Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Ayrilan Masonlar  (Okunma sayısı 22579 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 05, 2008, 11:10:34 öö
Yanıtla #20

Kişilerin anladığı dilden konuşmak veya ceza kesmek ne aldığımız terbiyeye nede öğretiye uygun değildir.Ayrıca bukadar karektersiz birinin anlattığı şeylerin doğru olduğuna veya olabileceğine inanırmısınız?

Her ne kadar haklı bir durumda olsanız da sonuçta en ilkel İnsan'dan Mükemmel ve Çağdaş bir İnsan olunabileceğini İnsanlık Evrim'inden birebir şahit olarak gözlemleyebiliyoruz.

Önemli olan => ''' İnsan'dan İnsan Yaratmak ''' tır.

Saygılar;)   
« Son Düzenleme: Mart 05, 2008, 11:13:04 öö Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Mart 05, 2008, 04:08:13 ös
Yanıtla #21
  • Ziyaretçi

ihanet eden masonlara ceza verilirmi yoksa başı boşmu bırakılırlar.

eğerki cezalar varsa bunları öğrene bilirmiyiz.

Mart 17, 2008, 11:58:55 ös
Yanıtla #22
  • Uzman Uye

yeni konu açmadan buraya devam etmek istiyorum.

1-masonluktan tamamiyle ayrılan biri  tekrardan alınabilirmi?
2-bir kişi milletvekili olmak için ayrıldıysa (ediz hun gibi.ama yalnışsa düzeltin) milletvekilliği dahamı önemlidir bir mason için yani daha mı ağır basar?bunu yalnız kötü anlamda anlamayın benim yazılarım biraz sert oluyor insanlar yalnış anlıyor ve polemik oluyor
şunun için soruyorum yani bir insan senelerce emek veriyor.saatlerini harcıyor,kendini geliştirmeye çalışıyor ve 5 yıllık bir süre için ayrılıyor.yani ben göze almazdım gibime geliyor.he belkide gelişimini tamamlamışsa ediz hun bey o ayrı yani 32. dereceye kadar çıkmışsa.
3-özdemir erdoğan'da ayrılmış oda şu sözleri kullanıyor: "Eğer istifa etmeseydim, Amerika'daki tüm kapılar bana açılırdı. Fakat şimdi ağzımla kuş tutsam bu olmuyor!" Özdemir bir de iddiada bulunuyor: "Başarılı görünüp, birçok organizasyona davet edilen, ön plandaki ünlülere bakıldığında mason olanlar anlaşılabilir."
yani bukadar düzgün bir sanatçı bunu söylemsi çok komik.sanki pişman olmuşta çamur at izi kalsın yapıyor.
özdemir erdoğan niye ayrılmıştı bununla ilgili bilgi verebilirmisiniz azda olsa.yani zormu gelmiştir yoksa dediği gibi "vicdanımı rahat etmedi" ve niye etmemiş olabilir 3. derece kadar yükselen bir mason.
acaba vicdanı kendisini masonluğamı layık görmedi yoksa neden vicdanı rahat etmemiş olabilir?

« Son Düzenleme: Mart 18, 2008, 12:02:37 öö Gönderen: M.Akyol »

Mart 18, 2008, 08:55:14 öö
Yanıtla #23
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin M.Akyol,

Her zamanki gibi yine oldukca guzel ve bizleri zorlayici sorular sormussunuz. Elimden geldigi kadar cevaplandirmaya calisacagim.

1- Ayrilma nedenine bagli olarak, evet.

2- Kisi ismi hakkinda hicbir yorumda bulunamam. Fakat durum ile ilgili olarak, kisinin kendi kisisel tercihidir. Milletvekili olmak icin Masonluktan ayrilmaniz bir kural degildir. Ancak normal hayatinizi etkileyecegini dusunuyor ve bu yonde bir karar veriyorsaniz, bizler saygi duyariz. Masonluktan ayrilirkenki dereceniz ne ise, geri geldiginizdeki derecenizde her zaman aynidir. Istisna-i durumlar haric Masonlukta aldiginiz dereceyi bir kere daha almaniz soz konusu degildir. Eger 25. derecede Masonlugu birakmis ve bir sure sonra geri gelmis iseniz, yine 25. dereceden devam edersiniz.

3- Sayin Ozdemir Erdogan i oldukca severim. Begendigim sanati ve apayri bir karakteri vardir. Kisinin Mason olup olmamasi, ayrilip ayrilmamasi yada nedenleri hakkinda bilgi veremeyecegimi sanirim sizde farkindasinizdir.

Bahsettiginiz gibi bir olay herhangi bir Kardesimiz icin mevcut ise,  ayrilma karari kendi tercihidir. Onun vicdani Masonluk tarafindan uygun gorulmeseydi iceri alinmazdi. Ancak kendisi, kendi vicdanini Masonluga uygun gormuyor ise ve bu karari gecte olsa verdi ise bizler sadece ona saygi duyar, kapiyi yine iceriden acarak onu disari ugurlariz.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Mart 18, 2008, 09:55:20 öö
Yanıtla #24

kapiyi yine iceriden acarak onu disari ugurlariz.

Çok İlginç, Masonik bir Anlamda mı söylediniz Sayın Mason; yoksa Bilinen Anlamıyla mı Vurguladınız?

Saygılarımla,

Mart 18, 2008, 02:28:12 ös
Yanıtla #25
  • Ziyaretçi

Bildiğim kadarı ile Sevil hanım, Mason localarında kapıların aynı gönül kapısı gibi içeriden açılması ile alakalıdır...

Mart 18, 2008, 02:33:40 ös
Yanıtla #26

Bildiğim kadarı ile Sevil hanım, Mason localarında kapıların aynı gönül kapısı gibi içeriden açılması ile alakalıdır...

Anladım, Teşekkür Ederim. Ama neden bu özellik var? Bunu anlayamadım?

Mart 18, 2008, 02:37:08 ös
Yanıtla #27
  • Ziyaretçi

Anladım, Teşekkür Ederim. Ama neden bu özellik var? Bunu anlayamadım?
Bugüne kadar anladıklarım ve öğrendiklerim doğrultusunda, Masonik öğretiyi bu yola baş koyacak kişinin tamamı ile kalben yapması gerekir. Ve sevgidir kalbin kapılarını ışığa açan. Kimse kolaylıkla kalbinize giremez siz açmadıktan sonra değil mi? Aynı düşünce Masonik öğretide de mevcuttur...

Mart 18, 2008, 02:44:08 ös
Yanıtla #28

Bugüne kadar anladıklarım ve öğrendiklerim doğrultusunda, Masonik öğretiyi bu yola baş koyacak kişinin tamamı ile kalben yapması gerekir. Ve sevgidir kalbin kapılarını ışığa açan. Kimse kolaylıkla kalbinize giremez siz açmadıktan sonra değil mi? Aynı düşünce Masonik öğretide de mevcuttur...

Masonluk, sadece bir Loca değil mi? Neden buna Gereksinim Duyuluyor?

Mart 18, 2008, 02:45:42 ös
Yanıtla #29
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Cunku bizlerin Localari Kardes Sevgisi, Yardimlasma ve Dogruluk uzerine kuruludur.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.