Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: İTTİHAD-I İSLAM (İSLAM BİRLİĞİ)  (Okunma sayısı 50405 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Temmuz 19, 2007, 04:39:24 ös
Yanıtla #90
  • Uzman Uye

Sevil senin bu yorumlarının hiç birisi kayda değer değil. Çünkü karşımda bir *** insan bulunmamakta. İslamı tam yaşayan bir topluluk gördün mü ki böyle islama hakaret ediyorsun. Sen sadece bizi tahrik etmeye çalışırsın.. Biz müslümanız ve sonuna kadar Hz Muhammed te peygamberimiz ulu önderimizden bir tanesi. Kalkıp Hz Muhammed te hakaret ediyorsun. *** her yerde belli oluyor sana cevap yazarken bile kendimden utanıyorum. Kutsal ruh şimdi beni lanetler eywah :)
« Son Düzenleme: Temmuz 19, 2007, 04:42:37 ös Gönderen: alaaddin »
''Kızıl elmada buluşalım''

Temmuz 19, 2007, 04:54:04 ös
Yanıtla #91

Sevil senin bu yorumlarının hiç birisi kayda değer değil. Çünkü karşımda bir *** insan bulunmamakta. İslamı tam yaşayan bir topluluk gördün mü ki böyle islama hakaret ediyorsun. Sen sadece bizi tahrik etmeye çalışırsın.. Biz müslümanız ve sonuna kadar Hz Muhammed te peygamberimiz ulu önderimizden bir tanesi. Kalkıp Hz Muhammed te hakaret ediyorsun. *** her yerde belli oluyor sana cevap yazarken bile kendimden utanıyorum. Kutsal ruh şimdi beni lanetler eywah :)

Sn Alaaddin,

Sevim hnm ın yaptığı hata sebebi ile kendisi ile ilgili gereken işlem yapılmıştır.Konuyu uzatarak sizinde aynı hataya düşmemeniz yolunda sizi uyarıyorum.Dolaylı yoldan hakerat etmekte aynı sonucu doğuracaktır.

Saygılarımla,
Omnia mors aequat

Temmuz 19, 2007, 05:00:56 ös
Yanıtla #92
  • Skoç Riti Masonu
  • Uzman Uye
  • *

Sayin skullG,

Protesto hakkinizi elbette sonuna kadar kullanabilirsiniz.  "Protesto ve Dusunce Ozgurlugu" haklari ile ilgili bilgi duzeyinize guveniyorum.

Hakaret olan kelime silinmistir. Sayin Sevil Hanim, bir inanc ve inancin bireyleri hakkindaki kisisel goruslerini yazmaktadir. Seviyeli oldugu surece, her konuda herkes kisisel goruslerini yazabilir. Dusuncenin yanlis yada dogru olmasi onun silinmesi icin bir neden degildir. Saygi sinirlari icerisinde karsilikli olarak gorusulebilir.

Ifade tarziniz, zaman zaman konu sinirlarini asarak kisisel ve karsi tarafi rahatsiz edici kelimeler barindiriyor. Deger yargilariniza olan guveniniz ve savunma mekanizmanizin karsi taraftada oldugunu lutfen unutmayin.

Hakaret, yanlizca belirli kelimelerle degil sozcuklerin icerdigi anlamlara, ve kullanildiklari yere gorede belirlenmektedir. Onemli olan kelimenin kendisi degil, ifade edilmek istenendir. Sizdende bazi kelimelerinizi anlayis cercevesinde kullanmanizi rica ediyorum.

Saygilarimla

Sn. Mason,

öncelikli olarak teşekkür ediyorum. Gereği gerçekleştiği için protesto etmeye lüzum kalmamıştır.

bunun dışında tarafımca ifade ettiğiniz hususlar minvalinde hareket etmeye özen gösterilecektir.

en derin saygılarımla...

Temmuz 19, 2007, 10:56:36 ös
Yanıtla #93
  • Uzman Uye

Adım Gökhan :) Eskisi Einsof yeni nickim Draug..Maşallah başımıza hadis uzmanı kesilmişsiniz Sn.Shemuel..Ve yahudi kimliğinizle Kur'an tefsirine soyunmanız komik
Einsof yada Draug en başta anlamıştım zaten.
arapça biliyorum ama kuranı ben tevsir etmiyorum.Bunu iyi bilen insanlar var ve onların tevsirlerine göre konuşuyorum.Hiç bir zaman ne tek taraflı düşündüm nede okudum.Kuranda diğer kitaplar gibi Tarih,ahlak ve yasa kitabıdır.iyikide kutsal kitaplar var aksi takdirde sokakta yürürken insanların başına ne gelirdi bilmem.Bilimsel olarak ahlakın ne olduğunu kavrayamamış toplumlarda kitaplar devreye giriyor.Bırakalım yerinde kalsınlar.

Temmuz 23, 2007, 11:44:17 öö
Yanıtla #94

Geri kalmış toplumlarda cehaletin hakim olduğu kesimlerin sorunları nedeniyle birtakım şeyhlere giderek bilimsel olarak çözmek yerine şeyhi yöntemleri uygulamaları hakikaten çok üzücüdür_
Özellikle bir kadının çocuğunun olmaması nedeniyle bir şeyhe giderek şeyhin ta kendisiyle beraber olmak koşuluyla çocuk sahibi oluyorsa ne acı bir tablo!....
Bir cami hocası sözde İmam, evi durduğu yerde gidip camiyi kullanırsa cami için toplanan paraları alıp da kendi evini bir güzel dayayıp döşerse ne acıdır!
Üstelik tanıdığım ve kendi gözlerimle şahit olduğum İmam Hocaları, kızlarını sözüm ona Şeyh'e cariye olarak veriyorsa bu ne kadar korkunç bir durumdur_
İran gibi bağnaz düşüncenin hakim olduğu bir toplumda Kadınların saçı gözüktü diye meydanlarda korkunç bir şekilde öldürülüyorsa ne kadar acıdır!
Yine meydanlarda bir Kadının üstünü yırtan ve üzerindeki elbiseleri paramparça eden topluluk ne diyeyim böylesi korkunç bir bağnazlığın kölesi olmuşlarsa onlara tabiki doğru yolun gösterilmesi gereksizdir_
Yine Hacı Hoca diye geçinen insanların faiz ve haram parayla uğraşmaları ve dinin arkasına girerek her türlü olumsuzlukları yapan ve sonra da ayıplarını ben dinciyim hacıyım hocayım diye örten sözde dincileri çok iyi deşifre ediyorsam gerçekleri söylüyorsam ve bunları burada sadece Değerli Kardeşlerimle paylaşıyorsam NE MUTLU BANA_
Kadınları kapatarak çağdışı bir tablo sergilemeye çalışan insanların açık bayanlara karşı olan saldırgan tavırlarını ülkemizin her tarafında görmekteyiz_
Beynen gelişim lazım, eğer ki kitaplara bağlı kalarak yobazlığı savunursak hepimiz ilkelleşiriz, yobazlaşırız insanlıktan çıkarız_
KORKUNÇ BİR TABLO____________________     
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Temmuz 24, 2007, 10:53:23 öö
Yanıtla #95

O zaman yeni bir konu başlığı altında bunu tartışalım derim bu konu başlığı uygun değil. Tartışmanın sınırları, konusu, siz ait Sayın Sevil.
ars longa, vita brevis...

Temmuz 24, 2007, 10:53:50 öö
Yanıtla #96

Ya inanmıyorum ya böyle giderse gene ceza yiyeceğiz, tabi fırçayı yedikten sonra!!!

Temmuz 24, 2007, 10:54:43 öö
Yanıtla #97
  • Aktif Uye

art niyetiniz oldugu kanatim deil daha çok direkt niyetli diyelim .üsluba gelince bende elestirilmekten kotktugumdan üslup konusunda kimseye lafım yok fakat mesajda davet ettiğiniz konu dahilindeki tartısma baslıgımızı yazmamıssınız... VAZMI GEÇTİNİZ YOKSA!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! !!!!!!!!kızmayın kızmayın sakın:)
Vi VERİ VENİVERSUM VENUS VİCİ..

Temmuz 24, 2007, 10:55:19 öö
Yanıtla #98

Temmuz 24, 2007, 10:56:13 öö
Yanıtla #99
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Son mesajlariniz "Din Tartismalari" basligi ile "Diger Inanclar" kismina tasinmistir. Yeni konu basligi altinda tartismaniza devam edebilirsiniz.
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.