Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Sen hissetmezsin...  (Okunma sayısı 1789 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 11, 2008, 01:43:47 öö
  • Ziyaretçi

SEN HISSETMEZSIN-

Sabahin korunde uyandim.Oysa ki buraya dinlenmek,dusuncelerimden arinmak icin gelmistim..Olmuyor..Cok guzel bir otel odasindayim. Gun daha yeni agariyor.Dusuncelerim de oyle..Balkondan manzara o kadar guzel ki...

Hava henuz karanlik sayilir.Ben kaybolmusum o karanlikta,bir noktaya dalmis gitmisim...Oteldeki herkes uyuyordur simdi diye dusunuyorum,hafif bir tebessum doluyor asik yuzume,hemen terkediyor beni....Oysa sevmistim onu...Bu sehir bir baska kokuyor sanki..Esen ruzgar usutmuyor beni,sanki mis gibi cicek kokuyor.Balkondan asagi bakiyorum,masum,yalniz bir kumsal,dalgalarin acimasizca carptigi...Karsiya bakiyorum,isiklar yanip yanip sonuyor.Neler oluyor kimbilir orada...Kimler kimleri uzuyor,mutlulklar nasil yasaniyor-eger varsa-Sonra kendi bulundugum yeri dusunuyorum..Kim var yanimda?Yalnizlik...Neden buradayim?Sessizlik...Icim urperiyor.En cok sensizlik yasartiyor gozlerimi,bir de bu mis kokulu ruzgar...Sen geldin ya aklima,hemen yuregim atiyor,cikmak,kurtulmak,beni terketmek istercesine...Tabii terkeder,onu okadar yordum ki..Ama kurtulamiyor,yine esir ediyorum onu,yoksa ben mi onun esiriyim?

Bu sehirde sen yoksun... Sen yurekleri carpitmayan bir dusuncesizlikle,boyle mis kokulu ruzgarlarin esmedigi o pis sehirde uyuyorsun.Yazik sana,belki yaninda bos insanlar,belki yok icinde yalnizlik,ama bu tadi aldin mi hic hayatinda??Boyle guzel bir sehirde,karsinda sonsuz deniz,aklinda umutsuzluklar,hic seyrettin mi bu saatte martilarin haykirislarla dolu ucuslarini? Hic dusundun mu o kuslari,ne hissederler,neden haykirirlar kimseyi takmadan????

Aksamin son damlalari da gecti...Koskocaman bir sabah,sanki sehir bitti,kalmadi o guzellik...Yoksa sen miydin biten,yoksa ben mi,yoksa sevgiler mi tukenen,eriyen,yoksa dusuncelerim mi yorulmus,terketmis beni,kalbimin yapamadigini basararak?Disariya cikacagim simdi,insanlarin arasina girerek,yalnizligima,sensizligime bir perde cekerek,bir maske giydirerek,seni dusunmuyor,hissetmiyor,yasamiyor gibi...Herkes oyle sansin.Ne farkeder???

(Mesut Koçak adlı bir yazardan)