Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: NATO Füze Kalkanı  (Okunma sayısı 6644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 18, 2011, 04:49:28 öö
Yanıtla #10
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Barbaros,

Kontrolu Almanya'da mi? Kontrol merkezi Almanya'da ve basinda da bir Turk general.

Ayrica verdiginiz "site" ornegi dogru degil. Cunku NATO basli basina bir "site"dir zaten. Yani karsi siteler kendi guvenliklerini saglamak icin bizim sitemize birsey kurmuyorlar, BIZ Nato olarak KENDI guvenligimizi korumak icin bu kalkani kuruyoruz. Biz diyorum cunku NATO "biz"dir.

Karsi siteler ornegine katilmamam icin baska bir sebep daha var. Turkiye'de oyle bir algi var ki, sanki ABD, Almanya, Fransa, Ingiltere hep kardes, hep kendi cikarlini dusunen, surekli grup bilincinde olan ulkelermis gibi... Almanya'nin Fransa ile anlastigi ne zaman gorulmus? Veya Fransa'nin Almanya'yla?

Yani anlayamiyorum, neden bizim gibi NATO uyesi olan Almanya'yi, Fransa'yi, Ingiltere'yi diger sitede goruyorsunuz? AB degil ki bu NATO!

Onu da gectim. Madem bu olay ulkemiz aleyhine, AKP neden karsi cikmiyor bu duruma?

Peki ya Ordu?

Bir tek akilli bizleriz de onlar ne?

Israil'i kuran buyuk patronlar kimler? Bizi aydinlatabilir misiniz? Ayrica madem Israil'i korumak icin butun caba, neden Israil'i NATO'ya alivermiyorlar? Veya Israil'e para verip, Israil'in kendi kullanmasini istemiyorlar?

Tekrar soruyorum, tek akilli biz miyiz?

Esenlikler,
Laus Deo.

YY & Y

Eylül 18, 2011, 10:56:37 öö
Yanıtla #11
  • Seyirci
  • Uzman Uye

israil ile ilgili ve yahudilerle ilgili bir sürü anlatılabilecek şey var.neden diye başladığınız soruların hepsinin verilecek cevaplarına bu sitede komplo teorileri diyecek bir sürü arkadaş çıkar.israili tanımak için tarihine iyi bakıp iyi anlamak lazım.sadece tarih değil dünyanın sosyo ekonomik gelişimine ve ülkelerin savaşlarla harap olmuş bütçe durumlarına,osmanlı örneği son dönem savaşlarda girdiği borç batağı onlara bu borcu verenler ve istekleri ve diğer ülkelerle ilgili haller geniş bir perspektiften bakıp okuyup araştırılmadan böyle sorulara cevap vermek artık çok güç.

ya komployu çok seviyor olursunuz yada direkt teorisyen olarak itham edilirsiniz.ön yargılı olmanızda cabası.

israilin en sonki durumda bm. de ne kadar etkin olduğu çok açık değilmi.böyle bir kurum var ve böyle sapık bir karar  alıyor sormamzmısınız hiç adalet nerede diye.i,israil natoya neden girsinki o güce zaten bir şekilde kendini korutturuyor.içinde olup ne yapsın.inanmak yada inanmamak kşiye kalmış tarihte ve toplumlarda yaşanmış bir sürü gerçeği akıllıca ortaya döktüğünüzde ve analizini yaptığınızda bizim sn.adam ile bir önceki konunun muhabbetini ustaca bitirdiğimiz din konusuna gelir düğümlendiğini görürsünüz.

dünyanın ilk ve en eski sorunu.Bu konu bu forumda halledilemez açığa çıkarılıp uzlaşı sağlanamz.zaten böyle olsun diye açıça anti uygulamalar yapılıyor dünyada.tek şey diyeceğim bir allahım var ve yarattığı insanında onu tanımayanlarında bir allah yarattığını görüyorum egemen olabilmek için oda para.yapılan tüm kirli işlerin en büyük gücü.o güç kimde ise her şeyin sorumlusuda failide odur.egemenliğini korumak,güçlendirmek ve sonunda ele geçirdiği bu gücü sonuna kadar korumak için herşeyi göze alabilecek bir kitleleri var israilin.Allah dünya insanlarının yarımcısı olsun.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo

Eylül 18, 2011, 01:00:23 ös
Yanıtla #12
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Karahan,

Siyaset Bilimcilere komplo teorilerinden bahsetmeye basladiginiz anda bitersiniz. Artik ciddiye alinmazsiniz bile...

Bir seyin gercekliginden emin olmak icin elinizde net kanitlar olmasi lazimdir da ondan.

Masonlugun Yahudilikle veya suank Israil devleti ile hic bir alakasi olmamasina ragmen, nasil bir tutuldugunu cok iyi biliyoruz. Ve bunu birebir gormek ve yasamak inanin uzucu oldugu gibi bu ulkede inanilan seylerin ne kadar sorgulanmasi gerektigini hatirlatiyor insana...

Size bir ornek vereyim. Ozellikle bizim ulkemizde ABD = Israil olarak bilinir. ABD, Israil'in arkasindadir veya Israil ABD'nin arkasindadir. Bu ikisi ayrilmaz kardesler gibi gorulur. Oysa ki ABD'de yuzlerce Israil ajani oldugunu biliyor muydunuz? Peki ABD'nin Israil buyukelciligini gizli gizli dinledigini?

BM dediginiz kurumu ozellikle muhafazakar basin yine Bati'nin bir oyuncagiymis gibi sunuyor. Oysa ki BM'de 5 ulkenin sozu gecer. Bunlar ABD, Ingiltere, Fransa, Cin ve Rusya'dir.

Bakin klasik "site" Bati anlayisini yikacak bir sey hatta iki sey var. Yani Rusya ve Cin.

Hadi ABD, Fransa ve Ingiltere, Israil'e asiklar, onu cok seviyorlar, onsuz yapamiyorlar. (Niye boyle olacaksa? Sacma sapan komplo teorilerinden baska birsey degil.

Peki ya Rusya ve Cin. Onlar da mi bu Israil askinin bir parcasilar? Onlar da mi Yahudi asigi?

Tekrar soruyorum. Madem Israil para babalariyla dolu, inanilmaz zengin; neden oyleyse bu fuze koruma kalkanini Israil kendisi yapmadi veya birileri ona hediye etmedi? Hani Israil cok zengindi, cok gucluydu. Niye bunun icin NATO ve Turkiye'ye gerek duyuldu?

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Eylül 18, 2011, 02:51:52 ös
Yanıtla #13

Ben bu kalkanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Kendimizi neye karşı koruyoruz ki... SSCB, zamanında ABD ile savaşma tehlikesi yüzünden milyonlarca AK-47 üretmiş. Ama o koskoca ülke dağıldıktan sonra boşu boşuna üretilmiş olduğu ortaya çıktı. Dünyada ülkeler artık eskisi gibi savaşmıyor.
İncirlik Üssü'nde de nükleer silahlarımız var ama neye yarıyor? Caydırıcı mı oluyoruz böylece? Alakası yok. Keşke herkes bütün bu yıkıcı silahları imha etse. Gereksiz oyuncaklardan başka bir şey değil.

Türkiye silah alınca bundan korkan Yunanistan da silah alır. Sonra iki ülke arasında bir tür silahlanma yarışı başlar. İki taraf da birbirine üstünlük taslamaya çalışır. Türkiye 300 tane tank sipariş eder, bunun üstüne Yunanistan 500 tane alır. Bu böyle devam eder.
 Peki aslında ne olur? Sizin, benim cebimden giden paralar boşu boşuna bu oyuncaklara harcanır. Ülke ekonomik açıdan zarar görür.  Kar edenler sadece SİLAH ŞİRKETLERİDİR.

Saygılarımla
"İsteyen yavaş gitsin, ister hızlı koşsun, arayan bulur. İki elinle isteğe sarıl; çünkü istektir iyi yola kılavuz olan."
Mevlana

Eylül 18, 2011, 04:20:03 ös
Yanıtla #14
  • Uzman Uye

Sayin Laus Deo,
biliyorum soruya soruyla karsilik vermek nezaketsizliktir ama ben affiniza siginarak bu nezaketsizligi yapacam.< Bayram degil, seyran degil, enistem beni niye öptü> kominizim tehlikesi yok, soguk savas bitti eeee bu kalkanlar kime karsi kondu?
Saygilar

Eylül 18, 2011, 06:23:27 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Siz benim birinci  sorumu cevaplamadan ben size bir soru daha soracam. Son 6 aydir takip ettigimiz genel adiyla "Arap Bahari" benim deyimimle emperyalizmin arap ülkelerindeki yeni yapilandirma ve makyaj tazelemesi, sizce nasil sonuclanir? Yapilacak ilk secimlerde "Müslüman Kardesler" gibi radikal örgütlenmelerin ülke yönetimindeki durumu ne olabilir?
Affiniza siginarak ve saygilar

Eylül 18, 2011, 11:17:29 ös
Yanıtla #16
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sayin Tij,

Ilk sorunuza cevap vereyim: Nato icin tehlike olusturan herkes. Iran'dan tutun Rusya'ya kadar.

Ikinci sorunuza cevap: Arap Bahari'nin ben de radikalizm ile sonuclanacagini dusunuyorum. Musluman Kardesler radikal bir gruptur ve Misir'da kazanirlar.

Ben sizin sorulariniza, benden sonra sordugunuz halde cevap verdim. Peki ya siz?

Esenlikler,
Laus Deo.

YY & Y

Eylül 19, 2011, 03:30:39 öö
Yanıtla #17
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Sayın Laus Deo,

Ben yeterince doğru bir örnek verdim. Bunu görmek için doğru yerden bakmak gerekiyor.
Siz kendinizi NATO görebilirsiniz ama ben görmüyorum.

Türkiye kendi başına güçlü bir ülkedir. Bu millet 1914-1919 yılları arasında aslarını yitirdi. Bu ülkeyi bu dönemlere kadar çürükler yönetti.
Bu çürükler yüzünden NATO'ya girmek zorunda kaldık. Ordunun içerisindeki çürükler ile siyasi iş birlikçileri 1960-1980 darbesini yaptı.

Öyle güzel anlatıyorsunuz ki, sanki NATO değil Dünya Kardeşlik Örgütü.
NATO diye övündüğünüz kurum, vakti zamanında devletimizin en stratejik noktalarına Gladio timlerini yerleştirdi. Ve ülkenin gelişimini durdurduğu yetmediği gibi ülke ve ülke insanına da çok büyük acı ve kayıplar verdirdi.

NATO bir Amerika projesidir.

Başta Amerika olmak üzere birçok NATO üyesi olan ülke sayesinde pkk beslenmiştir.

Biz onlarla aynı sitede yaşamıyoruz!
Lakin siz yaşadığımızı iddia etseniz dahi önemli olan düşünsel olarak aynı sitede oturmaktır.

İsrail'in NATO'ya girmesine gerek var mı? Bizim kozmik saydığımız yerlerde bile özel odaları varmış, çürüklerle beraber o odalar da yok oldu.

Şu da bilginiz olsun ki,
İsrail NATO'ya üye değilse şu sebepledir ki kural ve nizam tanımazlar.

NATO üyesi olmadığı halde, ABD tarafından bizim topraklarımıza İsrail'i İran'dan korumak için füze kalkanı yerleştiriliyor.
Pardon da İsrail kimdir? Biz niye İsrail'i koruyoruz?

Bu radarlardan gelen tüm istihbarat ABD tarafından İsrail'e anlık iletilecektir.

Ve konu yine benim size verdiğim örneğe gelecektir. İran bizi İsrail için bir engel olarak görecek ve uyaracaktır.

Hükümet ve ordumuzu asıl sınav o zaman bekliyor olacak.

Eylül 19, 2011, 05:23:30 öö
Yanıtla #18
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Peki sayin Barbaros,

madem durum boyle, neden cok degerli AKP hukumeti ve cok degerli ordumuz buna karsi cikmiyorlar? Bu konuda ne dusunuyorsunuz?

Ayrica bu baslik altinda cevap alamadigim bir mantik sorusu da su:

Madem hersey Israil icin neden bu fuze Israil'e kurulmadi? Hani para babalari, dunyada parayi yonetenler Israilli ya (!) bu mantiga gore Israil en zengin ulke. Onlar kendileri kuruverseydi bir tane?

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y

Eylül 19, 2011, 07:45:27 öö
Yanıtla #19
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Alıntı
Dünya Ülkeleri: "Politikalarımızı belirlerken temel motivasyonumuz, Türkiye'ye mümkün olabildiğince fazla zarar vermek"

Birleşmiş Milletler'in New York'taki merkezinde bir haftadır devam eden Dünya Parlamentosu Genel Değerlendirme toplantılarında dün, Ortadoğu'daki son durumla ilgili değerlendirmeler kapsamında Türkiye maddesi masaya yatırıldı. Dünya ülkelerinin lider ve temsilcilerinin hazır bulunduğu toplantıda, dünyadaki her ülkenin temel amacının esas olarak Türkiye'ye mümkün mertebe zarar vermek olduğu konusunda mutabakata varan temsilciler, kamuoyunun aklındaki pek çok soru işaretine de açıklık getirdiler.

Kaynak: Zaytung.com

Benim bu baslik altinda vurgulamaya calistigim noktalardan birini asparagas mizah gazetesi Zaytung guzel ozetlemis. Turkiye'de halkin buyuk cogunlugun ozellikle butun Bati ulkelerinin tek derdinin Turkiye'nin zarar gormesi oldugu sacmaligina inanmalarina guzel bir elestiri olmus diye dusunuyorum.

Esenlikler,
Laus Deo.
YY & Y