Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İlber ORTAYLI'nın Güncel Yorumu  (Okunma sayısı 13305 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şubat 09, 2010, 07:46:40 ös
Yanıtla #10
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Valla Ilber Ortayli'nin Topkapi Sarayi adli tanitim kitabinin yayincisi Kaynak holdingdir... Kaynak Holding kime baglidir?

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 09, 2010, 08:51:47 ös
Yanıtla #11
  • Uzman Uye

Bay Asi

Amerika'nın doğu eyaletlerinden birine bağlı, bilmem anladınız mı? Güzel yakalamışsınız.

Şubat 10, 2010, 05:58:55 ös
Yanıtla #12
  • Aktif Uye

Bence bu yolla bir şey kanıtlanamaz. Herhangi bir şirket olabilir yayıncı. O zaman topkapı sarayının temizlik şirketi vs gibi bir çok işlerinde kullanılan kurumların hepsini araştıralım. Burdan bir sonuç çıkarmak çok yanlış bence.

Şubat 11, 2010, 05:05:18 ös
Yanıtla #13
  • Seyirci
  • Uzman Uye

İlber hocanın şahsi fikri ne olursa olsun bazı saptamaları doğrudur.Yukarıda bir arkadaşın bahsettiği tavırlara katılmamak elde değil hatta ben bu tanımlara şahsen murat bardakçı ve fatih altaylıyıda eklemek isterim. üstelik her ikisini programlarını hiç kaçırmadan izlediğim halde tahammülsüz ve hoşgörüsüz t5avırlkarı herşey bizim bildiğimiz ve dediğimiz gibidir halleri farkında olmadan kendilerine zarar veriyor.Açıkça söylediği hoşuma gitmesede dedikleri üzerine kafa patlatılır buluyorum.Ordu kendinde üstelik her zaman o misyonu buluyor iken.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Şubat 11, 2010, 07:04:52 ös
Yanıtla #14
  • Aktif Uye
    • Yok site mite...

Bence bu yolla bir şey kanıtlanamaz. Herhangi bir şirket olabilir yayıncı. O zaman topkapı sarayının temizlik şirketi vs gibi bir çok işlerinde kullanılan kurumların hepsini araştıralım. Burdan bir sonuç çıkarmak çok yanlış bence.

Sonuc cikarilmadi zaten. Sadece bir bilgi. Ayrica temizlik sirketi vs. arastirirsaniz buyuk ihtimalle hepsinin sonucu benzer olacaktir.

En son Galatasaray Antalya macini ornek verebiliriz.

TRT'de Macin sunucusu Antalya rakip takimmis Galatasaray sanki avurpa macindaymis gibi sunuyor maci. Tarafsizligi filan bir tarafa birakmis. O kisisel olaydir diyeceksiniz. Degil.
TRT devlet televizyonudur. Maci sunan kisi sunucu degil. Kanal 24'un spor muduru ;) 

Alin bu da TARAFSIZ! mac anlatimi:

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlari sevmiyorum.

Şubat 11, 2010, 11:11:54 ös
Yanıtla #15
  • Aktif Uye

yaptığı açıklamalarla kendisini benden soğutan adamdır.
Vostede é vostede. . Nunca perder o caducidade. .

Nisan 14, 2010, 04:20:04 ös
Yanıtla #16
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İlber Hoca, bu açıklamalarıyla bende büyük hayal kırıklığı yaratmıştı... Önceden büyük bir saygı duyuyordum kendisine ancak şu an sadece 'Türkiye'nin önde gelen entellektüellerinden biri' benim için;  'aydın biri kesinlikle değil'.
Çöl Bilgesi

Nisan 15, 2010, 02:28:57 öö
Yanıtla #17
  • Aktif Uye

Ayrıca hazret öss de doğuda kopya çekiliyor diyerek,bir gündem başlatmış,bunun akabinde de geçtiğimiz hafta olan sınavda, doğudaki illerimizde yaşayan gençlerimiz mağdur edilmişlerdir.Mesela Van'da parasını zar zor denkleştirip dershaneye giden öğrenci,sınava , Malatya'da sokulmuş,öğrenciye on-on bir saatlik yol zulmü çektirilmiş ve kalacak yer,sınav yeri bulma sorunları gibi türlü zorluklarla karşı karşıya bırakılmıştır.

Ortaylı'ya bir haller oldu,sessiz sakin saygın bir tarihçiyken, şimdi konuşkan popülist bir tarihçi haline geldi.Yazık. .

Nisan 15, 2010, 09:42:57 ös
Yanıtla #18
  • Ziyaretçi

Ayrıca hazret öss de doğuda kopya çekiliyor diyerek,bir gündem başlatmış,bunun akabinde de geçtiğimiz hafta olan sınavda, doğudaki illerimizde yaşayan gençlerimiz mağdur edilmişlerdir.Mesela Van'da parasını zar zor denkleştirip dershaneye giden öğrenci,sınava , Malatya'da sokulmuş,öğrenciye on-on bir saatlik yol zulmü çektirilmiş ve kalacak yer,sınav yeri bulma sorunları gibi türlü zorluklarla karşı karşıya bırakılmıştır.

Ortaylı'ya bir haller oldu,sessiz sakin saygın bir tarihçiyken, şimdi konuşkan popülist bir tarihçi haline geldi.Yazık. .

peki doğudaki gençlerimiz kopya çekince batıdaki gençlerimiz mağdur olmuyor mu??kızıltepede ögrencisiyle ögretmeniyle gözlemcisiyle organize kopya çekildi o sınavda mağdur olan batıdaki gençlerimize ne olcak onların dürüst emeklerine ne olcak varsa yoksa doğudakiler varsa yoksa doğuda ezilen hak muhabbetleri.

Mardin`in Kızıltepe ilçesinde OKS`nin yapıldığı 9 okuldan 8`inde organize kopya yaşandığı için 36 öğrencinin notu açıklanmadı 

Mardin`in Kızıltepe ilçesinde OKS`nin yapıldığı 9 okuldan 8`inde organize kopya olayı yaşandı. Sınavda soru kitapçıkları dağıtıldıktan sonra hemen soruların bazı kişilerce çözülerek doğru yanıtların sınav salonlarındaki bazı öğrencilere, oradaki görevli veya görevlilerce işaretlendirildiği belirlendi. İhbar sonucu ortaya çıkan kopya olayı ile ilgili olarak Kızıltepe`de sınava giren tüm öğrencilerle görüşüldü. Kopyaya karıştığı tespit edilen 36 öğrencinin sınav notu ise açıklanmadı. Yetkililer söz konusu öğrencilerin notunun gerekli inceleme ve soruşturma yapıldıktan sonra açıklanacağını belirttiler. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı Orhan Ekinci, kopyaya bazı ve öğretmenler ile diğer görevlilerin karıştığının anlaşıldığını söyledi. Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar dasoruşturma kapsamında vali yardımcısı başkanlığında bir komisyon oluşturulduğunu ifade etti.

MARDİN

www.yenişafak.com.tr

Nisan 16, 2010, 12:26:18 ös
Yanıtla #19
  • Aktif Uye

Birader kopya çekilsin buna da göz yumulsun dediğimiz yok, alınan önlem saçma. .

Batıda iyi okullarda iyi dershanelerde iyi koşullarda eğitim alan çocuklar,bir de doğuda bokun içinde eğitim alan çocuklar. . ee batı da mağdur olan çocuklar ne olacak şimdi?