Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Fetullah Gülen Kimdir?  (Okunma sayısı 176264 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ekim 03, 2010, 07:09:35 ös
Yanıtla #190
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Ülkemizde varlığını sürdüren cemaatlerin bazılarının giyim kuşam tarzı bazılarımızın hoşuna gitmesede bu onların kendi seçimleri kamu düzenini bozmadıktan sonra ve şiddet öğesi içermediği ölçüde istediklerini yaparlar bu onların bileceği bir iş.Kimseye sen şunu giyeceksin tarzında bir dayatmada oldukça saçma bence.

Samimiyete gelince sarık,cübbe vs. gibi islam tandaslı kıyafetleri giyenlerin içinde nasıl samimiyetsiz kişiler varsa çağdaş olduğunu modern tarzda giyim kuşama sahip olduğunu gördüğümüz bireyler arasındada bolca samimiyetsiz, şahsiyetsiz kişilerde bulunmaktadır.Şahısların dışından ziyade içinin yada kafa yapısının çok daha önemli olduğu malum.

Bir de şu var peygamber yaşasaydı şöyle  giyinirdi böyle giyinirdi mevzuu bençe çok gereksiz ve komik bir polemik konusu bunu bazı siyasilerin yaptığı gibi ULU Önder yaşasaydı bizim partiye oy verirdi gibi gereksiz bir tartışma olarak görüyorum.

Öğrencilik yılları uzun süren biri olarak ve üniversite yıllarında bayağı aktif olarak siyasi grublarla çok yakın ilişkisi olan birisi olarak Gülen cemaatini  hiçbir şiddet ortamında ne gördüm ne de duydum.

Tüm sarıklı cübbeli olanları aynı kefeye koyarak onlara saldıranların önce kendilerinin bir aynaya bakarak ne olduklarının farkına iyice bir varmaları bence çok daha önemli.Sevgi ve saygıdan bahseden hoşgörüyü dillerinden düşürmeyen bazı şahsiyetlerin her şeyi kendilerince ve kendi dar dünyalarınca düşünmeleri ve açıklamaya çalışmaları da çok komik.Evrensel nizamın şuuruna varmışçasına ahkam kesenler daha dünyasal boyut ortamında kendi iç hesaplaşmasını bitirememiş hastalıklı kişilerin bol olduğu bir ortama dönüşüveriyor ne yazıkki bulunduğumuz coğrafya.Kişilerin entel dantel takılmasından ziyade entelektüel birikime sahip olması bence daha önemli neyse görmedim,duymadım,konuşmadım.......

IŞIK  ve  SEVGİ ile KALIN.......
Işık, sadece ışık ama daha fazla ışık.......

Ekim 03, 2010, 09:17:51 ös
Yanıtla #191
  • Ziyaretçi

Ülkemizde varlığını sürdüren cemaatlerin bazılarının giyim kuşam tarzı bazılarımızın hoşuna gitmesede bu onların kendi seçimleri kamu düzenini bozmadıktan sonra ve şiddet öğesi içermediği ölçüde istediklerini yaparlar bu onların bileceği bir iş.Kimseye sen şunu giyeceksin tarzında bir dayatmada oldukça saçma bence.

3 Kasım 1934' deki kıyafet kanunu ile cüppe ve sarık giymek yasaklanmış, bu kıyafetleri giyme hakkı yalnızca din adamlarına tanınmıştır ! Bizim Anayasamız tür olarak sert, yoruma açık olmayan Anayasalar grubuna girmiyor mu ? Yani yoruma açık değil ! Öyleyse T.C. Anayasa' sını ihlal söz konusu !

Samimiyete gelince sarık,cübbe vs. gibi islam tandaslı kıyafetleri giyenlerin içinde nasıl samimiyetsiz kişiler varsa çağdaş olduğunu modern tarzda giyim kuşama sahip olduğunu gördüğümüz bireyler arasındada bolca samimiyetsiz, şahsiyetsiz kişilerde bulunmaktadır.Şahısların dışından ziyade içinin yada kafa yapısının çok daha önemli olduğu malum.

İnsanların şahsiyetsiz, kişiliksiz olmaları değil ifade edilen Sayın Oasis... Sözü edilen konu samimiyetsiz tavırlar. Belki şöyle bir örnek daha iyi tanımlayacaktır düşüncelerimi... Alnınıza damalı haç dövmesi yapıp İsrail' de gezebilir misiniz ? Demokrasi gereği gezmeniz gerekir öyleyse değil mi ! Ama bu tavrınız samimi değildir !!! Daha öncede belirttiğim gibi isteyen insan istediği inanca sahip olabilir, şov yapmaya yada tribünlere oynamaya gerek yok !!!

Bir de şu var peygamber yaşasaydı şöyle  giyinirdi böyle giyinirdi mevzuu bençe çok gereksiz ve komik bir polemik konusu bunu bazı siyasilerin yaptığı gibi ULU Önder yaşasaydı bizim partiye oy verirdi gibi gereksiz bir tartışma olarak görüyorum.

Politik bir şeyden söz etmedim ben. Atatürk' ün yada bir başka liderin yada peygamberlerin yaşasalardı hangi görüşe sahip olacaklarını bilemem. Konuyu çok güzel çarpıtmışsınız ! Ben peygamberlerin günümüzde yaşasalardı tekstilin geliştiği moda unsurunun ortaya çıktığı devrimizde halen ortaçağ kıyafetleriyle gezmeyeceklerini ifade ettim. İnsanlara dair düşünceleriniz daha gördüğünüz ilk birkaç saniye içerisinde, dış görünüşüne bakarak oluşuyor. Peygamberler kendi dinlerini yaymaya, tanıtmaya çaba gösteren iyi niyetli insanlardı. İnsanlar üzerinde daha etkileyici olmak için sanırım kıyafetlerine de dikkat ederlerdi !

Tüm sarıklı cübbeli olanları aynı kefeye koyarak onlara saldıranların önce kendilerinin bir aynaya bakarak ne olduklarının farkına iyice bir varmaları bence çok daha önemli.Sevgi ve saygıdan bahseden hoşgörüyü dillerinden düşürmeyen bazı şahsiyetlerin her şeyi kendilerince ve kendi dar dünyalarınca düşünmeleri ve açıklamaya çalışmaları da çok komik.Evrensel nizamın şuuruna varmışçasına ahkam kesenler daha dünyasal boyut ortamında kendi iç hesaplaşmasını bitirememiş hastalıklı kişilerin bol olduğu bir ortama dönüşüveriyor ne yazıkki bulunduğumuz coğrafya.Kişilerin entel dantel takılmasından ziyade entelektüel birikime sahip olması bence daha önemli neyse görmedim,duymadım,konuşmadım.......

Evet ! Bu ifadelerinizi İkiz Kule' lerde hayatını kaybeden, yanarak ölmemek için aşağıya atlayan ve bir çoğu daha yere düşmeden kalp krizi geçiren insanların yakınlarınada söyleyiniz !!!

Ekim 03, 2010, 09:27:22 ös
Yanıtla #192
  • Ziyaretçi

Bu arada Sevgili Lethe; geçenlerde Sayın ve çok ünlü modacımız Cemil İpekçi tarafından düzenlenilen Mardin' in tarihi medresesi olan Kasimiye Medresesinde gerçekleştirilen defile, bazı zihniyetlerin tepkisine maruz kalırken en başta kendi şahsi fikrimi belirtecek olursam, hoşuna gidenlerden biri de bendim:) çünkü ilerde doğal olarak zamanaşımı söz konusu olduğu için çağın gereği artık Kutsal yerlerimiz - Cami ve Kiliselerimiz doğal olarak bir müze görevini görecektir. Insanlığın gelişimi sürecinde artık ibadet edilen yer olmaktan çıkıp tamam Kutsallığı gene devam edecektir ama nihayetinde insanların sıklıkla gezip gördüğü birer tarihi mekan olmaktan öteye gidilemeyecektir.

Umarım taşlanmam ;) :D 

Sevgili Prenses Isabella;Ne kadarda doğru bir analiz ! Bilimin 15-20 yıl içerisinde büyük keşiflerde, söylemlerde bulunacağını tahmin ediyorum. O zaman söylediklerin gerçekleşecek ! Dershane konusuna gelince, muhtemelen FEM dershanesidir :) Lise sondayken banada çok övülürdü bu çeşit dershaneler ! Ben itibar etmemiş ve "Modern Eğitim Fen Dershanesi" ne gitmiştim... "Modern" :)
Bu arada aramızda yüzük kardeşliğine benzer bir bağ oluştu sanırım :)

En derin saygılarımı sunarım !

Ekim 03, 2010, 09:29:28 ös
Yanıtla #193

Bu arada aramızda yüzük kardeşliğine benzer bir bağ oluştu sanırım :)

Aynen:) hiç bozulmaması dileğiyle..
« Son Düzenleme: Ekim 03, 2010, 09:40:20 ös Gönderen: Prenses Isabella »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 04, 2010, 04:52:41 öö
Yanıtla #194
  • -M-
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Sn Isabella
Felsefeniz nekadar artniyetsiz bir fikir olsada bazi cevrelerce hos karsilanmayacaktir. Tartismalarinizi insanlarin kisisel inanc ve maneviyatini zedelemiyecek bir cerceve icerisinde yapmaniz dilegiyle.

Saygilar

-M-

Bu arada Sevgili Lethe; geçenlerde Sayın ve çok ünlü modacımız Cemil İpekçi tarafından düzenlenilen Mardin' in tarihi medresesi olan Kasimiye Medresesinde gerçekleştirilen defile, bazı zihniyetlerin tepkisine maruz kalırken en başta kendi şahsi fikrimi belirtecek olursam, hoşuna gidenlerden biri de bendim:) çünkü ilerde doğal olarak zamanaşımı söz konusu olduğu için çağın gereği artık Kutsal yerlerimiz - Cami ve Kiliselerimiz doğal olarak bir müze görevini görecektir. Insanlığın gelişimi sürecinde artık ibadet edilen yer olmaktan çıkıp tamam Kutsallığı gene devam edecektir ama nihayetinde insanların sıklıkla gezip gördüğü birer tarihi mekan olmaktan öteye gidilemeyecektir.

İmza -M-

Ekim 04, 2010, 10:06:12 öö
Yanıtla #195

Sn Isabella
Felsefeniz nekadar artniyetsiz bir fikir olsada bazi cevrelerce hos karsilanmayacaktir. Tartismalarinizi insanlarin kisisel inanc ve maneviyatini zedelemiyecek bir cerceve icerisinde yapmaniz dilegiyle.

Saygilar

-M-

Sizi çok iyi anliyorum Sayın Sirius; uyarınız için teşekkür ederim, haklısınız bundan sonra dikkat etmeye çalışacağım.

Bu arada affınıza sığınarak küçük bi ayrıntıya girmek istiyorum, izninizle..

Nickimin önadı olarak '' prenses '' eklediğim için eskisi gibi bana ' Isabella ' diye hitap edilmesini ve ille de önadımı da belirtmenize gerek olmadığı hususunda bi açıklama yapmak istedim. ( malum internette bu aralar çok popüler olduğu için ben de onlara özendim :D )  

Saygılarımla,
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Kasım 06, 2010, 01:52:09 ös
Yanıtla #196
  • Uzman Uye

Paul Williams, www.familysecuritymatters.org sitesinde yazdığı bir makaleyle Türkiye’yi karıştıracağa benziyor. Bill Gates Funds Gulen Islamist Movement (Bill Gates, Gülen’in İslami Hareketi’ni Fonluyor) başlıklı yazısında, Williams, başlıktan da anlaşılacağı üzere, Fethullah Gülen ile Bill Gates arasındaki maddi ilişkileri açığa çıkarmaya çalışıyor.

Williams’ın yazısına göre, 2007 yılında dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Bill Gates’in adını taşıyan Gates Vakfı, Texas Lise Projesi (Texas Highschool Project) kapsamında Cosmos Vakfı’na 10.550.000$ tutarında bir ödeme yapmış. Yazıya göre Cosmos Vakfı, Texas’ta 25 yatılı okul işleten, kamu tarafından fonlanan ve Gülen Cemaati ile organik bir bağı olan bir vakıf.

Williams ayrıca Gülen’in Amerikan Devleti’nce son derece desteklendiğini de yazısında belirtiyor: Cosmos Vakfı’na $41,570,721 tutarında bir ödemenin vergi veren Amerikalılar’ın cebinden sağlandığı ve cemaatin servetinin bir kısmının CIA sayesinde edinildiği de bu iddialar arasında.

Daha önce Fethullah Gülen'in çiftliği ile ilgili yaptığı haberler nedeniyle adıdan Türk medyasında söz ettiren Paul Williams’ın “Bill Gates Funds Gulen Islamist Movement” metni genel hatları ve iddiaları ile bu şekilde. Fethullah Gülen'in bu iddiaya yanıtının ne olacağı merakla bekleniyor

Kaynak: http://www.odatv.com/n.php?n=fethullah-gulen-silikon-vadisine-mi-tasiniyor-0511101200

Kasım 23, 2010, 10:47:09 öö
Yanıtla #197
  • Aktif Uye

Kendime hatırlatmak için bugün tekrar izledim.
Tamamı not alınır, izlememiş olanlara izlemelerini tavsiye ederim.

Mustafa Kemal'in kapattığı tekke ve zaviyelerin yerine açılan, Allah'ın izin verdiği (?) kutsal evlerde yapılan çalışmalarda Türkiye'deki devlet yapısı ölçüsüne göre bütün anayasal müesseselerdeki güç ve kuvveti cephelerine çekecekleri ana kadar atacakları her adımın erken sayılacağını öğreniyorlar.
Ne de olsa 1921'den bu tarafa ateizmin paletleri altında ezilen insanlara Allah'ı tebliğ etme görevini aralarında paylaşıyorlardı.

Yine Fethullah Bey'in kendisinin dediği gibi;

Elalem bizi(sizi) biliyor, yolun nereye gittiğini de biliyor(uz).
Yol ayrımında ne tarafa yol aldığınızı(mızı) da biliyor(uz).
Ve birgün bu yolların gidip nereye dayandığını da biliyor(uz).

Bunlar hiçkimsenin karalaması değil, kendi söyledikleri...

Ama cümlelerin ikircikli yapısı, her zaman kıvırmaya müsait konuşma tarzı ise savunma mekanizması.

Saygılar

bakın size de o güzel insanın videoyalarını vermek istiyorum ama lütfen seyredin sizde seveceksiniz.
buyrun:
http://www.youtube.com/watch?v=oNi3Z3qZ7Z4
http://www.youtube.com/watch?v=4tbnGnzdmgU&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=SRAyGkE1q50&NR=1

Nisan 14, 2011, 10:34:36 ös
Yanıtla #198
  • Ziyaretçi

Feytullah Gulen cemaati benim tarafimdan sadece `Dini sermaye` olarak algilanmaktadir..Malasef her namazin sonunda bir para her iyiligin sonunda bir cikar gozlemlerim..

Nisan 14, 2011, 11:24:22 ös
Yanıtla #199
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Belki konu basliginin disina gidecek ama bu arkadasimizin yazdigi uzerinde durmak gerekiyor. Eger mesajim uygun gorulmezse yeni konu olarak ayrilabilir.

Feytullah Gulen cemaati benim tarafimdan sadece `Dini sermaye` olarak algilanmaktadir..Malasef her namazin sonunda bir para her iyiligin sonunda bir cikar gozlemlerim..

Her ibadetten sonra para toplama aliskanligi, sadece Fetullah Hocama degil, her dine ve hatta neredeyse her hocaya mahsustur. Kiliseye bile gittiginizde ayinden sonra elden ele para toplama sepetleri iletilir. Sinegogtada tahmin ediyorum aynidir. Cami girislerinde de para toplanir, namaz cikislarindada. Yani Fetullah Hocayi para topladigi icin sevmiyorum demek bence yeterli bir neden degil.

Para toplanmasina bence katiyen karsiyim. Heleki ibadetten yada duygu somurusunden hemen sonra para istenmesi cok yanlis ve yapmacik. Ama bu heryerde yillardir yapilan birsey.
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin