Masonlar.org - Harici Forumu

Gönderen Konu: Mason işaret dili  (Okunma sayısı 5971 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 22, 2016, 02:37:18 ös
Yanıtla #10

Yarın unutulacak cevapların soruları soruluyor. Biraz daha samimi olup empati durumunu geliştirebilmek, çapraz okumak gerekli. Bu yapı içerisinde olumsuz algılanabilecek durumları bilmeye çalışmak sorulacak sorudan en iyi cevabı alabilmeye yarayacaktır. Karşındakine bir şey vermeden istememe, ( bu maddesel bir alış veriş değil ) durumunu biraz geliştirmen gerektiğini düşünüyorum.
.

Nisan 22, 2016, 03:09:49 ös
Yanıtla #11

Yarın unutulacak cevapların soruları soruluyor. Biraz daha samimi olup empati durumunu geliştirebilmek, çapraz okumak gerekli. Bu yapı içerisinde olumsuz algılanabilecek durumları bilmeye çalışmak sorulacak sorudan en iyi cevabı alabilmeye yarayacaktır. Karşındakine bir şey vermeden istememe, ( bu maddesel bir alış veriş değil ) durumunu biraz geliştirmen gerektiğini düşünüyorum.

Sayın @Blacksnake;

Cok haklısınız;Bir cok olgu, çaba ve empati gerektiriyor.
Sizin forum da yasaklı olduğunuz bir zaman aralığın da "Sazan" balıkları ile ilgili bir belgesel izleme imkanı bulmuştum.Bu belgesel,bana bir cok ilham verdi.Anlatmak istediğinizle de bir cok benzerlikler gösteriyor du.
Konusu: "Sazan"Yumurtalarını bırakmak için, ölümü göze alabilmesi ve gösterdiği azimle ilgiliydi.

Sevgiler
Sen Özelsin

Nisan 25, 2016, 03:14:01 ös
Yanıtla #12
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Masonlar yolda gördükleri veya herhangi bir yerde karşılaştıkları mason olabileceğini düşündükleri kişilerin mason olup olmadıklarını anlamak için ilk öncelikle merhabalaşırken önce sol ayak, sonra sol omuz ve son olarakta sol gözüne bakarlar, karşıdaki kişi eğer masonsa bunu anlar ve ona göre aynı karşılığı verir, değilse zaten farketmez bile bu ince detayı. Buraya kadar büyük bir heyecan içerisinde okudunuz eminim ama böyle bir şey maalesef yok tamamen ben uydurdum ama güzel fikir dimi kabul edin, eğer mason kurallarını koyabilecek kadar yüksek dereceli olsaydım buna benzer birçok gizli yöntemler bulabilirdim :)
"Acı çekmek, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır."

Nisan 25, 2016, 08:47:34 ös
Yanıtla #13
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Manuel Ruiz'in "La Societe Secrete" adlı bir kitabı var. Bir zamanlar Fransa'da 1 numaralı çok satılan olmuştu. Birçok dile, bu arada "Gizli Örgüt" adıyla Türkçeye de çevrilip yayınlandı. Belki kitapçılarda bulmak zordur ama bir araştırıcı böyle bir zorluğu aşar.
İşte o kitapta -daha birçok şeyin yanı sıra- bu konuda da bilgiler var.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.

Nisan 27, 2016, 09:15:26 öö
Yanıtla #14
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Manuel Ruiz'in "La Societe Secrete" adlı bir kitabı var. Bir zamanlar Fransa'da 1 numaralı çok satılan olmuştu. Birçok dile, bu arada "Gizli Örgüt" adıyla Türkçeye de çevrilip yayınlandı. Belki kitapçılarda bulmak zordur ama bir araştırıcı böyle bir zorluğu aşar.
İşte o kitapta -daha birçok şeyin yanı sıra- bu konuda da bilgiler var.

Peki Manuel Ruiz bir mason mudur? Eğer bir mason ise bu bilgileri kitap yazmak yerine gizli tutması gerekmez miydi? Eğer mason değilse kendi sırlarının ifşa edilmesine masonlar nasıl izin verdi? Manuel Ruiz kitabı yazdıktan sonra masonlar tarafından uyarıldı mı?

Sayın ADAM, sorularımı maruz görün bunların cevabını sizde benim gibi bilmiyor olabilirsiniz, sorum aynı zamanda aynı şeyleri merak edip cevabını bilenlere.
"Acı çekmek, büyük bir zekaya ve duyarlı bir yüreğe sahip kişiler için her zaman kaçınılmazdır."

Nisan 28, 2016, 09:05:08 ös
Yanıtla #15
  • Seçkin Üye
  • Uzman Uye

Manuel Ruiz masondur. Bunu, Fransa'da onun kitaplarını okuyan hemen herkes bilir.

Mason sırlarının ifşa edilmesidiye bir şey yoktur. Çünkü Masonluğun ifşa edilecek ya da edilmeyecek bir sırrı yoktur. Bu "sır" konusu, antimasonik cephede, mason kardeşliğinin anlaşılamayışı nedeniyle, biraz da kıskanarak yaratılmış bir abartıdır. Bir tiyatro yapıtını kitaptan okuyan, en çok gidip seyirci koltuğunda oyun izleyen kişinin TİYATRO üzerine ahkam kesmeye kalkışması gibi bir şeydir bu.
ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.