Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Hayattan ne öğrendiniz?  (Okunma sayısı 7946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 19, 2009, 07:40:00 ös
Yanıtla #10

הדבר היחיד לשמור על אנשים בחיים הוא אהבה וכבוד

Aimer et être aimé c’est sentir le soleil des deux cotés.

«Ոսկե Տարիքը - Փոթորիկները, չի կարող կանխել մարդիկ սիրում են ծովը.

Ekim 14, 2011, 06:40:18 ös
Yanıtla #11
  • Aktif Uye

ben ne öğrendim hala anlamadım tek bildiğim bu siteyi takip ettiğimden beri farklı bakıyorum herşeye
Doğru rehberini bulana ne mutlu...

Ekim 14, 2011, 07:06:59 ös
Yanıtla #12
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Hiç de diyesim, anlatasım yoktu ama forumun yeni üyelerinden Sayın ruzber öyle deyince, (Üstelik bu kadar kısa süre içinde bu forum arşivinin tümünü taramış olması olanaksızdır.) bugün akşama doğru olan bir olayı aktarmak istedim.

Benim bir torunum var 13 yaşında. O bir cin. Çoğu 13 yaşındaki cinler gibi. Onu bugün bir yere götürmem gerekiyordu. Arabayı ben kullanıyorum; o da yanımda.

«Dede, sana çok ciddi bir şey sormak istiyorum.» dedi.

Soracağı çok ciddi şey sizce ne olabilir?... 13 yaşında.

«Şimdi mi? sonra mı?»

«Her zaman olabilir. İstersen şimdi.»

«Sor bakalım. Fakat dikkat edelim Cuma akşamı trafik biraz keşmekeş.»

«Tamam. Ben de kısa keserim o zaman. Bu illuminaticiler çok kötü adamlar değil mi?»

Soruya bakın siz... 13 yaşında.

Gideceği yere kadar söyleştik bu konuyla bağlantılı olarak.

Asıl şaşırdığı ne biliyor musunuz?... Ben ona bu konu ve bu konuyla bağlantılı diğer konularda öyle otomobil içinde, trafikte anlattıklarımı nereden biliyor muşum!

Arada o da kendi görüşlerini söyledi elbette. Bildiklerinin kapsamıı beni de şaşırttı. Üstelik bu gibi konulara böyle ön yargı ile bakmamak gerektiğini, kendisinin yanılmış olduğunu, daha iyi ve daha derin araştırma yapmak gerektiğini söyledi.

Benim torunum 13 yaşında ama sanırım çevremizde gördüğümüz / bildiğimiz / tanıdığımız / görüştüğümüz insanların birçoğundan daha çok yaşamış.

« Son Düzenleme: Ekim 14, 2011, 07:10:50 ös Gönderen: ADAM »
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Ekim 14, 2011, 08:15:36 ös
Yanıtla #13
  • Uzman Uye

Selamlar,
öncelikle Mason arkadasa < emeginize saglik> diyeyim ve pesinden  hadtim olmayarak bu corbanin biraz eksik baharatli yapildigini söyleyeyim ve bunuda ben ekleyeyim diyorum.
Ben bu dünyada en degerli seyin insan emegi oldugunu ve herseyin bu emegin ürünü oldugunu ve insanin kendi emegine yabancilastikcada insanliktan ciktigini ögrendim

Saygilarimla

Ekim 14, 2011, 08:58:30 ös
Yanıtla #14
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Hiçbir şey. Hiçbir şey anlamadım… :-X

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 14, 2011, 10:50:42 ös
Yanıtla #15
  • Uzman Uye

Konu  Hayattan ne öğrendiniz olunca, bundan 40 sene kadar önce yaşadığım bir anımı paylaşmak istedim.
          25 li yaşlarda idim. Bir gün  işyerimin koridorunda çalışma odama doğru hızlı adımlarla giderken, koridordaki cam kenarından bir el kolumu yakaladı. Dönüp baktığımda kolumu yakalayanın  hiç tanımadığım, epey yaşlı bir adam olduğunu gördüm. Ne var bey amca ne istiyorsun gibilerinden bir söz söyledim. Ufak tefek birisi idi. Yüzüme bakarak," rüzgar gibi gidiyorsun, gençliğinin kıymetini bil " dedi. Pek bir şey anlamamıştım. Hayrola amca, neden icabetti böyle konuşman dediğimde, "bak evlat 80 yaşındayım, ne zaman bu yaşa geldiğimi hiç anlamadım, daha dün geç bir delikanlı iken şimdi yaşlı bir dede olmuşum. Sadece  dünyanın bir han kapısı olduğunu anladım, bir kapısından girdim şimdi bir kapısından çıkıyorum" dedi.
          Aradan yaklaşık 40 yıl geçti. Bu yaşlı adamım sözü hiç bir zaman aklımdan çıkmadı. Şimdi  daha iyi anlıyorum. Yaşlı adam haklı imiş. Bir kapıdan girdim, bir kapıdan çıkmak üzereyim.
          Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 14, 2011, 11:12:38 ös
Yanıtla #16
  • Seyirci
  • Orta Dereceli Uye
  • **

"Konu  Hayattan ne öğrendiniz olunca, bundan 40 sene kadar önce yaşadığım bir anımı paylaşmak istedim.
          25 li yaşlarda idim."

Sayın Alşah, Uzun ve sağlıklı yaşam dilerim...

Saygılarımla.
Odi Profanum Vulgus Et Arceo.

Ekim 14, 2011, 11:47:58 ös
Yanıtla #17
  • Uzman Uye

Teşekkür ederim sayın agnusdei.
                   Aynı güzel dileklerimle,
                   Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"

Ekim 15, 2011, 02:07:25 öö
Yanıtla #18
  • Uzman Uye

Bir coklarinin tecrube ettigi seyleri biz de az cok ogrendik. Bunlarin basinda tasarruf, yoneticilik, insan iliskileri, acil durumlar icin cozum uretme va. Ama bir sey var ki ;bir sabahin nurunda kalktim ve  27  yil boyunca  baskalarina seranatlar yazmaktan, hatta 500 sayfalik anlata anlata bitiremedigim ask-i derun terennumleri etmekten, genclik kuheylanligiyla ingiltere'nin bir ucundan diger bir ucuna hic usenmeden trene atlayip hasta olan masuga corba pisirmeye gitmekten , daha sonraki yillarda senede en az iki defa gittigim baska bir ulkede bu sefer gunlerce kalip aranmadigimiz halde o sehirden ayrilmamaniz ve daha niceleri. kendimi sevmeyi unuttugumu fark ettim. Kafama dusen balyoz agirliinda bir seydi bu. Evet kendimi sevmeyi ogrendim.

Aralık 19, 2012, 03:31:22 ös
Yanıtla #19
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Hayat uzun bir yolda yürümektir....
Ya o yolda bir iz bırakırsınız yada başka izlerde kaybolursunuz...

Paylaşmak istedim...

Saygılarımla....
Tek bildiğim hiçbir şey bilmediğimdir.
(Socrates)