Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: YORUMSUZ- FELSEFİ AÇIDAN BU DURUMA NE DENİR ?  (Okunma sayısı 2708 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 11, 2023, 10:02:28 ös
  • Uzman Uye

« Son Düzenleme: Eylül 11, 2023, 10:09:20 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 12, 2023, 07:49:41 ös
Yanıtla #1
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sürekli olarak gazetecilere yükleniliyor. Derslerimizde mesleğimize yönelik bu eleştirileri ele almıştık. Ünlü bir gazeteci fotoğrafını çekip açlıktan kıvranan çocuğu haber yaptı diye tüm insanlar gazeteciyi günah keçisi yakıp psikolojik açıdan onu yıpratıyor. Ancak onun yayını sayesinde AB dahil pek çok ülke bölgeye gıda yardımı için harekete geçiyor. Onu geçecek olursak her skandal durumda, zor durumdaki kişiye gazeteci, fotoğrafçı yardımcı olmayı denerse ne kadar sağlıklı olur kendisi için?
« Son Düzenleme: Eylül 12, 2023, 08:09:41 ös Gönderen: Novayst »

Eylül 12, 2023, 09:31:08 ös
Yanıtla #2
  • Uzman Uye

Görüşlerinize %100 katılıyorum ....Bende kısmetse 4 sene sonra saflarınıza katılacam.

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Eylül 14, 2023, 02:22:34 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Görüşlerinize %100 katılıyorum ....Bende kısmetse 4 sene sonra saflarınıza katılacam.

Saygılar

Şimdiden hayırlı olsun :)

Saygılar bizden

Eylül 14, 2023, 05:21:21 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye

Teşekkürler. O meşhur resmi derste hocamız göstermişti. Hakikaten sayfalarca yazı yazsan ve konuyu dile getirsen resimdeki verilmek istenen msj. veremezsin. Cumhuriyet öncesi Türkiye sini iki  çocuk resminde ki o fakirliği ve yoksulluğu tam anlatamazsın, yeni nesile ...Üstlerinde lime lime olmuş elbiseler insanın içini parçalıyor ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ekim 10, 2023, 11:22:23 ös
Yanıtla #5
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Haber için fotoğraf çekmek ayrı fotoğraf çektikten sonra zor durumda olanı, açlıktan ölmek üzere olan ve başında akbaba bekleyeni, bırakıp gitmek ayrı olsa gerek.

Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Ekim 10, 2023, 11:29:17 ös
Yanıtla #6
  • Uzman Uye

Sizce ne yapılmalıydı?

Saygılar Selim bey ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 03, 2023, 10:06:57 ös
Yanıtla #7
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın NOSAM33,

Aslında sorunuzun yanıtı yazımda var. Fakat sizin belirttiğiniz gibi detaylandırarak yanıtlamak daha faydalı olacak. Fotoğrafı çeken eğer fotoğrafı çektikten sonra çocuğu alıp yardım yerine götürmeyi amaçlasa belki taşırken ölecek belki de yardım yerinde ölecekti veya yaşayacaktı. Zor durumdakinin fotoğrafını çekip ödül almayı hedeflerken kendisine herhangi bir olumsuzluk yaratmak bir yana aldığı ödülü taçlandıracağı bir davranış sergileyebilirdi. Bu durum kendisinin eleştirilmesini önleyeceği gibi kendi vicdan muhasebesi sonucu ölümü kendisi de yaşamayacaktı. Bununla beraber aldığı ödül gerçek bir anlam ve değer içerecekti.

Yanıtı uzun bir aradan sonra yazabildiğim için kusura bakmayın.
Madem yersizlik alemi aslım
Artık bana tek bir şey düşecek
Yücelip aslıma gitmek

Kasım 04, 2023, 10:10:33 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Sayın Selim bey, ilginize teşekkür ederim. Yazdığınız açıklama benim açımdan yeterli oldu .Tekrar teşekkürler ...

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus