37:40 ös
Yanıtla #15
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sorumu yanlış okumuşsunuz o yüzden değerlendirmeniz yanlış başlamış.
Sorduğum soru şu
Hz isa çile çekmeye 33 yaşında başlamış,nasilki masonluktaki ritüel çalışmaları süleyman tapınağı ve hiram ustaya yapılıyor ise burada da isa ya bir atıf varmıdır diye soruyorum.
Bir bağlantı olabilir önemli yada değil lakin masonlukta bunlar var.
Bilgi vakıf olana verilir ezotetizmin özündeki işleyiş bunu gerektirir.
Mısırın ölüler kitabını okuyun en basında bile bu anlatılır.
En sevdiğim örnek ile söyliyeyim 6 yaşındaki çocuğa akademik eğitim veremezsin.
Masonluktaki sırlar kişi vakıf olduğu anlayıp algılayabildiği için verilir verilen bilgileride sır olarak tutması istenir ki anlamaya vakıf olmayan kişilerin kafası karışmadın diye iste ketumlukta burada devreye giriyor.
Hepsi bu.
Masonluk abartıldığı kadar bilinmez değil lakin bilinemeyecek kadar abartıldı özellikle bu forumda ve özelliklede hariciler tarafından.

EDMUND BURKE

Aralık 04, 2017, 09:57:13 öö
Yanıtla #16
  • Skoç Riti Masonu
  • Orta Dereceli Uye
  • *

99 dereceli (aslında 97) Memphis Mizraim Ritinin varlığını da unutmayınız, EKSR'deki 33. derecenin İsa'nın yaşı ile veyahut başka bir özelliği ile alakası yoktur.

Aralık 04, 2017, 10:57:58 öö
Yanıtla #17

33 derece MASON'lukta önemli bir konumdur.Hz İsa as. alakası yoktur.Dinler ve peygamberler dogmatik kavrama girer.Masonluğun kendi içerisinde dogma olsada derecelerde dogmalardan arınmıştır..Albert Pike Fre Mason (Morals and Dogma) kitabından okumuştum.. Saygilarimla.
« Son Düzenleme: Aralık 04, 2017, 11:36:20 öö Gönderen: Farmakoloji »