Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Günes ile Rüzgar  (Okunma sayısı 2276 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mayıs 23, 2008, 01:56:56 öö
  • A.A.O.N.M.S.
  • Şrayn Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Bu hikaye yillardir bende saklidir. Arada okurum ve gerektiginde bazi Insanlar ile paylasirim. Bu hikaye ile bazi Insanlara gereken mesaji en iyi sekilde anlatabildigimi ögrendim.

Siz degerli Üyelerden esirgemek istemedim, umarim hosunuza gider.

Sevgi ve Saygilarimla

Günes ile Rüzgar

Yillar önce yaramaz bir cocuk oldugum siralarda günes ile rüzgar hakkinda bir masal okumustum. Bu yasadigimiz ortamda oldukca düsündürücü bir mesaj biraktigini düsünüyorum. Bunu sizlerle paylasmak istedim…

Günes ile rüzgar hangisinin daha kudretli oldugu bahsi üzerinde konusuyorlardi. Rüzgar günese: „Simdi sana gösteririm“ demis ve devam etmisti: „Sirti ceketli olan su ihtiyar adami görüyor musun? Ben onun sirtindaki ceketi senden daha süratle cikarmaya mecbur edebilirim!“
Bunun üzerine günes bir bulutun altina girerek beklemis, rüzgar da esmis, bir firtina yapmis, fakat o nekadar süratle ve siddetle estiyse adamcagiz ceketine daha fazla sarilmis, nihayet rüzgar dinmis ve bahsi kazanamayacagini anlamis. Bunun üzerine günes bulutun altindan cikarak adamcagizin yüzüne gülmüs, o da derin bir oh cekerek ceketini sirtindan cikarip atmis! Bahsi kazanan günes, rüzgara dönerek:

„Nezaket ve dostluk kabalik ve sertlikten daha kuvvetlidir!“ demis.
Ambassador Emirat Shriners of Heidelberg Germany

Mayıs 23, 2008, 09:30:01 öö
Yanıtla #1
  • Skoç Riti Masonu
  • Aktif Uye
  • *

Sn.Anatolic
Hikayenizden çıkaracak derslerimiz var emin olun.
Paylaşım için teşekkürler
Saygılarımla
stilus absentis...

Haziran 04, 2008, 10:28:26 ös
Yanıtla #2
  • Ziyaretçi

bütün muhataplarımızın gösterilen nezaketlerin kıymetini bilmesini diliyorum :)

Haziran 13, 2008, 04:40:15 ös
Yanıtla #3

Günes ile rüzgar hangisinin daha kudretli oldugu bahsi üzerinde konusuyorlardi. Rüzgar günese: „Simdi sana gösteririm“ demis ve devam etmisti: „Sirti ceketli olan su ihtiyar adami görüyor musun? Ben onun sirtindaki ceketi senden daha süratle cikarmaya mecbur edebilirim!“
Bunun üzerine günes bir bulutun altina girerek beklemis, rüzgar da esmis, bir firtina yapmis, fakat o nekadar süratle ve siddetle estiyse adamcagiz ceketine daha fazla sarilmis, nihayet rüzgar dinmis ve bahsi kazanamayacagini anlamis. Bunun üzerine günes bulutun altindan cikarak adamcagizin yüzüne gülmüs, o da derin bir oh cekerek ceketini sirtindan cikarip atmis! Bahsi kazanan günes, rüzgara dönerek:

„Nezaket ve dostluk kabalik ve sertlikten daha kuvvetlidir!“ demis.

Evet, bu hikayeyi biliyorum Sayın Anatolic; gerçekten çok anlamlı :) Aynı şekilde Annemin küçükken bana anlattığı en güzel hikayelerden birisiydi.

Özellikle bazı hikayeler İnsanlara çok şey ifade eder. Gerçekten de her bir Hikayede çok güzel msjlar var. Bazan aklıma geldiğinde o anki halimle hikayeleri kendi aklımla yorum yapardım ve kendi kendime gülüp geçerdim. Hayatımızın kendisi bir hikaye diye....

Forumda bazı şeyleri ararken bu güzel hikayenize rastladım ve sözlerimi eklemeden geçmek istemedim.

Çok güzel bir paylaşım olmuş Sayın Anatolic; biraz olsun geçmişimdeki izlenimleri anımsamama yol açtı.
« Son Düzenleme: Haziran 13, 2008, 04:51:23 ös Gönderen: Sevil »
הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.