Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İNSAN MAYMUNDAN DEĞİLDİR  (Okunma sayısı 89218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 21, 2013, 06:11:11 ös
Yanıtla #80
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Hey gidi zavallı insancıklar hey!...

Atalarınızın, bugün genelde maymun denilen ancak bir yanda şebek, şempanze, goril ve orangutan gibi, bir diğer yanda bilemediğim sayıda daha birçok cinsi ve türü olan hayvanın atasıyla yakın düşmesi sizi çok mu incitiyor?

Bunun için mi kendi hemcinslerinizin yaratmış olup "Tanrı sözü" diye size duygu sömürüsüyle kabul ettirmiş, adına "kutsal kitap" denilen o yazılardaki sözüm ona yücletmelere ineanmayı yeğliyorsunuz?

Bilimi ve bilimselliği, aydınlığı ve evrensel gerçekleri yadsıyarak tuttuğunuz bu yolun sizi karanlıktan başka hiçbir ortama götürmeyeeğini anlayamayacak kadar da mı zavallısınız?

Ey, zavallı insancıklar ey!... Biliniz ki sizin için üzülüyorum. Bir an önce bu bağlanmışlıklarınızdan, akıl tutsaklığından kurtulmanızı diliyorum. Bunu yapabilecek olan da sadece siz, kendinizsiniz. Ne yazık ki bir başkası sizin hesabınıza yapamıyor bunu. Siz onların hesabına cehennem yargıları kesseniz bile...

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ocak 21, 2013, 06:39:19 ös
Yanıtla #81
  • Aktif Uye

Konu o kadar bilim dışı ki yazacak birşey bulamıyorum. Hani evrim ve Darwin'e karşı birşeyler yazılsa belki biz de katkıda bulunabiliz.

Dogmalar her yerde.
Hayatın her safhasında.
Kutsal kitaplarda,
Beynimizde.
Dogmalar insan için.
Güle güle tüketin.

Saygılarımla.
Özgürlük zeka demektir, sevgi demektir. Özgürlük sömürmeme, yetkeye boyun eğmeme demektir. Özgürlük olağanüstü erdem demektir.
Jiddu Krishnamurti

Ocak 21, 2013, 07:10:24 ös
Yanıtla #82
  • Uzman Uye

Hiç dikkat ettiniz mi ?...

Hayvan deyip te hor gördüğümüz canlıların da iki gözü,iki kulağı,ağzı,dişleri,kaşları,kolları(ön ayak)ayakları,kalpleri,ciğerleri,bağırsakları,hatta beyinleri var.

Bu benzeyiş size tanıdık geliyor mu ?

Düşünmüyorlarmış,konuşmuyorlarmış...

Acaba atalarımız düşünüyorlarmıy dı ?

Niye bizlere benziyorlar ?

Siz gerçekten gökten inen Adem ile Havva dan türediğimizemi inanıyorsunuz ?

Bu alegorik bir anlatımdır,aksi takdirde hepimiz özürlü olurduk.Gerçi,kaza ürünüyüz ama o konu başka...

Evrim teorisi ve bilimin bugün geldiği nokta bunu kolaylıkla açıklıyor.

Yaşam suda başlamıştır ve hepimiz tek hücreli canlıların evrilmesiyle bu güne kadar evrilerek gelen türleriz.Kuşkusuz,süreç devam ediyor.

Bu süreci yadsıyan hiçbir inanç veya kabul,ne kutsal nede rasyonel olarak adledilemez.

Herzaman söylerim;aklın onaylamadığını,Tanrı kabul etmez.

Saygılarımla
Ben"O"yum,"O"ben değil...

Ocak 21, 2013, 07:29:11 ös
Yanıtla #83
  • Uzman Uye

Hayir sayin ADAM hayir üzülmeyin cünkü üzülmek sizin gibi insanlara lükstür, sizin üzülmeye hakkiniz ve zamaniniz yok, olmamali bence. Sizin savasmaniz lazim ki bizim yolumuzu acmaniz lazim. Bu sizinle baslamis bir savas degil, sizden öncekiler baslattilar bu savasi, siz onlarin actigi yoldan gideceksiniz ve gün gelecek biz sizin actiginiz yoldan devam edecegiz. Bu hayatin devinimidir, bu diyalektigin kanunudur.

Onlar kendi baslarina bu baglanmisliktan kurtulamazlar, bu akil tutsakligindan kurtulamazlar, ( burda kendilerince inanan insanlari kücümsüyorum sanilmasin ),onlar bu düsüncelere isteyerek, bilerek esir olmadilar. Onlar bin yillarin gelenegine esir edilmislerdir, onlar sistemin onlara verdigi bilincle bu inanca esir oldular, onlar korkularla bu düsüncelerin ardindan gittiler, onlar belki birazda isin kolayina kactiklarindan bu yola girdiler.

Sebep herneyse onlari yalniz birakamayiz, onlara cennetin ve cehennemin bu dünyada oldugunu ve insanin emegi olmadan  tekerlegin dönemiyecegini ve insanlar yasayabilsin diye dünyanin bu noktada durmadigini tam tersi dünya bu noktada durdugu icin insanlarin bu dünyada oldugunu anlatmamiz lazim.

Saygilarimla

Ocak 21, 2013, 07:48:49 ös
Yanıtla #84
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Hey gidi zavallı insancıklar hey!...

Atalarınızın, bugün genelde maymun denilen ancak bir yanda şebek, şempanze, goril ve orangutan gibi, bir diğer yanda bilemediğim sayıda daha birçok cinsi ve türü olan hayvanın atasıyla yakın düşmesi sizi çok mu incitiyor?

Bunun için mi kendi hemcinslerinizin yaratmış olup "Tanrı sözü" diye size duygu sömürüsüyle kabul ettirmiş, adına "kutsal kitap" denilen o yazılardaki sözüm ona yücletmelere ineanmayı yeğliyorsunuz?

Bilimi ve bilimselliği, aydınlığı ve evrensel gerçekleri yadsıyarak tuttuğunuz bu yolun sizi karanlıktan başka hiçbir ortama götürmeyeeğini anlayamayacak kadar da mı zavallısınız?

Ey, zavallı insancıklar ey!... Biliniz ki sizin için üzülüyorum. Bir an önce bu bağlanmışlıklarınızdan, akıl tutsaklığından kurtulmanızı diliyorum. Bunu yapabilecek olan da sadece siz, kendinizsiniz. Ne yazık ki bir başkası sizin hesabınıza yapamıyor bunu. Siz onların hesabına cehennem yargıları kesseniz bile...

Bu zavallı insancıklar sözünü üstüme almalımıyım bilemedim şimdi?
Üstüme alınmasam b uzavallı insancıklar anlatımındaki bir çok şey beni tarif ediyor.
Peki sn.adam bu yazdığınız şey bu şekli ile doğrumu zavallı insancıklara böylemi hitap etmeniz gerekiyor.

Bilimin iddia edemediği noktalarda ise inanç devreye girmiyormu?
bilimin bu konuda çok tartışmalı evrim teorisinden başka ortaya bilimsel bir şey koyabildimi?
O kadar anlamsız ve ağır şekilde itham ediyorsunuzki inanılır gibi değil zavallı insancıklar bu forumda duyduğum en egzantirik en incitici sözlerden biri.
Lakin ben her ne kadar inanç üzerine yazssamda üzerime pek almayacağım çünkü bende öğrenirken allahtan bilimden ve o yoldan ayrılmıyorum sormadan kabullenmiyorum aklı ön planda tutarak okuyup araştırıyorum.

Bana uymayan bir fikrede asla zavallı insancıklar deyip birilerini batırmayı düşünmüyorum sanırım insan yaşlandıkça sabrı kalmıyor bunu bende yaşamaya başlıyorum artık o yüzden sizide anlamıyor değilim.ç

Saygılarımla sn.adam

Zavallı insancık karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ocak 21, 2013, 08:10:53 ös
Yanıtla #85
  • Aktif Uye

Zavallı insancıklar derken, Sayın ADAM beni de kastetmiş olabilir Sayın karahan. Üzülmeyin yalnız değilsiniz  :)
Adequatio intellectus et rei

Ocak 21, 2013, 11:37:27 ös
Yanıtla #86
  • Uzman Uye

Sayın karahan ve sayın Melina, sizlerin yazılarını zevkle okuyorum. Sayın ADAM'ın kasteddiklerinin sizler olacağına ihtimal vermiyorum. Neden alınganlık gösterdiğinizi ve hangi ifadelerin sizleri rahatsız ettiğini anlayamadım.
      Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ocak 22, 2013, 12:50:50 öö
Yanıtla #87
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Bu ıssız dağları, şükranlarını dile getirmeksizin terk edemezsin"

Ocak 22, 2013, 06:05:20 öö
Yanıtla #88
  • Ziyaretçi

Söz konusu şey dini bir kaynak veya tuhaf da olsa bir inanış olunca havaya zıplamaya karşıdaki insanı yobaz, aciz vb. diye yaftalamaya bence gerek yok. Her şeye açıklama getirebilinecek dini veri ve kaynak bulunamayacağı gibi her şeye  bilimsel kanıt da bulamassınız.

Örneğin en temelden ele alırsak Tanrı'nın varlığını ispat edemessiniz, yokluğunu da ispat edemessiniz. Yani tartışma yaratmaya ve stres olmaya değmez. Ben sadece bilimsel verilere inanırım diyerek Tanrı kavramını reddeden insanlar milyarlarcadır, benzer şekilde Tanrıya ve dinlere inanan milyarlarca insan kitlesi var. Bu insan kitleleri gördüğüm kadarıyla birbirlerini dışlamaya veya en kötüsü yok etmeye çalışıyorlar. Bence hiç gerek yok ve her iki taraf da taassub ve yobazlık sergiliyorlar.

İnsanların maymundan geldiğine dair bir bilimsel kanıt var mıdır? (Bu tartışmayı derinden takip etmediğimden bilemiyorum yani bu bir soru işaretidir)

Eğer insandan hayvana-hayvandan insana evrim kavramı mümkünse, bu gerek Talmud'daki gerekse tasavvufçuların anlattığı eski zamanlarda  insanların hayvana dönüştükleri  tezini destekler nitelikte olur. Fakat bu dini tezlerdeki dönüşüm bir lanetlenme ile bir şehrin veya ülkenin tümünün insandan hayvana dönüşümü mü yoksa örneğin eşini kıskanmayan bir adamın domuza dönüşmesi gibi bireysel bir evrim mi olduğuna inanıyorlar o kadarını bilemiyorum.

Benzer şekilde youtube de dolaşan komplo teorileri videolarında dikkatimi çekmişti, Amerikada gizli bir tesiste akıllı yaratıklar ürettiklerinden hatta ofis müdürünün timsah kafalı kuyruklu garip bir yaratık olduğunu iddia eden birinin telefon görüşmesini dinlemiştim. Bu gizli projenin adını anımsaya çalışıyorum anımsasam youtube den linkini koyacaktım. Yani ileriye veya geriye evrim ve dönüşüm mümkün olabilir ve bunu bilim adamları çözmüş fakat gizliyor olabilirler. Neticede insanlar devletlerden onlarca yıl sonra bilgi ve teknolojiye sahip olabiliyorlar.

Yani bilim maymundan insana evrimin  mümkün olduğunu ispat ederse, dindar kesimin kılıfı tahminen benim yazdıklarım gibi şeyler olur. Aslında maymun insandan türemiştir, maymun insan iken Allah tarafından lanetlenen bir kavimdir filan gibi şeyleri desteklerler ve hiç bir şey değişmez. Yine tanrıya inanan milyarlarca teist olacaktır, milyarlarca ateist de olacaktır.

Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Ocak 22, 2013, 07:07:47 öö Gönderen: Masor1976 »

Ocak 22, 2013, 07:32:19 öö
Yanıtla #89
  • Ziyaretçi

Yukarıda bahsettiğim komplo teorisi videosunu buldum. İddia edilen gizli projenin ismi Montauk project. oldukça sarsıcı bir video fakat neticede komplo teorisi. Eğer doğru ise insandan yaratığa benzer varlıklar evrimleştirmişler. 
The Second Semester 04