Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Üçüncü Dünya Savaşı, Türkiye’den çıkabilir…  (Okunma sayısı 12198 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ocak 27, 2012, 07:48:40 ös
Yanıtla #10
  • Uzman Uye

Aç tavuk kendini buğday anbarında görürmüş. Pes yani Ahmet efendi pes . :'(
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Ocak 28, 2012, 12:19:05 öö
Yanıtla #11
  • Ziyaretçi

Ahmet Altan'a katılmak zor. Fazlasıyla pkklı imajı çiziyor. Çünkü ülkemizde zannedildiği gibi bir elit altyapı olduğunu sanmıyorum. Eğer doğu kıro ise etiler de onun biraz makyaj sürmüş halidir. Ki genelde iş adamları fabrikatörler para babaları Kürt kökenlidir. Ayrıca istanbul gibi elit kesim, doğudaki en kötü köydeki organik gıdaları yemekten ve temiz havayı solumaktan mahrum fazla ve sağlıklı yaşama şansı olmayan zavallılardır.

Aslında şunu sormak gerekiyor ülkemiz enerji, silah, sanaayi, turizm, gıda, hayvancılığa kadar üretmeyen ithal eden dışa bağımlı bir ülke. Hiç bir şey üretmiyor fakat buna rağmen olağan üstü bir para var gerek devletin gerekse milletin cebindeki para sömürdükçe adeta artıyor. Bunun sırrı nedir yani metafizik bir yardım gelmiyorsa...

Bunun tek bir açıklaması vardır. Örneğin benzer durum Suudi arabistanda var hiç bir şey iğne bile üretmiyorlar fakat tonlarca paraları var. Orada para petrolden kaynaklıdır bizde ise uyuşturucu ticaretinden... Devlet millet el ele uyuşturucu ticareti yaptığımız ve rüyamızda bile göremeyeceğimiz paralara ulaştığımız  için üretime gerek duyulmamıştır, üretime gerek duyulmadığı için de millete ve iş gücüne gerek duyulmamış ve bu alanda ne eğitime ne tarım hayvancılığa hiç bir yatırım yapılmamıştır.

Devletin arada sırada sertleşmesi ise bu uyuşturucu trafiğinin engellenmesi ihtimali olan akıllı zeki ve düşünebilen namuslu insanları dizginlemek içindir. Bu yüzden darbelerde her görüşten yüzbinlerce insan buhar edilmiştir. Darbe yapmanın milleti istedikleri gibi ezebildikleri halde uluslar arası tepkiler gibi dezavantajlarını fark edince de sanal bir terör yaratıp kendileriyle uğraşabilecek insanları birbirine düşürerek tatlı para kazanmaya devam etmişlerdir. Yani cephede dağlarda perişan olan birbirini öldüren insanlar kardeş ve aynı insanlardır.

2001 krizinin asıl nedeni de kanaatimce Saadettin Tantan'ın uyuşturucu kartelleriyle samimi mücadelesi neticesinde kara paranın ve üretimin kaçışıyla alakalıdır.

Uyuştucu üretiminin Afganistan'a kaymasıyla birlikte Türkiye'nin demokratikleşme çabasına girmesi ve üretimden ihracattan filan bahsedilmesi de belki bu yüzdendir. Yani birileri uyuşturucu üretimini ve pazarlamasını bizden alıp başkalarına vermiş olabilirler diye düşünüyorum. Yani kara parasını otel zinciri açarak ticaret yapmaya karar veren mafya patronundan farkı olmayan bir devletimiz var.

Bu çok ağır bir iddia ve komplo teorisi gibi oldu fakat acaba bunlara katılmayan biri var mıdır merak ediyorum.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Ocak 28, 2012, 12:52:13 öö Gönderen: Masor1976 »

Haziran 09, 2013, 10:24:50 ös
Yanıtla #12
  • Ziyaretçi

Haziran 09, 2013, 10:38:19 ös
Yanıtla #13
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ayrıca istanbul gibi elit kesim, doğudaki en kötü köydeki organik gıdaları yemekten ve temiz havayı solumaktan mahrum fazla ve sağlıklı yaşama şansı olmayan zavallılardır.
Buna alındım.  :P
Fikirlerinizden nefret ediyorum. Ama onları savunabilmeniz için hayatımı feda etmeye hazırım. -Voltaire

Haziran 10, 2013, 12:34:08 öö
Yanıtla #14
  • Mason
  • Aktif Uye
  • *

Son 12-13 gündür, hiç bir siyasal oluşumdan ve ordudan destek almayan sivil itaatsizlik eylemleri Ahmet Altan'ın kahinliğini yalanlıyor. Önemli olan bir toplumun entellektüel kapasitesidir. Bakınız Avrupa'da bir çok şehir devletleri vardır, çünkü şehir olmalarına rağmen, devlet olabilecek entellektüel kapasiteye sahiptirler. Bu durum Asya'da ve Afrika'da yoktur. Ancak büyük guruplar birleşip bir devlet olablirler. Kim ne derse desin, zengin olmaları, ihracat yapmaları, sayılarının fazla olması tek başlarına ülkeyi yönetebilecekleri anlamına gelmez.
Saygılarımla
* MASON OLMAK İÇİN KİŞİSEL YARDIM, DANIŞMANLIK VE REHBERLİK TALEBİNDE BULUNMAYINIZ.
* MASONLUKLA İLGİLİ SORULARINIZI ÖZEL MESAJ İLE  SORMAYINIZ, FORUMA BAŞLIK AÇARAK SORUNUZU FORUMDA PAYLAŞINIZ.