Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: HİTLER'E KARŞI SABETAY SEVİ  (Okunma sayısı 6630 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 30, 2010, 11:08:05 ös
  • Uzman Uye

Yazının sadece son kısmını ekliyorum bilginize.

BİRİNCİ DÜNYA SAVAŞI VE MUSTAFA KEMAL PAŞA

Mustafa Kemal Paşa savaş ilan edildiğinde bir generaldi (Paşa). Gelibolu’nun kumandası ondaydı. Avustralyalılar ve Yeni Zelandalılar bu ismi çok iyi bilmektedirler. Anzak güçleri Çanakkale önündeki çatışmalarda birçok ağır kayıplar verdiler. Bu günleri anmak için Çanakkale’de büyük bir abide vardır. Her yıl burada bu çatışmalarda hayatını kaybeden Anzaklar için anma törenleri gerçekleştirilmekte. İngilizler bu savaşta Osmanlılar ile birlikteydi ancak Anzak güçlerini Osmanlılarla savaşması için gönderdiler. Belki de bu yüzden Türkler bugün de Anzakları çok seveler ve saygı duyarlar. Türkler, Anzakların kendi istekleriyle değil, zorla savaşa getirildiğini çok iyi bilmektedir.

SABETAYİSTLERİN SELANİK’TEN İSTANBUL’A TRANSFERİ

Mustafa Kemal Türkiye’nin kurucusu oldu ve Türklerin atası anlamına gelen Atatürk adını aldı. Modern Türkiye artık onun çizdiği yolda ilerliyordu. Suriye Şam’daki Sabetayist nüfusu artık Osmanlı egemenliği altında değildi ve Adana, Antalya ve Mersin gibi şehirlere göç etmeye başladılar.

Adana’da, bugün de hala var olan, Gavur Mezarlığı adında bir mezarlıkları bulunmaktadır. Daha sonraları Sabetayistler bu şehirlerden İstanbul ve İzmir’e göç etmeye başladılar. Büyük bir bölümü de daha sonra İstanbul’a göç etmek üzere Afyonkarahisar’a göç ettiler.

Halen Bugün Afyon’da Sabetaycılar vardır. Çoğu Isali Suhut köyünde doğmuştur. Bu köyde bu güne dek tek bir cami bile yoktur!

Son yıllarda, modern Türkiye’nin kurucusu Atatürk hakkında Sabetayist kökenlere sahip olduğu yönünde bazı teoriler ortaya atılmıştır. Aynı şekilde Türk hükümetinde Sabetayistlerin önemli roller üstlendiği konusuna odaklanılmıştır, özellikle de Dışişleri Bakanlığı’ndaki önemli ve etkili pozisyonlarda Türkiye’nin Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu(David oğlu demek) Karaim Yahudilerinden olduğu söylenmektedir. Bunun doğru olup olmadığını araştırmadım ancak söylentiler bu merkezdedir.

Şimdi size çok iyi tanınmış bir Türk araştırmacı yazar Rıfat Bali’nin “A Scapegoat for all Seasons- The Donmehs or Cyrpto Jews Of Turkey ” adlı eserinden bir paragraf okutmak istiyorum.

Önsözünün üçüncü sayfasında diyor ki Sayın Bali;

“Son günlerde dönmeler hakkındaki takıntıların hiçbir değeri yok, sözde Türkiye politikasındaki ve kültürel hayattaki etkileri ve egemenlikleri Türk Yahudileri arasında da yankı buluyor. Örnek vermek gerekirse; Türkiye doğumlu bir İsrailli olan Erroll Haim Gelardin “SABETAYCI SELİM’İN ÖYKÜSÜ” adlı romanında diyor ki;

‘Sabetayistler, Atatürk’e ülkesini kurarken büyük yardımlarda bulundular, Türkiye Sabetayistler sayesinde İkinci Dünya Savaşı’na girmedi, ve yine aynı nedenle harabe halindeki ülkemiz, tamamen yok olmamıştır.

Eğer Hitler, Ortadoğu’nun petrollerine ulaşmak isterken, Türkiye’ye girseydi, Musul ve Trakya vasıtasıyla Irak petrollerini transfer etmesi sadece birkaç gününü alırdı. Türkiye’nin Yahudileri ve Sabetayistleri, ayrıca tüm özgür dünya böylece mahvolmuş olacaktı.’

Sayın Gelardin diyor ki, eğer Hitler Türkiye’ye girseydi Türkiye Sabetayist toplumunun kaderleri diğer ülkelerin Yahudilerinden farklı olmayacaktı.” Sabetay Sevi acaba müritlerini korudu mu ?”

KELEBEK ETKİSİ

Birçok anlamda, yaratıcı diplomasideki değişimden, askeri güç konuşmasına, 1 milyonluk Türk ordusunun mobilizasyonunu içeren, hiddetli mücadele yeteneğiyle de Sabetayistlerin torunları Hitler’in Türkiye’yi işgalini engelledi. Hitler umutsuzca petrol kuyularına ulaşmaya çalışırken ve bu yüzden Stalingrad güzergâhını almak zorunda kalınca General Winter ile karşılaştı. Ordusu imha edildi ve bu da Nazilerin savaşı kaybetmesine neden oldu.

Benim teorime göre, Sabetayistler, Hitlerin Türkiye’ye girmesini engelleyerek sadece kendilerini korumuş olmadılar, aynı zamanda Türkiye Yahudilerini ve gelişmeye başlamış Türkiye Cumhuriyetini de korumuş oldular. Dolaylı yoldan, Hitler’in yenilmesine katkıda bulundular.

Ben dindar biri değilim, ancak olayların arka planına bakarsanız, inkâr edilemez şekilde görürüz ki, 1666 yılında Sabetay Sevi’nin giriştiği güç hareket sadece müritlerini kurtarmadı, aynı zamanda milyonları da kurtardı. Meşhur, bir kelebeğin kanat çırpışından oluşan küçük etkinin uzak bir yerde büyük bir fırtınaya neden olacağı teorisi gibi, Sabetay Sevi’nin yaratmış olduğu hareket de dünyanın çehresini değiştirmiştir.

Bu da Mesih’in yapması beklenen bir şey değil miydi?

Bazı insanlar Sabetay Sevi’nin sahte Mesih olduğunu söylüyor, bazıları da kayıp Mesih olduğunu, ama bazıları da onun gerçek Mesih olduğunu söylüyorlar. Bu sizin kararınıza kalmış.

Bitirmeden önce her Yahudi’nin Musevi olmadığını ve her Musevi’nin de Yahudi olmadığını anlamamız lazım. Mesela Hazer Turkleri Museviliği kabul etmişlerdir ama Yehuda kabilesinden gelmedikleri için Yahudi değillerdir.

Kaynak: http://www.odatv.com/n.php?n=hitlere-karsi-sabetay-sevi-3008101200

Ağustos 31, 2010, 11:45:00 öö
Yanıtla #1

Hitler'in, Rusya'a saldırmasının başat nedeni tamamiyle kişisel egosu ile alakalıdır, bununla ilgili yapılmış bir çok akademik çalışma bulunmaktadır. Stalingrad yenilgisinin başat nedeni ise ne Rusların azmi, nede soğuk Rus kışıdır. Yine ana neden Adolf Hitler'in egosu nedeniyle Japonların Rus cephesinden çekilmesini istemesi nedeniyle Rusların tüm ordusunu batı cephesine kaydırmalarıdır.

Kelebek etkisi teoreminden yola çıkarsak bir çok farklı çıkarımda bulunabiliriz. Zaman çizelgesi göz önüne alındığında şüphesiz ki bir çok olay birbirini etkilemektedir.

Ancak paylaşım gerçekten farklı ve hoş olmuş Teşekkürler sayın Mozart.

SAYGILARIMLA...
Ben, ben olanım

Ağustos 10, 2011, 10:52:36 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

Paylaşım için teşekkürler. Küçük bir düzeltme. Hafızam beni yanıltmıyorsa Mustafa Kemal savaş başladığında paşa değil albaydı.

Ağustos 10, 2011, 11:57:35 ös
Yanıtla #3
  • Ziyaretçi

Yakın tarih hakkında her kez kendine göre bir teori üretiyor. Hatta liselerdeki inkılap tarihi kitaplarındaki veriler de gerçekten uzak mantıksız teorilerdir. Gayri müslimler askere ve savaşa alınmadığı için 2.dünya savaşında devlet ve millet fakirleşirken gayri müslimler ekonomik ve siyasal olarak ülkeyi ele geçirmişler. Muhafazakar müslüman kesimin subay olarak askere alınmasını engelleyecek; eğer kazara alınmış ise de yaş kararlarıyla attırabilecek ölçüde özelikle orduda çok güçlüler. Sabatayistler kimliklerinde dini islam yazdığı için kendilerini hiç belli etmiyorlar.

Benim kanaatimce siyonistler arzı mevut denilen ve hala bir kısmı bizim elimizde olan topraklarını elde edebilmek için Atatürk'e yardım ettiler. Aksi taktirde ingilizlerin, fransızların, rusların paylaştığı topraklarda rahat hareket edemezlerdi. Küreselleşmenin de etkisiyle parayı veren toprak alabildiği için arzı mevud denilen toprakları müslümanlardan satın alarak elde edecekler. Bunun için de kimliğinde dini islam yazan sebatayistleri kullanarak satın alacaklar. Kürtlerin topraklarını satmak istemeyeceği sinyalini alınca da orada bir terör yaratıp hem ucuza satın alabilirler, hem de oraya yatırım yapmak isteyen kürt ve türk işadamlarını ohal döneminde kimsenin ruhu duymadan yok edebilirlerdi.

Bence bu dönemi başarıyla atlattılar. Ve önümüzdeki dönemde anadolu toprakları hızlı bir şekilde gelişecek ve ülkemiz çok zenginleşecek. Bunu da sebatayistler sayesinde yapacağız.

Her şerde bir hayır vardır derler kısacası.

Yazdıklarım tarih bilgimin az olması nedeniyle kendime ait basit bir tezdir. Büyük ihtimalle yanılıyor olabilirim. Peki neden yazdım? Çünkü bu konularda araştırma yapan kişilerin fikirleriyle karşılaştırmak amacım.

Saygılarımla.

« Son Düzenleme: Ağustos 11, 2011, 12:54:13 öö Gönderen: Masor1976 »