Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Masonluk, Şeytandan Bilgi ve Talimat Alan Bir Örgütlenmedir  (Okunma sayısı 65674 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2011, 01:26:06 ös
Yanıtla #70
  • Seyirci
  • Yeni Katilimci
  • *

Sn. Mustafa Kemal

Bundan 5-6 yıl evvel masonlar istanbulda bir müze açmıştı orda Harun Yahya kitapları da sergileniyordu. Diğer mason kardeşleriniz konuya vakıflardır sanırım.
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.

Mart 17, 2011, 01:40:38 ös
Yanıtla #71

Bahsettiğiniz Topkapı'daki sergi ise, o müze değil sergidir. Ve sakın "antimasonik yayınlar" arasında yer alıyor olmasın bu kitap...

Sn. Pagan, lütfen biraz ciddiyet. Hiçbir Masonun bulunmadığı ortamlarda bu tür "safsata" iddialar belki ilgi çeker. Ama burası ciddi bir forum. Gerçek kaynaklardan Masonluk hakkında ufacık da olsa bilgi edinebilmiş hiç kimse bu kitabın saygı görüp sergileneceğine inanmaz.
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz

Nisan 17, 2011, 04:06:52 öö
Yanıtla #72
  • Orta Dereceli Uye
  • **

İşallah olması  istenen maşallah  olanın  taktir  edilmesi  ve  öyle devam etmesi  anlamında değil mi ? :)
Quoddam ubiquae, Quoddam semper, Quoddam ab omnibus, creditum est!

Nisan 22, 2011, 01:35:59 öö
Yanıtla #73
  • Orta Dereceli Uye
  • **

inşallah ......maşallah...egoyada maşallah..... yalakalarında masallah ...
herseyide en iyi biliyorlarmıs :)))malesef tumunu izleyemedim gereksiz ve sapkın bilgiyle meydana cıkabilecek cesaretinede masallah.....bunun pesinden gidenlerede .:((

Nisan 22, 2011, 01:52:51 öö
Yanıtla #74
  • Administrator
  • Uzman Uye
  • *
    • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

İlk mesajdaki MASON'un attığı video çalışmıyor. Merak ettim. Editlenmesi gerek.

edit: 2. açtığımda çalıştı.

Sayin Uyeler,

Daha once sitelerin kapanmasindan dolayi bazi videolar silinmisti. Silinen videolar, ilk video dahil olarak yenilenmis, youtube haricindeki bir siteden ilk mesaja eklenmistir.

Saygilarimla

Sayin smyrnali,

Kisilerin kisilik haklarina saygi duyulmasi gerekir. Herhangi bir kisiye hakaret edilmesi anlayis ile karsilanmaz. Konusma uslubunuzun sokak agzi degil, Masonlar.org` a yakisacak bir uslup olmasi sahsi itibarinizi arttiracaktir.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.

Nisan 22, 2011, 02:01:46 öö
Yanıtla #75
  • Orta Dereceli Uye
  • **

izledigim kişilerin konusma uslubunu kullandım...onlarda toplumumuzun bir parcası ..kabul edelim yada etmiyelim..hakaret olarak algınan nedir ? verdikleri bilgilerin cogu sapmıs bilgi ..tamam arastırmacı olabilir ama bilgileri tartısılır..kişisel fikrimi belirttim .....sizde beni beyenmediniz ....bende sizin  yakıstırdıgınız sokak agzı  sozunuzu beyenmedim ..hos olmadı etikmi ?

Nisan 22, 2011, 05:39:44 öö
Yanıtla #76
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Her ne kadar Adnan hocayı ve adnan hocacıları sevmesemde Sayın MASON'un fikrine katılıyorum. Burada ya saygılı duymak yada susmak gereklidir. Hakaret olarak algılanan ne demişsiniz...

Alıntı
yalakalarında masallah
Bana göre bu hakarettir.

Kı yazının hepsi zaten hakaret gibi. Yanı eleştirmemeliyiz demiyorum ama kitabına uygun eleştiri yapalım. Beğenmediğimiz şeylerini söyleyelim. Ama sizin değer verdiğiniz bir kişiye
-muhtemelen Atatürktür- böyle hitap edilmesine nasıl karşı çıkıyorsanız sevmediğiniz kişinin kişilik haklarınıda korumalısınız ve bence saygı göstermelisiniz.

Şimdi geleyim adnan hoca hakkındakı eleştirime. Videoları izledim. Komik resmen. Sen kimsinde kimin şeytanla görüşüp görüşmediğini biliyorsun? Mason oldun mu? Hayır. Ama Masonlugu maşallah Masonlardan çok konuşuyor.
Aklına gelebilecek her kötü şeyi Masonlara yüklüyor. Tahminen düşünüyor müslümanlar kimi sevmez diye? Yahudiler... "Masonlar yahudidir." diyor... Amerika ve kapitalizm "Masonlar Amerika merkezlidir ve kapitalisttir" diyor. Şeytan. "Masonlar Şeytana taparlar" diyor. Yani bir grubu kötülemek için bu kadar uğraşılmaz ya.
Sevgilerimle
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin

Nisan 22, 2011, 12:40:12 ös
Yanıtla #77
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Aslı hanım burada kişileri sevmek yada sevmemek konu degil..kabulenmek yada onaylamak ...o kişileri toplumun ferdi olarak elbette kabul ediyorum sadece onaylamıyorum ve bunu onların tarzıyla ifade ettim.....inşallahlar masallahlar..
Gelelim elestirme  kelimesine Turk dil kurumunda YALAKA= yaranmak amacıyla asırı dalkavukluk etmektir..
Benı tenzıh eden terbıyeye davet eden benden erdemlı olmalıdır ki utanayım..
 ayrıca kımsenın kısılık haklarına  dokanmadım..saygı da benım nazarımda  hak edenındır ...kusura bakmayın hak etmeyene formalite  ıcabı saygı gosteremem bu da benım kendıme saygısızlık olur.
Böyle bir roportajda aklı basında soracak hic bir soruları yokmu ? danısıklı dönüş tabırınde bır sohbet bu ..amacları belli..mason sıtesınde mason karsıtı bır yayın bulunması da hoş görüdür.Ayni zamandada burada anlatıların sorgulanma ımkanıda var ..sıte ıcındekı ögretılerı bıraz takıp eden bırısı burada ki taş işciliginden baslıyan serüvenin duvar örmek ve bir bina cıkmak oldugunu görür..Burada işlenen taş sizin nefsiniz..inşa ettiginiz eser sizin tapınagınız..bütün dinleri....bütün insanları sarmalayan bir tapınak oldugunuzda sizde bir suleyman olursunuz.

Nisan 25, 2011, 01:04:31 öö
Yanıtla #78
  • Ziyaretçi

Ilk etapta ciddi bir yorum yapmak istedim. Fakat düsünme mekanizmasi esnasinda bu kadar komik bir repörtaja gercekten ciddi bir yorum yapamiyorum.

En hakiki mürsid ilimdir! K.Atatürk

Nisan 29, 2011, 01:04:38 ös
Yanıtla #79
  • Ziyaretçi

Gelir elde etmek için bir işi  olmayan bu adamın  gelirinin  nereden geldiğini araştıran da yok...  Onca insanın abuk subuk nedenlerden tüm mal varlığı didik didik

edilirken bu şekilde kitapları bedavaya veya çok cüzi miktarlara verilen birisinin  neden gelir kaynakları araştırılamıyor? Bir fikri olan var mı acaba?