Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Merhaba  (Okunma sayısı 3167 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kasım 13, 2012, 01:04:46 öö
  • Ziyaretçi

Merhabalar,
 Son dönemde popülerlik kazanan 'illuminati' hakkında yazılar okurken, konuların dönüp dolaşıp masonluğa geldiğini farkettim. Lise yıllarında, masonluğu daha çok ticari bir birliktelik gibi görürdüm, öyle ki bir nevi esnaflar odasıydı benim gözümde. İsmi bu kadar sık geçince, ne olduğunu merak etmeye başladım haliyle. Yaptığım araştırmalarda karşıma çıkan kaynakların neredeyse hepsinin derdinin bir konu anlatmaktan çok, anti-masonik propoganda yapmak olduğunu farkettim. Bir konu hakkında gerçekten bilgi sahibi olmak için, tek taraflı kaynakların yeterli olmadığını düşünmekteyim. Neyse ki burası karşıma çıktı.
 Diş hekimliği öğrencisiyim. Bizde 'Deontoloji', yani görev bilimi diye bir ders vardır. Başımıza gelebilecek olaylar etik olarak değerlendirilir. Bu ders benim çok hoşuma gidiyor, çünkü mantıklı bir şekilde düşündüğümüz zaman elde edeceğimiz sonuçlar genelde derste bizden istenen sonuçlarla paralel oluyor. Aynı şeyi burada da hissediyorum, forumları okudukça masonların olaylara yaklaşımı 'olması gerektiği gibi' dedirtiyor.
 Burada çok fazla bilgi var ve bu bilgiler sadece masonluk hakkında değil, özellikle kişisel gelişim hakkında (gerçi ikisi birbirinden çok farklı şeyler değil gibi sanki). Belki de bu yüzdendir ki siteyi elimden geldiğince okumaya çalışıyorum. Böyle bir imkan sunduğu için emeği geçen herkese teşekkürü borç bilirim.
 Saygılarımla
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2012, 01:30:24 öö Gönderen: frekans »

Kasım 13, 2012, 08:03:57 öö
Yanıtla #1
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Merhaba Sayin frekans. Hosgeldiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Kasım 13, 2012, 04:02:27 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Merhaba Sayin frekans. Hosgeldiniz.
Sayın MASON, hoşbuldum. Böyle bir fikrin hayata geçmesinde en büyük pay sahibi sizsiniz sanırım, siteyi kurduğunuz için ayrıca teşekkür ederim.

Kasım 13, 2012, 07:58:13 ös
Yanıtla #3
  • Uzman Uye

Sayin frekans,

öncelikle hosgeldiniz.

Olayi cok güzel bir noktasindan yakalamissiniz bence, o da sudurki, masonik gelismeyle, kisisel yani insani gelisme ayri seyler degil ayni seydir. Insan mason olmadanda entellektüel bir sevyeye ve iyi bir kalbe sahip olabilir bence olmali. Mason olanin zaten bu hedefi var ve bellidir, bence önemli olan olmayanlarinda böyle bir hedefi olsun.

Tekrar aramiza hosgediniz.

Saygilar

Kasım 13, 2012, 09:31:58 ös
Yanıtla #4
  • Ziyaretçi

Sayın Tij, bu güzel karşılamanız için teşekkür ederim.
 Çevremde mason olduğu rivayet edilen kişilere baktığımda hepsinin hitabeti düzgün, donanımlı kişiler olduğunu görüyorum. Çevrelerine, topluma bir zararları olmadığı gibi aksine, bulundukları ortamı pozitifleştiren insanlar.
 İnsanlar bilmedikleri şeylerden önce korkar, sonra saldırmaya başlarlar. Toplumda masonluğa karşı büyük bir önyargı var, halbuki kaç kişi bu konu hakkında tarafsız bilgi sahibi acaba? Genel kanının aksine masonluk, zenginler klübü olmaktan çok daha farklı ve öte getirileri olan bir oluşum.
Saygılarımı sunuyorum, esen kalın.

Kasım 13, 2012, 09:38:55 ös
Yanıtla #5
  • Uzman Uye

Ölmeden ALLAH bana bir MASON' un elini sıkmayı nasip edecekmi hakikaten tüm samimiyetimle söylüyorum , burda öyle şeyler söyleniyorki bu İnsanlar DÜNYA DIŞI varlıklar gibi görmeye başladım.Niye böyle serzenişte bulundum şundan;

Alıntı
Çevremde mason olduğu rivayet edilen kişilere baktığımda hepsinin hitabeti düzgün, donanımlı kişiler olduğunu görüyorum. Çevrelerine, topluma bir zararları olmadığı gibi aksine, bulundukları ortamı pozitifleştiren insanlar.

Sayın frekans hoşgeldiniz ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 13, 2012, 09:40:05 ös
Yanıtla #6
  • Seyirci
  • Uzman Uye

sn.frekans
Öncelikle hoşgeldiniz aramıza umarım herşey gönlünüzce olur.Genel kanınızı hayatta her şeye karşı ama önyargısız kullanmanızı dilerim.Nasılki antimasonik durum tutum ve davranışlar önyargılı kabul ediliyorsa ki doğrudur bunu masonluk için neden yapmayasınız başlangıçta nede olsa burası hür bir forum.Daha rahat edersiniz kuşku iyidir soru sordurur devamlı.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Kasım 13, 2012, 09:51:02 ös
Yanıtla #7
  • Ziyaretçi

Sayın NOSAM33,

Dediğim gibi bu kişilerin mason olduğu rivayet ediliyor, direk ağızlarından duymadığımız için (ki durduk yere söylemelerini beklememeliyiz zaten) emin değilim. Gözünüzde insanüstü özellikler canlandırmak istemem, aksine bu kişiler oldukça alçakgönüllü ve insana insan gibi davranıyorlar, yani insan dışı varlıklar demek bir yana konumları gereği otorite kurup üstünlük taslayabilecekken saygı çerçevesinde çevresindekilerle çok güzel iletişimleri olan kişiler.

Sayın karahan,

Zaten ilk başta ben de mesafeli yaklaşıyordum. Çünkü dediğiniz gibi kuşku insanı soru sormaya yöneltiyor. Ancak araştırdıkça gördüm ki genel kötü izlenimden çok daha farklı bir oluşum. Belki kendilerini gizlemeleri ve yeni üye kabulünde bu kadar sorgulayıcı olmaları eleştirilebilir gibi duruyor ancak baktığımız zaman bu sistem ile kendilerini çok güzel muhafaza etmişler, yıllardır bozulmayan bir işleyişleri var. Başta kötü gibi gelen özellikler hakkında derince düşününce aslında gerekliymiş diyorsunuz.

Karşılama mesajlarınız için teşekkür ederim.

Kasım 13, 2012, 09:57:39 ös
Yanıtla #8
  • Uzman Uye

Alıntı
Sayın NOSAM33,

Dediğim gibi bu kişilerin mason olduğu rivayet ediliyor, direk ağızlarından duymadığımız için (ki durduk yere söylemelerini beklememeliyiz zaten) emin değilim. Gözünüzde insanüstü özellikler canlandırmak istemem, aksine bu kişiler oldukça alçakgönüllü ve insana insan gibi davranıyorlar, yani insan dışı varlıklar demek bir yana konumları gereği otorite kurup üstünlük taslayabilecekken saygı çerçevesinde çevresindekilerle çok güzel iletişimleri olan kişiler.

MASON' luk benim için olmazsa olmaz bir saplantıdır sakın serzeniş olarak algılamayın.Ayrıca bu Masonluk denen oluşumun ne olduğu hakkında okudukça  korkmuyorumda değil .  :-[  Nedeni ise acaba  Masonluk hakkında yanlış bir serzenişte  olabilirmiyim korkusudur . :-X

Saygılar Sayın frekans dostum...
« Son Düzenleme: Kasım 13, 2012, 10:00:49 ös Gönderen: NOSAM33 »
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Kasım 14, 2012, 05:33:36 öö
Yanıtla #9
  • Ziyaretçi

Merhabalar saygılarımı sunarım.