Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Nasil mason ve hemsire olabilir  (Okunma sayısı 7850 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Haziran 25, 2014, 11:52:20 ös
Yanıtla #10
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Konuya giriş yapmayacaktım lakin bulunduğum platforma olmayacak tanımları, kabataslak cümleleri birde forumun ciddiyetine zıt bir üye görünce giriş yaptım.

Bakınız ben şahsi olarak bir kaç kez Sayın Mason ile önceden bu konuyu konuştum. Kendilerine üye seçimi konusunda daha dikkatli olabileceklerini sadece başvuru formunu değil facebook-twitter yada değişik sosyal ortamlarda ki profillerininde incelenip öyle kabul edilmesi konusunda bir öneride bulundum. Elbette görüldüğü gibi forumu kirletmekten ve sokak dilini getirmekten başka hiçbir şey görülmemektedir. Burası mahalleniz değil, saklambaç oynama yeri yada chat yapıp arkadaş ekleme yeri değil. Ön tanımı olarak burası tarihi bilgiler barındıran, insanların saygınlık çerçevesince tartıştığı, sokak dilinden uzak, aslında günün kaba, argo, iffetinden, şirkinden, kininden uzak bir yer. Burası Masonlara dair Türkiye'de bulunan en büyük bilgi arşivine sahip platformlardan birisi.

Açık konuşacağım. Böylesi üyeleri, tartışma bilmeyen, münazara nedir bilmeyen, girdiği ortama ayak uyduramayan kişileri bu platformda görmek istemiyorum. Heyecanlı olunabilir ama uyarı enkazına taşkınlık yapılmaz aksine ders alınır ve hata düzeltilir.

İyi Forumlar.
Dünya üstündeki en üstün yaşam formu olduğumuza ama yine de sözcüklere sığmayacak kadar mutsuz olduğumuza,çünkü başka hiçbir hayvanın bilmediği şeyi,ölmek zorunda olduğumuzu bildiğimize dair bir ironi

Haziran 26, 2014, 02:39:17 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Slm peacewings ben Hur ve Kabul edilmiş masonlar derneği izmir şubesini aradım sordum bole site bize ait değil dedi.

Haziran 26, 2014, 02:47:48 öö
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Sayın ares bir yazımdan beni suçlu ilan etceksiniz  mahele ağzı diyosun yeni üyelerden bir şahsın facene baktım arkadaşları kısmı uygunsuz kıyafetsiz insanlarla dolu sonra buraya cidiyetim azaldı yargılamadan önce bir siteyi üyeleri incelesene ya o face uygunsuz olan kisi bana ulaşsa faceten peki benim ciddiyetim ne olcak?

Haziran 26, 2014, 03:51:48 öö
Yanıtla #13
  • Ziyaretçi

Sonuç olarak iyi insan olayım ben bana yeter. Buna dikkat ediyorum ben mason olmadanda iyi insanım yardım severim,sadece iyi duzgun insanlar topluluğu kısmı cazip geldi görmek tanımak istedim bole insanlar varsa diye kötu niyetim yoktu illa mason yada hemşire olayım demedim ama gelen cevaplar aşalayıcı kimseye kırmak istemiyorum lutfen kardeşlik anlatılan yerde tartışmaya döncek sorum soruma cevap vermesenizde olur sadece soruydu dediğim  gibi insan olayım bana yeter.

Haziran 26, 2014, 09:37:17 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

VURUN KAHPEYE   

Sayın sans045 lütfen başlığı üzerinize alınmayınız. Söyleyeceklerim sizinle alakalı değil, arkadaşlarla alakalıdır.

Forumun manifestosu takdire şayan. "Masonluk, Masonlardan öğrenilmelidir". 

Maalesef Mason arkadaşlardan bunu sağlamamız pek mümkün olamayacak. O zaman Sayın Adam gibi değerli üyelerden Masonluk ile ilgili değerli bilgiler öğrenelim. Forumda bazen Masonluk ile alakalı konu bulmak çok zor oluyor. Kendi adıma arşivleri karıştırmak forumdan şu an için yararlandığım bir bölüm olmaktan öteye gidemiyor. İster beğenelim ister beğenmeyelim Sayın sans045 foruma uygun bir konu açmış. Belli ki Masonluk ile alakalı hiçbir şey bilmiyor. İşte bize fırsat. Öğretelim kendisine ya da nasıl öğrenebileceğini gösterelim. Yazım kurallarını da öğretelim. Bu sitede defalarca tartışılmış; Masonluk ile ilgili bilgisi olmayanlar Masonluğu bilmeden lekeliyor diye defaatle yakınmışız dır. Bu forum bilmeyene Masonluğu mu öğretecek, yoksa cephe mi genişletecek?

Üzülerek görüyorum ki bazı arkadaşlar, bu amaçtan sapmış, kendini Forum üyesinin değerli bir bireyi olarak görerek, bilgi vermekten ve yol göstermekten kaçınmakta, biraz kolay gördüğü avını parçalamaya yönelmektedir. Bu, her nasıl imla hataları bu forumda yapılmamalıdır diyoruz, bu üslupta da olmamalıdır.

Konuya dönecek olursak bu konu altında aşağıda verdiğim link ve yazıları okumanını rica ederim;

Sayın san045 aşağıda ki konuları irdelemenizi rica ederim;

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=462.0
http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=8528.0

Bunların dışında şu başlık altında ki konuları incelemenizi tavsiye ederim

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?board=8.0

Hemşirelik ile alakalı;

Şu başlık altında ki birçok konu merakınızı giderir

http://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?board=135.0

Bilgi vermek yerine kılıçlarını çeken tecrübeli arkadaşlara ise forumumuzun şu maddelerini hatırlatırım;

Forum Kuralları Madde 5.   Üyeler arasında sert tartışma ve polemikler yaratacak mesajlar foruma gönderilemez.
Forum Kuralları Madde 7.   Forum Alanlarımız internetteki diğer forumlardan daha ciddi ve düzeyli niteliktedir. Üye mesajlarının üslubu, içeriği, diğer üyelere hitabı ve benzeri konularda forum teamüllerine ve Masonlar.org Sitesi geleneklerine uygun yazışma yapılması beklenir.
Forum Kuralları Madde 8.   Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez. Mesajlar "Chat Dili" kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif ve özenli olmalıdır.
Forum Kuralları Madde 12.   Forum bilgi paylaşım merkezi olduğu için gereksiz-kişisel tartışmalara-atışmalara girmek yasaktır. Paylaşmak dışında yönelim içeren mesajlar uyarıda bulunmaksızın silinir. Aynı mesajların tekrar yazılması ve/veya forum yönetimine mesaj alanında yazılarak soru sorulması eylemlerinde bulunanların erişimleri kısıtlanarak üyelikten çıkartılırlar.

Sayın sans045 size de bazı maddeleri hatırlatma zorunluluğum var.

Forum Kuralları Madde 7.   Forum Alanlarımız internetteki diğer forumlardan daha ciddi ve düzeyli niteliktedir. Üye mesajlarının üslubu, içeriği, diğer üyelere hitabı ve benzeri konularda forum teamüllerine ve Masonlar.org Sitesi geleneklerine uygun yazışma yapılması beklenir.
Forum Kuralları Madde 8.   Nezaketsiz, gayrı-ciddi, kırıcı, gereksiz sert, saygısız veya hakaret niteliğinde kabul edilecek mesajlar ile küfür, argo vs. özensiz ve istenmeyen ifade veya üslup içeren mesajlar forumda gönderilemez. Mesajlar "Chat Dili" kullanılmadan yazılmalı, yorum ve görüşler ciddi, objektif ve özenli olmalıdır.
Forum Kuralları Madde 11.   Ayni başlığı birden fazla konu altında açamazsınız. Bununla beraber lütfen konu başlıklarına dikkat ediniz. Dikkat çekici (ajitasyona yönelik) konu başlıkları seçmek yasaktır.Konuyu anlatan başlıklar seçmeye özen gösteriniz. Buna benzer olaylarda konu silinir,gerektiğinde üyelik iptal edilebilir.

Umarım kimseyi kırmadan düşüncelerimi paylaşmış ve konuyu ciddiye alarak tartışmayı sürdürme arzumu dile getirmişimdir

Saygılar

Haziran 26, 2014, 10:37:24 öö
Yanıtla #15
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Flört etmekmi hani düzgün bir topluluktu tanımak demek istediniz herhalde sayın adam sizin bu yazdıklarınızı bende biliyorum.Ama ole kolay olmuyo

Sanki flört etmek kötü bir anlama geliyormuş gibi hemen savunma yapılmış. Hemşire, Masonlukta bir Mason'un eşine hitabet şeklidir. Hemşire olmanız için bir Mason ile evlenmeniz gerekmektedir. Bu iş için de önce flört etmeniz sizin açınızdan hayırlı olabilir. Siz ne sanıyordunuz? Kadın Masonlara Hemşire denildiğini sanıyordunuz değil mi?  :) Lütfen doğrusunu öğrenin.

bu arada yazıma imlama laf atan olmuş hangi akıllı insan görmediği tanımadığı sanal bir siteye bukadar dikkat eder 

Laf atmakta haklıdır da. Böyle Türkçe olmaz. Böyle anlatım, böyle ciddiyetsizlik olmaz. Gördüğünüz üzere bizler bu sanal siteye bu kadar dikkat ediyoruz. Siz de ediniz. Forum kuralları da bunu şart koşmakta.

ben izmir masonlar derneğini aradım bizim böle bir sitemiz yok diyo

İzmir Masonlar Derneği diye bir dernek bulunmamaktadır. Siz HKEMBL'nın İzmir'deki şubesini (lokalini) aramışsınız. Onlar da size doğru bilgi vermişler. Bu forum, HKEMBL'nın resmi sitesi değildir. Hiçbir büyük locaya bağlı değildir. Eğer Sn. MASON ile yapılmış olan röportajı bulup okursanız, bu forumun Sn. MASON'un kişisel insiyatifiyle kurulmuş bir platform olduğunu anlarsınız. Fakat bu forum HKEMBL üyesi olan ve/veya HKEMBL ile masonik tanışıklığı olan diğer yurtdışı büyük localara üye masonlarca idare edilmektedir. Buna rağmen büyük localarla resmi veya gayri-resmi bir bağı bulunmamaktadır. Kişisel bir girişimdir.

burda yazanları okudum ben mason olmak için mutlaka bir dine inancan diyo fakat sayın adam inanmıyor bu ne çelişki iki okuduğunuzla iki noktayla olmuyo bu işler daha kendiniz okumamışsınız bana diyonuz neyin kafası bu

HKEMBL'na giriş şartlarından biri de bir dine değil fakat bir "Yüce Yaradana" inanmaktır... Dine inanç sorgulanmaz. Diğer obediyanslarda ise "Yüce Yaradana" inanıp inanmama da sorgulanmayabilir, kişinin kendisine bırakılabilir. Ayrıca nereden biliyorsunuz kimin inanıp kimin inanmadığını? Bu forumda "neyin kafası bu" gibi söylemlerden kaçınınız.

yaptıklarınız fakir kardeşlerimizde var yazıyo yok diyonuz olmak isteyen gelsin alınır diyo yok diyonuz burdan görmeden tanımadanmı inancaz

Kimse yok demiyor. Sn. Ersin Baltalı'nın vermiş olduğu linkleri okuyunuz lütfen.

Live long and prosper.