Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Yuhanna’nın vahiyleri  (Okunma sayısı 9332 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 05, 2019, 09:11:33 ös

Sayın Erhan Altunay’ın da bahsettiği bir olaydan bahsetmek istiyorum. Bunu zamanında İngilizce forumda da sormuştum ama doğru yeri burası. Ben de sonrasında kendi çapımda biraz araştırma yapmıştım.

Ezoterik bazı grupların (ki başta templars-tapınakçılar geliyor) doğru olduklarına inandıkları ve takip ettikleri metinler içinde Yuhanna’nın vahiylerinin de sözü geçer.

İşin ilginç yanı bu vahiylerin bahsedildiği yerler Anadolu ve Ege bölgesi. Nitekim 7 Ege kilisesine 7 mektuptan bahsedilir.

Benim suâllerim şu şekilde;

1) Anadolu ve Ege bölgesi şu an için de önemli mi? Yoksa sadece o zamanki olaylarda mı bahsi geçmiştir?
2) Yuhanna’nın söylemlerine inanılmasının altında yatan ezoterik bilgi, sır nedir? Yoksa sadece dogmatik inanç mı?
3) Bu mektuplar geleceği mi anlatıyor? Yoksa sadece geçmişte yaşanmış bir olay mı?(ben gelecek tasviri görüyorum.)

Yanıtlayabilen olursa mutlu olurum.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Aralık 06, 2019, 11:17:46 öö
Yanıtla #1

Bilen kimse yok mu?
Yoksa bunlar sır ve hazır olmayanlara anlatılamaz mı?
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Aralık 08, 2019, 10:44:38 öö
Yanıtla #2

Bu konu önemli. Bilenler mutlak vardır. Cevap bekliyorum.

Sevgiler.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Aralık 09, 2019, 02:31:08 ös
Yanıtla #3

Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Aralık 10, 2019, 04:24:08 ös
Yanıtla #4

İngilizce forumda sayın ANARCHOSA böyle bir çalışma paylaşmıştı. Bu görüntüden ne anlamamız gerekli?
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Aralık 14, 2019, 12:35:21 ös
Yanıtla #5

Sanırım önemsiz bir konu?
Ya da çok önemli?

Karar sizin.
Errare humanum est.
Ayıplı Müzmin öğrenci

Aralık 15, 2019, 11:15:58 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sanırım konu inanç  ve dinlere dayandığı için kimse bulaşmak istemiyor .
İnsanlar dinleri inançları sorgular hale gelince bilimselliği olmayan şeyleri öteliyor.
Ruh görünen bir kavram olmadığı için ruh ve sinir hastalıklarının da adı değişir yakında :)
Bu resimde ilginç..Mesihin vaftizi  diye bilinir .Ufodan yansıyan ışıklar ..Göklerin nasıl bir krallığı var sorusunu da getiriyor .Melekler diye bilinenler uzaylı mı ?

Aralık 15, 2019, 11:21:52 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye

Sayın smyrnalin  İlginç yaklaşımına katılıyorum . Hele İnsanoğlu Mars sa bir gitsin bizim hocalar Namazı , oruç u neye göre; tespit edecekler gerçekten merak ediyorum . ;)

Saygılar
« Son Düzenleme: Aralık 15, 2019, 11:24:42 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Aralık 15, 2019, 11:30:54 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bizim hocalar  çag atladı...Hepsi Allah kesildi. cennettten arsalar satıldı ,cennete götüren terlikler vs  cemaatleri de kendi gibi otobüste namaz kılarlar ,metroda .cadde ortasında .cennet bunların ...alıp tepe tepe kullasınlar .Biz cehenemlikler  gittigimiz her yerde mutlu oluruz .yeter ki bunlardan ırak olalım.

Aralık 15, 2019, 11:35:16 ös
Yanıtla #9
  • Uzman Uye

Üstadım ; kılamazlar vakit olayı Dünyanın tersinde Ay yok güneş olsa bile nasıl tespit edecekler resmen çuvalladılar kanımca ah bir Marssa gidilse de
ne İnciler dökecekler sabırsızlıkla bekliyorum . ;D
Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus