Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Henoteist Mason olabilir mi?  (Okunma sayısı 6913 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 09, 2016, 05:45:50 ös
Yanıtla #20
  • Forum ve Uye Yoneticisi
  • Aktif Uye

Sayin uyeler

Burada gereksiz, konu disinda bir gidis var. Devam etmesi halinde,  tum konu disi letiler tarafimdan silinecektir.

Bu tur tartisma ve elestirileri yeni baslik acarak yapminizi rica ederim.

Saygilarimla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.

Temmuz 10, 2016, 12:01:46 öö
Yanıtla #21
  • Seyirci
  • Uzman Uye

Konu dışı yada değil forumda bu durum hep ola gele.
Genel konu ve soru şu ;
Honeteist mason olurmu?
Cevap ne farkeder ne değişir?
Eşcinsel mason olurmu?
Deist mason olurmu?
Zenci mason olurmu?
Fakirler mason olurmu?
Hür olmayan mason olurmu?
Hala hür olmayan kaldımi?
Yahudi ler mason olurmu?
Karahan mason olurmu?

O son soruya ben cevap vereyim karahan asla mason olmaz olamaz.......

Bu kadar kaosu bol karmaşası çok kavga ve iç Çekişmesi yoğun, bu kadar bölük ve parçalı bir yapı içerisinde karahan tabiki olmaz.

Temelde barış ve özgürlük ulkusu bir denen bir söylem de bile kaos kaçınılmaz bu yapıda.
Sırf mason olmak için mason olarak kalınır.

Sn.adam yıllardır burada devamli yazar çizer tanıdığım bildiğim en özgürlükçü adam lardan biri.
Bir taraf özgürlükleri savunurken diğeri gelenekci düşüncenin devamını savunuyor.Gelenek diyen de özgürlük derken var olan tabuları yıkamadigi için iddia ettiği özgürlük ten uzak bana göre.
Eşcinsel i geleneği hoş görmediği için kabul etmezken, özgür olan kolayca kabul ediyor.
Şimdi bu kaos durumu masonluğun nereye götürür?
Ben izlerken eşcinsel konusunda gelenekleri desteklerken, operatif Masonlar yahut forumda yazanlar dan biri eşcinsel neden mason olamaz yazılı bir maddesimi var diye sormuştu,  neden yazılı olsunki? Yazıp ta kendini neden baglasin, tersi operatif Masonlukta eşcinsel den mason olur diye bir yazılı evrak varmıdır?

Masonluk bence evrimlesen bir kurum devamli mutasyona uğruyor ve devamlılığını bu şekilde sağlıyor.

Bu konu ve benzer konularda bu mutasyonun bir parçası. Önce tartışılır o  bu su mason olurmu olmazmi? Sonra o konu sonuca bağlanır.

Sormak lazım masonluğun özü itibari ile hangi masonluk masonluktur?
Hakiki duvar işçilerimi?
Hür Masonlar mi?
Toplumdaki konumlarindan ötürü kabul edilmişlermi?

Yahut söyle mi sormak lazım kuruldugundaki özünde eser kalmayan , bölünme nin farklı bir güç ve zenginlik olduğunu düşünen bu yapı şu forumda tartışılan konuların aydinliginda yeni adaylara reel olarak ne vaad edebilir?

Bu eleştiri yazısı benim daha uzun ve biraz daha farklı yazmayı düşündüğüm bir yazı idi, bence durum ortada
Yahudilik , hristiyanlik ve Müslümanlık arasındaki durum ne işe Masonlukta ki sorunda odur.
Nedir o?
Doğru olan benim dediğimdir.

Karahan
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo