Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Lorem Ipsum  (Okunma sayısı 4620 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 03, 2011, 12:38:45 öö
  • Ziyaretçi

Merhabalar,

Hepinize iyi yazışmalar.  Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse Mühendisim, ezoterik akımlara (A:A, Golden Down, Teosofi), hermetizme (kybalion, thoth), gnostizme (Simon vagus, Valentus), eski dinlere (Tanrıcılık, Maniizm, Brahma, Mezepotamya dinleri, Mısır dinleri, Zerduşluk) , dinler tarihine (hristiyanlık, yahudilik, kenanizm ve bahailik), yeni akımlara (dragon rouge, gardnerian wicca), geleneksel kavramlara (salomonic magick) kısacası herşeye çok meraklı biriyim. Boş zamanlarımda bilgisayar programları yazarım bir de. Sunu eklemekte yarar var hariciyim. Foruma aklıma gelen soruları sormak ve kimi zamanlarda da yermek veya düzeltmek için üye oldum.

Hepinize iyi dileklerimle.

Ekim 03, 2011, 01:12:48 öö
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi

hoşgeldiniz.

Ekim 03, 2011, 01:30:50 öö
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin abezethibou. Hosgeldiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Ekim 03, 2011, 01:33:53 öö
Yanıtla #3
  • Aktif Uye

Sn. abezethibou,

Hoşgeldiniz.

Ekim 03, 2011, 11:26:34 öö
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sn. abezethibou hoşgeldiniz. Şu ana kadar okumakta en çok zorlandığım bir kelimeyi nick yapmışsınız bu arada :) Bir mana taşıyor mu? Google de Türkçe bir şeyler bulamadım.
Saygılarımla.

Ekim 03, 2011, 12:34:17 ös
Yanıtla #5
  • Aktif Uye

Merhabalar hoşgeldiniz..

Bu arada masor1976 bir nick i google da aratıp anlam çözümü yapmaya çalışman bile merak düzeyinin yüksek olduğunu gösterdi bana ilginç : )
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...

חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:

Ekim 03, 2011, 02:39:47 ös
Yanıtla #6
  • Ziyaretçi

Sayın Bulgaria her insanda merak vardır. Ben çok meraklı biri sayılmam, Sayın abezethibou'nun nickine beynimde bir anlam yüklemeye çalıştım fakat anlam yükleyemediğim gibi okumakta da zorlandığım bir kelime ister istemez merakımı uyandırdı. Wikipediada ingilizce bir şeyler var fakat google in translate özelliği çok başarısız pek bir şey anlayamadım. İngilizce öğrenmek farz oldu.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2011, 02:43:29 ös Gönderen: Masor1976 »

Ekim 08, 2011, 02:30:34 öö
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Ben izah edeyim

Abezethibou Tek kanatlı, düşmüş bir melektir, kısaca bir iblis. İsrailoğullarının mısırdan sürülmesinde önemli görev aldığı idda edilir. Kızıl denizin kapanması esnasında boğulduğu da söylenmektedir. Hz. Süleyman bir büyü esnasında baalzebub isimli bir iblisi çağırır (ki çok önemli bir iblistir baalzebub) fakat baalzebub yerine abezethibou ona gelir. Bu güçlü demon hikayeye göre daha sonraki çağda (kıyamete yakın dönemde) baalzebubun orduları birlikte yer yüzüne geri dönecektir. Abezethibounun yegane özelliği melek formunu kaybederken kanatlarının ikisini değil birini kaybetmesidir. İnvikasyonda bu nedenle melek gibi göründüğü söylenir.

Ekim 08, 2011, 03:48:47 öö
Yanıtla #8
  • Ziyaretçi

Sayın Abezethibou, ilgi çekici bir konu gerçekten de. Açıklama için teşekkürler.

Açıklamanızı okuduktan sonra aklımda şimdi beliren bir soru var. Lanetlenen Şeytan kavramı tek bir kişi değil de bir topluluk adı olabilir mi. Yani Adem'e secde etmeyerek lanetlenen melekler, cinler ve ruhlardan oluşan bir topluluk olabilir mi?

Saygılarımla.

Ekim 10, 2011, 12:49:32 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Tabiki tek değil Baalzebub, astaroth, baal, dune, rafacole, amon , belial akla ilk gelenler. Bunlar hep lejyon olarak düşerler (72 lejyon olduğunu söyleyenler var kimileri ise 199 diyor 20,30 bin grimorine demon olduğu söyleyen ). Tek Şeytandan bahsetmek (Ki orjinal adı Samael) mükün değil. Samaeli daha ziyade sözcü olarak düşünmek mümkün. Ama düşenlerin asli kökeni cin değil grimorine'dir. Demon (Ki ingilizce birebir çevirirsek demi-god) bunların adıdır (Düşmüş grimorine verilen isim, düşmemişine melek deniyor o kelimenin kökü de melak (kral)). Cin (jin) ise asli özü farklıdır, o tür ölümlü (ömrü biraz daha uzun) asli varlığı ateş olan varlıklardır. Ölümlü olanların ateş, toprak, hava ve su versiyonları bulunur. Grimorinelerin ise bu dört varlıktipi ile ile ilişkisi yok. Kimi zaman düşmüş melekler ile nephilim de karıştırılır.

Kaçtane oldukları tartışmasına en iyi cevaplardan biri book of enoch, ölü deniz yazmaları vs de geçiyor (Enoch, nuhun büyük babası olan) , Semijaza (Samael, satan artık ne dersen) sözcü Araqiel, Râmêêl, Kokabiel, Tamiel, Ramiel, Dânêl, Chazaqiel, Baraqiel, Asael, Armaros, Batariel, Bezaliel, Ananiel, Zaqiel, Shamsiel, Satariel, Turiel, Yomiel, Sariel ise liderler o kitapta. 199 gibi bir rakkam telaffuz edilmekte (HMM halen 72 olduğunu düşünüyorum geleneksel sebeplerden ötürü)