Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Neden Forumun Yüzde 90'nı Erkek  (Okunma sayısı 23675 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 19, 2007, 08:17:35 ös
  • Uzman Uye

Bence erkekler ilgilendiği kadar  bayanlarında burda olması gerekir. Ana başlık Masonlar olduğundan bence bayanlar masonluğun ne olduğunu bilmiyorlar. Ben bayan olsam ve mason olamadığımı veya olamıyacağımı öğrensem masonlukla bayağı ilgilenirdim.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 19, 2007, 10:10:01 ös
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

Bence erkekler ilgilendiği kadar  bayanlarında burda olması gerekir. Ana başlık Masonlar olduğundan bence bayanlar masonluğun ne olduğunu bilmiyorlar. Ben bayan olsam ve mason olamadığımı veya olamıyacağımı öğrensem masonlukla bayağı ilgilenirdim.

alaaddin kardeş,

Sen çevrende kaç tane bir şeyi merak edip araştıran bir bayan gördün? Magazin konularını saymazsak tabii :)
Pekii çevrende kaç tane roman okumak dışında bilgi kazanabileceği kitap okuyan  bayana rastladın?
İşte çevrendeki oran ile forumdaki oranı karşılaştırdığın zaman sorduğun sorunun cevabı ŞAK diye ortaya çıkar.

Aslında ben bayanlara hak vermiyor değilim onun yerine çalışacak biri varken niye çalışsınlar? Zavallı erkekler dünyayı daha rahat yaşanacak bir yer yapabilmek için gece gündüz kafa patlatıp icatlar yaparken bayanlar bundan faydalanmak varken neden aynı şeyi yapsınlar? :) Ben sana bişey söleyeyim mi boş işlerle uğraşan insanların derdi tasası da olmaz daha uzun yaşarlar.Zaten bizden de uzun yaşıyorlar :)

Ağustos 19, 2007, 10:34:09 ös
Yanıtla #2
  • Aktif Uye

Baynlar onurlu olmayı hak edecek kladar güçlü  yaratıklardır piyon .Bu forma neden üyeliklleri pek az diyosan... bu masonlukla ilgilenenlerinin  , meraklarının yetersizliğinden  degil bence muntazam olamayışlarındandır.masonlga ilgi duymayanlarda zaten adı üstünde ilgi duymuyorlardır ..... ;)

dip not;bu arada su anladdıgın  evinin kadını tiplemesinden eve servis varsa 2 paket rica edeyim .  :D
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Ağustos 19, 2007, 11:42:41 ös
Yanıtla #3
  • Seyirci
  • Aktif Uye

İlk defa 103. Mesajında Piyon akatılıyorum bir konuda hemfikir olabildik doğru yazmış Gülümseme ben dedim diye fikrini değiştirmesin Gülümseme
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 19, 2007, 11:43:49 ös
Yanıtla #4
  • Seyirci
  • Aktif Uye

forumda sorunmu var banamı öyle geliyor alıntılarda hata oluyor işaretler çıkmıyorda açıklamaları çıkıyor :)
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...

Ağustos 20, 2007, 08:22:08 öö
Yanıtla #5
  • Mason
  • Uzman Uye
  • *

alaaddin kardeş,

Sen çevrende kaç tane bir şeyi merak edip araştıran bir bayan gördün? Magazin konularını saymazsak tabii :)
Pekii çevrende kaç tane roman okumak dışında bilgi kazanabileceği kitap okuyan  bayana rastladın?
İşte çevrendeki oran ile forumdaki oranı karşılaştırdığın zaman sorduğun sorunun cevabı ŞAK diye ortaya çıkar.

Aslında ben bayanlara hak vermiyor değilim onun yerine çalışacak biri varken niye çalışsınlar? Zavallı erkekler dünyayı daha rahat yaşanacak bir yer yapabilmek için gece gündüz kafa patlatıp icatlar yaparken bayanlar bundan faydalanmak varken neden aynı şeyi yapsınlar? :) Ben sana bişey söleyeyim mi boş işlerle uğraşan insanların derdi tasası da olmaz daha uzun yaşarlar.Zaten bizden de uzun yaşıyorlar :)

Sn.Piyon Bilim tarihi araştırmacılıkları ile meşhur kadınlarla doludur. Gözlemlediğim kadarıyla H.K.E.M.B.L. de gerek sosyal bilimler gerek müsbet bilimler alanında çalışma yapan bu hanımefendilerin bir kısmına seminerler vermekte, bilim insanları arasında ayrım yapmamaktadır. Genelleme yapmak için gerekli örneklem çapını dar tutarsak ortaya böyle yanlış tezler süreriz.

Hanımefendilerin bu foruma (müsbet ya da menfi) ilgi duymamaları, işin doğası gereği Masonluğa dahil olamamalarından kaynaklı sanırım.

Bir de şu var, burası Masonik bir forum değil, Masonluk ile ilgili bir forum, (yanlış düşünüyorsam Sayın Moderatörler burayı düzelteceklerdir.)  uluslararası e-gruplara dikkat buyurursanız, (Türkiye' den de) çok sayıda bayanın bu gruplara üye olduğunu göreceksiniz.

Saygılarımla..
Tempus fugit...

Ağustos 26, 2007, 08:07:00 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

bu gun insanlar hep soruyorlar kadinlardan ne icin mason olmuyor ve bu sitede azlik teskil ediyorlar. azlik teshkil etmelerinin sebeplerinden  1-i ya meraklari yok ya da haberleri.
2-de ki dunya yaranisindan beri siz hanimlardan peyqamber diye duydunuz mu ya da buyuk ish adami?
shimdilerde yaraniyor is adamlari, onlarda ya kocalari oldukden sonra kalan mirasi ishletiyor ya da kocasindan ayrildiktan sonra

Ağustos 26, 2007, 08:16:37 ös
Yanıtla #7

Kadınları küçümsemeyin sonra soruyorsunuz neden azınlıkta diye neden çok olup bu hakaretleri izlesinler. Arkadaşlar kadınlarında iyi yaptığı işler var lütfen abartmayalım. Bence kadınlar arasında az bilinen bir olgu olabilir. Biz erkekler daha gizli mafya vari şeylere ilgi duyarız dünyayı yöneten gizli oluşumlar vs. zannedip geldik çoğumuz belkide kadınlar bunjlarla ilgilenmiyordur.

Saygılarımla.

Ağustos 27, 2007, 08:03:21 öö
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Fraternis çok doğru söyledi. Gizli şeylere mafia vari şeylere çok ilgi duyduğumuzdan geldik buraya.
''Kızıl elmada buluşalım''

Ağustos 27, 2007, 04:33:09 ös
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

bu gun insanlar hep soruyorlar kadinlardan ne icin mason olmuyor ve bu sitede azlik teskil ediyorlar. azlik teshkil etmelerinin sebeplerinden  1-i ya meraklari yok ya da haberleri.
2-de ki dunya yaranisindan beri siz hanimlardan peyqamber diye duydunuz mu ya da buyuk ish adami?
shimdilerde yaraniyor is adamlari, onlarda ya kocalari oldukden sonra kalan mirasi ishletiyor ya da kocasindan ayrildiktan sonra
Maalesef katilmiyorum. Gayet yanlis ve uzucu bir tespit.