Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Teklif  (Okunma sayısı 5068 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 22, 2016, 03:03:53 öö
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Forum üyeleri için bir teklifim var.
Şöyleki;
Malum burası bir mason sitesi,bu sitede yıllardır varım forumun bir özelliği ve bugüne kadarda sorusu dahi sorulmamis bir konu ,herkes iyi kötü muhabbet eder tartışırız tartisirizda biz kimiz?simalarimizi dahi bilmeyiz. Önerim şu harici arkadaşlar için dır çünkü masonlar buna muhtemeldır katılamazlar,

Forumdaki özel bölümden harici arkadaşlar kişisel bilgi bölümlerinde kendi resimlerinide yayınlasınlar ki birbirimize hayal olmaktan çıkalım.

Arzu eden arkadaşlar  la yeterli çoğunluk olursa moderasyondan böyle bir istek için çalışma yaparız.
Bundaki amaç forumda süregiden gerginliklerede bir çözüm getirebilir.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 22, 2016, 09:05:49 öö
Yanıtla #1
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayın karahan,

Bu teklifiniz güvenlik ve özel hayatı koruma nedenleri ile red edilmiştir.

Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Ekim 23, 2016, 03:16:11 öö
Yanıtla #2
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Sayın karahan,

Bu teklifiniz güvenlik ve özel hayatı koruma nedenleri ile red edilmiştir.

Saygılarımla

Zaten teklifim masonlar için değildi. Haricilerı içeren bir teklif ve sadece üyelere özel bir bölümde üyelerin gördüğü biçimde olacaktı.
Öne sürdüğünüz sebep tam facia biz burada gizli kapaklı bir iş yapiyoruzda benimmi haberim yok.
Tehlike dediğiniz nedir?
Bu soruya forum üyeleri cevap verse daha sık olur.
Merak ettim şimdi herkes onaylasa sizden de talep etsek cevabınız ne olurdu?

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Ekim 23, 2016, 11:04:40 öö
Yanıtla #3
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Bence de çok gereksiz ve yanlış bir öneri. Aklınıza neden böyle bir fikir geldi anlamadım.
“Tehlikeli bir dönemde yaşıyoruz, insan kendine hükmetmeyi öğrenmeden doğaya hükmetmeyi öğrendi.” Albert Schweitzer

Ekim 23, 2016, 11:19:04 öö
Yanıtla #4
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Sayın karahan,

Forum üyelerimizden vaktiyle harici olup daha sonra mason olan birçok kişi bulunmaktadır.  Ayrıca forumumuzu bilmeyen birçok dış kaynakta sanki forum üyeleri masonmuş gibi bir hava da estirilmekte. Hatta bir sözlükte forumumuz için ''Masonluğa girenlerin kabul edildiği yer'' olarak tanım da bulunmakta. Bu bakımdan çeşitli emellerle foruma üye olup, üye kimliklerinin sağda solda teşhirini sağlayıp, hem üyelerimizin özel hayatını, hem forumumuzu hem bu fiilleri gerçekleştirenleri zorlu hukuki süreçlere sokmanın bence bir anlamı yoktur. Dileyen üyelerimiz elbette özel ileti yoluyla tanışıp görüşebilirler bunda bir mahsuru yoktur.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Ekim 23, 2016, 01:58:12 ös
Yanıtla #5
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Bence de çok gereksiz ve yanlış bir öneri. Aklınıza neden böyle bir fikir geldi anlamadım.
Sadece merak ve önemseme.Kiminle yazistigimi,fikirlerimi kiminle paylastigimi bilmek isteği. İnsan sadece bilmediğinden değil gormedigindende korkar.Önerim gayet mantıklı kişisel bilgilerimizi herkese açık değil üyelere açık olacak şekilde görünür kilinirdi.
Foruma biraz renk getirir kanısındayım.
Masonların da hariciler inde daha cesur olmaları gerekir biz doğruyu ve doğru işleri yapıyoruz. Yolumuzda budur diyebilmeli olmuyorsa biz hariciler bu cesareti göstermeli sn.mason un forumu kurarken motto şunda yazdığı mason lugu masonlar dan öğrenmeyi daha cesur göstermeliyiz.

Bu biraz cesaret işi anlayacağınız.

EDMUND BURKE

Ekim 23, 2016, 02:14:41 ös
Yanıtla #6
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Vaktiyle forum adına Facebook'da grup açılmış. Hala görebilmekteyim kim var kim yok. Üstelik bu gruba foruma üye olmadan da erişebiliyordum. Bence ciddi anlamda bir sorun olsa şimdiye kadar illaki olurdu. Eskiden Tapatalk uygulaması vardı. Bazı kişilerin resimleri de görünüyordu.

Bence güzel bir teklif. Tabi art niyetli kişilerin varlığınıda unutmamalıyız.
Her kande baksam görünür gözlerime sırr-ı ezel
Her şey ulaşıp aslına çıktı aradan kainat

Ekim 23, 2016, 04:12:33 ös
Yanıtla #7
  • Uzman Uye
    • Masonluk ve Masonlar

Forumumuzda zaten kendi kimliğiyle aktivitesini sürdürmek isteyen üyelerimize herhangi bir engel yoktur. Keza bunu görüyoruz da. Birçok üyemiz kendi bloglarını paylaşıyor, kendi sosyal hesaplarını paylaşıyor ya da ad soyad şeklinde nickname alıyor. Bu konuda herhangi bir engel yoktur. Ayrıca dileyen üyelerimiz kendi fotoğraflarını herhangi bir engel olmaksızın paylaşabilirler. Bunun için de ayrı bir bölüm açmaya gerek olmadığı kanısındayım.

Saygılarımla
Gnothi Seauton

Yaşamak, kendini adam etmektir. Zeka ve bilgiyi kullanarak, etinden, kemiğinden kendi heykelini yapmaktır. - Goethe

Ekim 23, 2016, 04:41:06 ös
Yanıtla #8
  • Orta Dereceli Uye
  • **
    • Burada Olabilir ?

Bende zamanında ortak buluşmalara yönelik bir konu açmıştım lakin reddedilmişti.

Keşke şu dediğimiz aşırılar, okumayanlar, bilmeyenler, anlamayanlar, algılamayanlar gibi sorunlarımız olmasa da herkes güvenliği kendine bir dert bilerek kapalı kutu kalmasaydı.

Lakin yaşadığımız dünya önce yaşam gereksinimlerimizi yani güvenlik gibi durumları bize öncelikli olarak sağlatmayı diretiyor.

Sevgili  ADAM Siz bilirsiniz;
Şu 1770'ler de adını hatırlamadığım Almanya merkezli bir loca vardı kapatılan. Ticari ve menfaat ilişkileri ile loca üzerinden iş görüyorlardı sonrasında gerçek Masonlar tarafından locaları kapatılarak Masonluktan uzaklaştırılmışlardı. Onlar da dünya geneli Mason'luğu çok kötü lanse ettiler diye hatırlıyorum. ("Sonrasında adına İlluminati dediler sanırım.")

Eğer bu yukarıda ki sorunlar olmasaydı güzel bir fikirdi yazdığınız.
Benim Ülkem Dünyadır,
Tüm İnsanlar Benim Kardeşimdir,
İyiyi ve Doğruyu Yapmak Benim Dinimdir.

Kadim Her Daim Buradadır.!

www.Masonlar.org

Ekim 23, 2016, 06:54:09 ös
Yanıtla #9
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Konumuz bir tekliften ibaret.

EDMUND BURKE