Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Dunyada ve Turkiye'de Anti Semitizm  (Okunma sayısı 33121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 02, 2008, 08:09:41 ös
Yanıtla #60
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sn. Kırlangıc,

demokratikleşme süreci en başta bu tip ihlallerin -durum nedenli vahim olursa olsun- karşısında durabilmekle başlar... bir ülkenin demokratikleşmesi için o ülkenin yurttaşlarının -en başta- var olan ihlal ve aşırılıklara bir şekilde tepki göstermesi gereklidir. bakınız Türkiye örneği...

söylediklerinize katılıyorum. İsrail kurulduğundan beridir farklı biçimlerde şiddete maruz kaldı. Ama aynı zamanda İsrail bu şiddeti de bir şekilde var etti. Kediye gel pisi pisi yapınca kedi gelir malum...

Eyüp Sabri yok ise PE RE JA da mı yok :)

evet ... "Algılar, Zihniyet Yapıları ve Kurumlar: Yargı Kurumu  Raporu"...

en derin saygılarımla...

Ocak 02, 2008, 08:17:43 ös
Yanıtla #61
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Bugün Türkiye Cumhuriyeti nasıl haklı olarak Iraq topraklarında silahlı takip yapabiliyorsa elbette İsrael de silahlı takip ve buna muteakıp gerektıgı zaman sılah kullanma hakkına sahıptır..İL onlarca arap muhalıf devletlerın arasında kaybolup gıtmemek ıcın buna mecburdur....Turkıyede vatandaslarının ve devlet stratejısının gerekcesı sebebıyle bu hakkı kullanmaya mecburdur ve kullanacaktır....Ayrıca bu ıkı devlet gereklı oldugu halde bırbırlerıne yardım edecek ıkı muttefık guctur aralarını kımse bozmaya yeltenemez....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Ocak 02, 2008, 08:25:45 ös
Yanıtla #62
  • Uzman Uye

Kediye gel pisi pisi yapınca kedi gelir malum...

Bak onu doğru dedin ama ilk pisi pisiyi yapanda ürdün,mısır ve suriye oldu.
aslında  pisi pisi yapmadılar ellerine sopa alıp kedinin üzerine saldırdılarki öldürüp denize atalar.Galiba kediyi küçümsediler.Kedi kendini kabartıp mavvvvvvv dedi.
Önüne geleni çırmaladı.
Eeee ne diyelim bazıları akılandılar ama şu andada şansını zorlayanlar var.Ne isterlerki zavallı kedicikten ::)

Ocak 02, 2008, 09:54:53 ös
Yanıtla #63
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Benim yorumlarımdan sonra epey yazıl yazılmış ama okuyamadım çok uzun lakin biz boşuna uğraşıyoruz ortada dökülen bir kan var bu bir gerçek o dostuydu bu bunun düşmanıydı demenin manası yok kim düşman kim dost herkes biliyor.

AMAAAA madem bu kadar diretiyorlar Yahudi arkadaşlardan bir ricam olacak burda diyebilirlermi arzu mevud bir efsaneden ibarettir bizim Nil ile Fırata arasında kalan topraklarda gözümüz yok biz bize yeteriz kimsenin toprağında gözümüz yok bunu için lobileşme yapmıyoruz hatta ve hatta bölgenin gelişmesine önderlik edecek GAP gibi projeleri durdurmak için PKK gibi örgütler türetip sonra bol bol silah satıp köşe olmuyoruz son kısım benim fantezim gibi gözükebilir sadece ve sadece istediğim şudur "BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR" desinler helal olsun diyeceğim belki özür bile dilerim.
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ocak 02, 2008, 10:58:38 ös
Yanıtla #64
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Yok Lukyeye valla yok....
Taslar yerine oturabilecek mi ? İnşaasına basladıgımız yapı nasıl olur da yarım kalır ..

Ocak 02, 2008, 11:27:33 ös
Yanıtla #65
  • Uzman Uye

Benim yorumlarımdan sonra epey yazıl yazılmış ama okuyamadım çok uzun lakin biz boşuna uğraşıyoruz ortada dökülen bir kan var bu bir gerçek o dostuydu bu bunun düşmanıydı demenin manası yok kim düşman kim dost herkes biliyor.

AMAAAA madem bu kadar diretiyorlar Yahudi arkadaşlardan bir ricam olacak burda diyebilirlermi arzu mevud bir efsaneden ibarettir bizim Nil ile Fırata arasında kalan topraklarda gözümüz yok biz bize yeteriz kimsenin toprağında gözümüz yok bunu için lobileşme yapmıyoruz hatta ve hatta bölgenin gelişmesine önderlik edecek GAP gibi projeleri durdurmak için PKK gibi örgütler türetip sonra bol bol silah satıp köşe olmuyoruz son kısım benim fantezim gibi gözükebilir sadece ve sadece istediğim şudur "BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR" desinler helal olsun diyeceğim belki özür bile dilerim.

Sn Lucky,

Maalesef yazilanlari okumadiginiz icin ibrenizin ayni yerde cakili oldugunu gormek ne esefa!Hani size aslinda sirf  okumadiginiz icin cevap vermezdim zira o kadar arsivimden arastirma yapip gonderiyorum ama heyhat ki geldigimde ayni tas ayni hamam hesabi  sizi ayni yerde buluyorum. Hem yazilanlari uzun diye okumuyorsunuz (madem vaktiniz yok, ne zaman vakit buldunuz okudunuz,  o zaman cevap yazma adabi hasil olsun) ve malumatiniz oradan buradan duydugunuz objektif olmayan haberlerle dolu, hem de kendi bildiginizi defaatle dile getirmek icin siteye tekrar girip "okumadim ama kimin hakli oldugunu herkes biliyor" gibi bir ifadeyle gayet derecede gulunc bir duruma dusuyorsunuz.

Hal boyleyken, ben simdi size Arz-i Mevud ile alakali olarak istedigim kadar yazayim siz yine okumayacak ve yine ibre ayni yerde duracak olduktan sonra ne kiymet-i harbiyesi var ki? Yahudi arkadaslarinizin size kaynakli arastirmalarindan gondermek icin vakitleri heba olsun ama siz okuma zahmetine bile katlanmayin oyle mi?Kalkmis diyorsunuz ki "Bir de bana bu konuda bilgi verin ne dusunuyorlar merak ediyorum."

Oncelikle guzel insan, bir isin felsefesi, bilimdeki aciklamasi, teolojik aciklamalarini okumadan bir insan direk o mevzu hakkinda baskalarindan bilgi almaya calismamali. Tr'de nasil bilmiyorum ama yuksek egitim kurumlarinda, universitelerde hocalar bir dahaki ders anlatacagi konu hakkinda ogrenciden arastirip gelmesi icin talimat verir.Yoksa ne diye hoca bosu bosuna vaktini harcasin ki? Ustelik internet kaynak dolu. Once siz Arz-i Mevud hakkinda internetten geniiiiiiiiiiiis bir malumat edinin, en azindan bir fikriniz olsun. Tevrattan gerekli ayetleri okuyun gelin.Anlamadiginiz yer olursa biz yardimci oluruz. Ben konustugum zaman bileyim ki karsidakinin az da olsa bi seviyesi olustu konu uzerinde. Ona gore konusurum degil mi?

Okuma istegi ve bereketinin bol oldugu gunler dilegiyle...

« Son Düzenleme: Ocak 02, 2008, 11:36:33 ös Gönderen: Kirlangic »

Ocak 03, 2008, 10:55:26 öö
Yanıtla #66
  • Seyirci
  • Aktif Uye

Sn Lucky,

Maalesef yazilanlari okumadiginiz icin ibrenizin ayni yerde cakili oldugunu gormek ne esefa!Hani size aslinda sirf  okumadiginiz icin cevap vermezdim zira o kadar arsivimden arastirma yapip gonderiyorum ama heyhat ki geldigimde ayni tas ayni hamam hesabi  sizi ayni yerde buluyorum. Hem yazilanlari uzun diye okumuyorsunuz (madem vaktiniz yok, ne zaman vakit buldunuz okudunuz,  o zaman cevap yazma adabi hasil olsun) ve malumatiniz oradan buradan duydugunuz objektif olmayan haberlerle dolu, hem de kendi bildiginizi defaatle dile getirmek icin siteye tekrar girip "okumadim ama kimin hakli oldugunu herkes biliyor" gibi bir ifadeyle gayet derecede gulunc bir duruma dusuyorsunuz.

Hal boyleyken, ben simdi size Arz-i Mevud ile alakali olarak istedigim kadar yazayim siz yine okumayacak ve yine ibre ayni yerde duracak olduktan sonra ne kiymet-i harbiyesi var ki? Yahudi arkadaslarinizin size kaynakli arastirmalarindan gondermek icin vakitleri heba olsun ama siz okuma zahmetine bile katlanmayin oyle mi?Kalkmis diyorsunuz ki "Bir de bana bu konuda bilgi verin ne dusunuyorlar merak ediyorum."

Oncelikle guzel insan, bir isin felsefesi, bilimdeki aciklamasi, teolojik aciklamalarini okumadan bir insan direk o mevzu hakkinda baskalarindan bilgi almaya calismamali. Tr'de nasil bilmiyorum ama yuksek egitim kurumlarinda, universitelerde hocalar bir dahaki ders anlatacagi konu hakkinda ogrenciden arastirip gelmesi icin talimat verir.Yoksa ne diye hoca bosu bosuna vaktini harcasin ki? Ustelik internet kaynak dolu. Once siz Arz-i Mevud hakkinda internetten geniiiiiiiiiiiis bir malumat edinin, en azindan bir fikriniz olsun. Tevrattan gerekli ayetleri okuyun gelin.Anlamadiginiz yer olursa biz yardimci oluruz. Ben konustugum zaman bileyim ki karsidakinin az da olsa bi seviyesi olustu konu uzerinde. Ona gore konusurum degil mi?

Okuma istegi ve bereketinin bol oldugu gunler dilegiyle...

Sn. Kırlangıç anlık bir olayı neden bu kadar büyütüyorsunuz o an işim olduğundan okumamış olabilirim bundan nasıl oluyorda benim seviyem, arz-u mevud hakkındaki bilgim ile ilgili tahminlere varabiliyorsunuz okuyamadığımı bir hata yapmayayım ve ilerde okuyaraktan cevap vereceğimi bildireyim gibisinden bildirdim yoksa kimseyi hafife almak gibi bir niyetim olamaz haddimde değil bu bence olayı kişiselleştirmeyin.

Ocak 03, 2008, 01:40:16 ös
Yanıtla #67
  • Uzman Uye

AMAAAA madem bu kadar diretiyorlar Yahudi arkadaşlardan bir ricam olacak burda diyebilirlermi arzu mevud bir efsaneden ibarettir bizim Nil ile Fırata arasında kalan topraklarda gözümüz yok biz bize yeteriz kimsenin toprağında gözümüz yok bunu için lobileşme yapmıyoruz "BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR" desinler helal olsun diyeceğim belki özür bile dilerim.

Bir kere senin o dediğin vaatedilmiş topraklar bir efsanedir.Doğru kitapta yazıyor.Musaya vaatedilen topraklar.Şu anda o topraklarda yaşayacak kadar Yahudi  var dersem yalan olur.Amerikadaki hiçbir Yahudi oradaki hayatını bırakıp gelipte Fırat kenarındaki kulübesinde balıkçılık yapmaz..
Bir efsaneye dayalı komplo teorilerine aldanma sevigili lucky..

Son olarak şunu diyorum: BİZİM ARZ-U MEVUD TA BAHSEDİLEN TOPRAKLARI ELE GEÇİRKMEK GİBİ BİR GAYEMİZ YOKTUR
Umarım sözünü tutar helal olsun der ve  özür dilersin :D
« Son Düzenleme: Ocak 03, 2008, 01:44:15 ös Gönderen: shemuel »

Ocak 03, 2008, 02:16:42 ös
Yanıtla #68
  • Seyirci
  • Aktif Uye

haha :D peki shmuel ben size döneceğim bu tarihi kaydedin.Ayrıca Kırlangıç hanımefendi gibi siyasi eğitim alan biriylede ortadoğu hakkında daha mevzuatlı daha  çok bilgiye dayalı konuşmak isterim lakin bilmem dikkatinizi çekiyormu ama foruma eskisi kadar giremiyorum işlerimi biraz savayım hepinize daha açıklayıcı daha net ve bilgiye dayalı olacağım :) arasıra kısa kısa giriyorum birilerine dayanamayıp cevap veriyorum üstü kapalı sonra izahat istediklerinde olay havada kalıyor ama bu burda bitmez eylemlerim devam edecek :D to be continued

Ocak 03, 2008, 02:38:01 ös
Yanıtla #69
  • Uzman Uye

haha :D peki shmuel ben size döneceğim bu tarihi kaydedin.

Nereye gidiyorsun sevgili Lucky önce sözünde dur.Söz vermiştin
Delikanlı birisine yakıçmaz :D
Bak yukarıda yazdıklarını oku özür dilemeden bırakmam
 :D