Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hangi müzik tarzini seviyorsunuz?  (Okunma sayısı 34635 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 18, 2007, 02:42:26 ös
Yanıtla #20
  • Aktif Uye

Bu güzel ay da sergilediğiniz bu cömertçe tavrınızdan ötürü sizi kutlarım.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Eylül 18, 2007, 04:39:32 ös
Yanıtla #21

Heavy metal beni mutsuz ediyor sanki karanlığa doğru ilerliyorum dinleyince o yüzden pek sevmem.

Heavy'le mutsuz olabiliyorsan doom metal dinlemni hiç tavsiye etmem. :) Helloween Kiss gibi gruplar mutsuzluğunuzu giderebilir diye düşünüyorum ne dersiniz?
ars longa, vita brevis...

Eylül 18, 2007, 04:50:12 ös
Yanıtla #22

Bende eskiden doom,death ve her ağır türünü severek dinlerdim özelliklede Marilyn Manson.Tüm diskografisi hatta konser DVD leri bile var bende.Artık kafam kaldırmıyor.Neredeyse newage dinlemeye başlayacağım.Metal müzik hayranı birisi için utanç verici bir aşama :)
Omnia mors aequat

Eylül 18, 2007, 05:00:33 ös
Yanıtla #23

Marilyn Manson'nın kafanızı şişirmesi doğal gerçi biraz piyasadır mtv tabanlıdır ama utanç konusuna bende yaklaşıyor gibiyim artık. 60'ların sakin müzikleri hoşuma gidiyor.

Eylül 18, 2007, 06:38:57 ös
Yanıtla #24
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Ben bi de Metallica`yi cok severim. Nothing else Matters...biliyorum biraz eski, ama ne varsa eski parcalarda var. Rap ve Hiphop tarzini sevmem pek, ama House dinlerim mesela.
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Eylül 18, 2007, 06:57:46 ös
Yanıtla #25
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

kerkük türküsü olan "altun hizma"da "seni gördüm şad oldum" der, inanızın ben de sizi gördüm şad oldum.

bir zamanlar zevkle ve inatla dinlediğim müzisyenleri - grupları artık başım kaldırmamaya başladı, albümler rafta tozlanmaya terk edildi, arada sırada elime alıp hımmm sepultura, aaa evet ya stratovarius, ahaaa malmsteeen, yook canım death oath vesair diyorum, hadi sizden mi saklayacağım gizli gizli dinliyorum da -sesi fazla açmadan :( ne zevksiz ne zevksiz :( - mazi kalbimde bir yara beyler... artık şöyle bir gitar solo olsa da dinlesek devrimiz mi geri de kaldı ne?

senfonik rock / opera metal takılmaya başaldık, daha soft, kafa ağrıtmayan cinsinden :), Dream Theatre, Almora, Moody Blues, Alan Parson's Project, Savatage felan, ben şimdilerde Gregorian felan dinliyorum [gregoriandan nothing else yi şiddetle tavsiye ederim]

bu arada elbetteki Sn. Anatolic gibi arada unforgiven'a, and justice for all'a, one'a kısacası metallicaya takılmadan duramadığımı belirteyim.

neyse dedim ya işte sizi gördüm şad oldum

sevgi ve saygıyla...

(oh be itiraf ettim rahatladım; hala saçımın uzun olduğunu görenler yanlış anlıyorlar zaten yok kardeşim ben o eski ben değilim gayrı)

Eylül 18, 2007, 09:49:22 ös
Yanıtla #26
  • Ziyaretçi

Ben daha Çok Heavy Metal , Trash Metal bazende Glam Metal dinlerim. Başlıca Dinlediğim Gruplar;

Iron Maiden, Black Sabbath, Metallica, Judas Priest, Slayer, Megadeth, HammerFall, Children of Bodom,  Pantera, OverKill, Saxon, Satyricon, Exodus, Annihilator, Kreator, Dream Theater,  Rammstein , System of a Down , Linkin Park,  In Flames, Stratovarius, Slipknot, Dark Quantilly, Dimmu Borgir ve Hayko Cepkin

(Sıralamanın Bir Önemi Yoktur)

Selam sana! :) Hele ki dave'i görünce baya bir mutlu oldum. Ama  Rammstein , System of a Down , Linkin Park, Slipknot gibi grupları görünce midem bulandı :) Bir heavy glam dinleyicisine yakışmadığından.
Sanada Selam :) Öncelikle bende Dave Mustaine 'e aşırı bir sempati duyuyorum :D Çok Akıllı ve Zeki bir insandır. Bunu yazdığı şarkılardan anlayabiliyoruz.

Yukarıda saydığım müzik türleri aşırı ağırlıkta dinlediğim türlerdir.  Ben  Nu-Metal hiç sevmem ama bazı şarkıları var ki gerçekten güzel örneğin ; Linkin Park - Numb / One Step Closer , Slipknot - Before I Forget , Rammstein - Adolf Hitler gibi.  Arada sırada, metal hayranı bir genç olsamda diğer türlere kayıyorum (Sadece beğendim şarkılar ve kesinlikle Rap hariç).

Eylül 21, 2007, 10:49:00 öö
Yanıtla #27
  • Uzman Uye

Bu arada aklıma şarkı gelimişken bu şarkıyıda söyleyeyim illaki dinlemişsinizdir.

Rachid Taha- Ya Rayah
''Kızıl elmada buluşalım''

Eylül 21, 2007, 04:29:28 ös
Yanıtla #28

Ben daha Çok Heavy Metal , Trash Metal bazende Glam Metal dinlerim. Başlıca Dinlediğim Gruplar;

Iron Maiden, Black Sabbath, Metallica, Judas Priest, Slayer, Megadeth, HammerFall, Children of Bodom,  Pantera, OverKill, Saxon, Satyricon, Exodus, Annihilator, Kreator, Dream Theater,  Rammstein , System of a Down , Linkin Park,  In Flames, Stratovarius, Slipknot, Dark Quantilly, Dimmu Borgir ve Hayko Cepkin

(Sıralamanın Bir Önemi Yoktur)

Selam sana! :) Hele ki dave'i görünce baya bir mutlu oldum. Ama  Rammstein , System of a Down , Linkin Park, Slipknot gibi grupları görünce midem bulandı :) Bir heavy glam dinleyicisine yakışmadığından.
Sanada Selam :) Öncelikle bende Dave Mustaine 'e aşırı bir sempati duyuyorum :D Çok Akıllı ve Zeki bir insandır. Bunu yazdığı şarkılardan anlayabiliyoruz.

Kesinlikle haklısın eskilerden bir tek o kaldı sanki. Ki son albümde de bunu kanıtladı.

Eylül 21, 2007, 07:47:11 ös
Yanıtla #29
  • Uzman Uye

Sagopa Kajmer dinlemelisin dostum niye rap  hariç :) İlla bir tarzın peşinden koşma.
''Kızıl elmada buluşalım''